Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Jaki to dekanat/y?

07 gru 2013, 09:00

Witam,
Zamierzam złożyć zamówienie w AAP na wydruk dotyczący nazwiska Nowaczyk (czasami wpisane jako Nowakowski, ale dotyczy to tej samej rodziny), ale nie bardzo wiem jak mam określić obszar, który mnie interesuje. Chodzi o miejscowości Młodasko, Bytyń, Wilczyna, Otorowo w powiece szamotulskim, bo tam brali śluby moi przodkowie. Nazwisko Nowaczyk jest dosyć popularne, więc nie chcę zamawiać wydruku z całego województwa, a wiem, że moja rodzina mało się przemieszczała, a jeśli już, to w granicach pow. szamotulskiego. Może ktoś już składał takie zamówienie i wie jak to się robi?
AAP rzadko lub wcale nie odpowiada na takie pytania i przysyła tylko standardową wiadomość z cennikiem.

Re: Jaki to dekanat/y?

07 gru 2013, 12:39

Zamawiałam kiedyś (dawno) takie wykazy. Podałam nazwiska, które mnie interesowały. Dostałam zgodność 100%, osobno kobiety / mężczyźni. Płatność za każde brzmienie nazwiska osobno. Może się coś zmieniło :) Systemy/programy w końcu poszły do przodu. Kiedyś dotyczyło tylko miasta Poznania.
Wykazy okazały się dla mnie bardzo przydatne.

Re: Jaki to dekanat/y?

07 gru 2013, 13:03

Te wypisy z AAP dotyczą chyba tylko Poznania i Buku, nie innych miejscowości.

Re: Jaki to dekanat/y?

07 gru 2013, 13:20

Łukasz Bielecki napisał(a):Te wypisy z AAP dotyczą chyba tylko Poznania i Buku, nie innych miejscowości.
i Śremu.

Re: Jaki to dekanat/y?

07 gru 2013, 16:06

Szkoda, że tylko tych miejscowości, myślałem że wszystkich w Wielkopolsce. W wątku o wydrukach przeczytałem, że uwzględniane są również brzmienia oboczne i płaci się tylko za jedno nazwisko. Nie wiem czy tak samo będą traktowane nazwiska Nowaczyk i Nowakowski, ale Krzyżan, Krzyzan, Krzizan, Krziżan pewnie tak. Poznań, Buk i Śrem to miejscowości, w których szukam aktu zgonu mojego prapradziadka Szymona Krzyżana, więc od tego zacznę. Jeśli chodzi o rodzinę nazwisku Nowaczyk/Nowakowski, to będę musiał dalej przeglądać Księgi USC Młodasko, ale nie wszystkich znajdę, bo niektórzy urodzili się jeszcze w XVIII wieku.
Ostatnio jestem stałym bywalcem APP, przeglądam m.in. księgi USC w Śremie, Czempiniu i Młodasku, kościelne Czarnkowa, indeksy kościołów katolickich Poznania, więc jeśli ktoś zamiejscowy potrzebował by pomocy, to przy okazji mogę sprawdzić. Tylko jedna uwaga, jeśli ktoś będzie chciał, żebym przesłał skany, to skaner w APP robi je bardzo blade i nie zawsze wszystko na nich widać, ale można zamówić kserokopie.
Odpowiedz