Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

parafia Janków Zaleśny

08 maja 2021, 13:13

Witam
Czy ktoś dotarł może do metryk parafii Janków Zaleśny z drugiej połowy XVIII w? Szukam wszelkich śladów po moich przodkach, o których wiem tyle: Franciszek Krakowski ur. 28.1.1783 Janków Zaleśny, syn Tomasza i Maryanny oraz Josef Krakowski ur. 1802, brat Franciszka, syn Błażeja i Maryanny. Matka ta sama ale dwóch ojców, choć mimo to nazwisko również jest te same. Nie zdziwiłbym się, gdyby Błażej był również Krakowski i był bratem Tomasza Krakowskiego. Na wiele pytań odpowiedziałyby metryki urodzin, ślubów i śmierci. Proszę chociaż o informację gdzie ich szukać

Pozdrawiam wszystkich, szczególnie DankęW )))
Wojciech Krakowski

Re: parafia Janków Zaleśny

08 maja 2021, 19:46

witam,
Franciszka Krakowskiego mam w swoim drzewie, urodził się na Pustkowiu Warszta.
Krakowscy używali zamiennie nazwiska Warszta/Krakowski.
Mam dostęp do metryk z tego okresu, proszę o kontakt na priv.

Re: parafia Janków Zaleśny

11 maja 2021, 06:35

Dzień dobry,

w moim drzewie najstarsi przedstawiciele rodziny Krakowskich/Warszta to małżeństwo: Tomasza Warszty z Marianna Żegotą (brak dat). Z tego małżeństwa mam dzieci: Feliks, Jan i Justyna.

Czy mogą Państwo odnieś się do tych danych ??? Mamy wspólnych przodków ???

Pozdrawiam,
Monika.

Re: parafia Janków Zaleśny

11 maja 2021, 06:49

Witam,
tez mam tych samych ludzi w drzewie, Justyna wyszła za mąż za Szymona Wygralaka ze Świnkowa to moja przodkini :)
Mam w drzewie więcej dzieci tej pary i dzieci z poprzedniego małżeństwa Tomasza z Katarzyną :)

Re: parafia Janków Zaleśny

11 maja 2021, 07:47

Ann68 napisał(a):Witam,
tez mam tych samych ludzi w drzewie, Justyna wyszła za mąż za Szymona Wygralaka ze Świnkowa to moja przodkini :)
Mam w drzewie więcej dzieci tej pary i dzieci z poprzedniego małżeństwa Tomasza z Katarzyną :)


Pozwolę sobie do Pani napisać na priv.

Pozdrawiam,
Monika

Re: parafia Janków Zaleśny

11 maja 2021, 08:47

wojkra napisał(a):...
Pozdrawiam wszystkich, szczególnie DankęW )))
Wojciech Krakowski

Wojtku.
Bardzo dziękuję za tak miłe pozdrowienia.
Niestety, mój stan zdrowia na obecną chwilę bardzo ograniczył moją aktywność.
Niebawem mają nadejść lepsze czasy. :)

Cieszę się, że znalazłeś rodzinę !!!

Re: parafia Janków Zaleśny

18 maja 2021, 20:43

Witaj Moniko
moimi przodkami są Tomasz i jego syn, Franciszek, Anny - siostra Franciszka, Justyna. A jak to wygląda u ciebie ?

Pozdrawiam
Wojciech Krakowski

Re: parafia Janków Zaleśny

24 maja 2021, 16:43

wojkra napisał(a):Witaj Moniko
moimi przodkami są Tomasz i jego syn, Franciszek, Anny - siostra Franciszka, Justyna. A jak to wygląda u ciebie ?

Pozdrawiam
Wojciech Krakowski

Dzień dobry,
u mnie pojawia się Tomasz Krakowski, który żeni się z Marianną Grzegorzewską w 1885 r. Małżeństwo to posiadało córkę, która była moją prababcią.
Pradziadek miał jeszcze siostrę która wyszła za mąż za Krakowskiego i zamieszkali w Ostrowie Wlkp.

Pozdrawiam,
Monika.
Odpowiedz