Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

21 gru 2009, 22:37

Witam serdecznie.
Jeden z moich przodków urodził się ok. 1783r. (+/- 1rok; tak wynika z aktu małżeństwa) na terenie parafii Trląg. Niestety przechowywane w AA Gniezno księgi metrylalne wg inwentarza zaczynają się od 1788r. Zatem, gdzie i jak szukać aktu urodzenia oraz w jaki sposób zdobyć dalsze dane odnośnie rodziców itd. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Daniel
-----------------
Kcynia, Smogulec, Sipiory

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

22 gru 2009, 02:03

Kiedys przegladalem mikrofilmy z Trlaga. Nie jestem pewien ale ja mysle, ze zapisy przed 1788 moga byc w Mogilnie. Malzenstwa w Mogilnie sa nieprzerwalnie od 1729 roku do 1860 a wiec okres Ciebie interesujacy.
Podaje link do strony Mormonow opisujace mikrofilmy z Mogilna
http://www.familysearch.org/eng/library ... trykalne++

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

22 gru 2009, 07:28

Tak samo wpisy mogą być w parafi Niestronno, miejscowości z tych parafii przemiennie wpisywane są ( takie spostrzeżenia dokonałem ) tak jak Trlag jak i Niestronno.
Prosze samemu to sprawdzić, jak się nie mylę chyba już o tym pisałem.
Tylko okoliczne parafie mogą uratować sytuację.

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

27 gru 2009, 23:11

A zatem jeśli dobrze zrozumiałem powinienem szukać w Mogilnie lub Niestronnie? czy w grę wchodzą również jakieś inne parafie?
Pozdrawiam.
Daniel

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

27 gru 2009, 23:35

Danielu po prostu warto sprobowac. Moze wszelkie okoliczne parafie tez warto przegladnac. Powodzenia

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

28 gru 2009, 19:18

Jeden z moich przodków urodził się ok. 1783r. (+/- 1rok; tak wynika z aktu małżeństwa) na terenie parafii Trląg. Niestety przechowywane w AA Gniezno księgi metrylalne wg inwentarza zaczynają się od 1788r. Zatem, gdzie i jak szukać aktu urodzenia oraz w jaki sposób zdobyć dalsze dane odnośnie rodziców itd. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Daniel

Daniel piszesz jak anonim, sam sobie szkodzisz tym pytaniem.
Podpowiadamy gdzie szukać i a jakie nazwiska ?
Podaj nazwiska, być może jesteśmy w stanie odpowiedzieć, przekierować na już istniejące fora, które dotyczą parafii wokół Twoich pozukiwań.

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

28 gru 2009, 19:47

Witam serdecznie.
Ten przodek to Andrzej Krygier, mąż Heleny Pawolskiej - ślub w Orchowie 5.11.1810. Andrzej urodził się w Trlągu, w chwili zawierania związku małżeńskiego mieszkał w Osówcu nr domu 13, był smolarzem, w akcie ślubu jest mowa, że pochodził z Szydłowca jednakże moim zdaniem urodził się na terenie parafii Trląg gdyż dalej w akcie jest mowa, że wylegitymował się zaświadczeniem o chrzcie wydanym przez proboszcza parafii w Trlągu. Andrzej był synem Krzysztofa Krygiera i Marianny Łasińskiej(?).
Pozdrawiam.
Daniel

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

07 sty 2010, 21:50

serdecznie witam,

Jak dobrze ze pojawil sie watek o parafii Trlag, wlasnie mnie ta parafia bardzo interesuje. Mam taki problem:
W 1852 roku znalazlem akt slubu moich 3xpradziadkow w parafii Trlag Marcin Korzeniewski i Jozefa Gawlowicz. Jak wiliczylem musieli sie urodzic w 1826 i 1829 roku.
Zamowilem mikrofilmy z tych lat ale gdy je otrzymalem niebylo tych lat na mikrofilmach. Trzy razy pisalym do mormonow ale oni mi tez
dalej niemogli nic pomoc. Co ja mam teraz robic chcialbym sprawdzic czy w parafii Trlag znalazl bym ich akta chrztu/urodzen.
Czy nikt z was w tym watku nie moglby mi pomoc i przejrzec lata mnie interesujace bo nigdzie tych lat nie ma na mikrofilmach.
lata 1827-1830.

pozdrawiam serdecznie,

Alessandro

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

07 sty 2010, 23:35

Sprawdz w parafii Niestronno, jak wyżej pisałem na przemian pisano wpisy z tych parafiach..
Nie pamiętam dokładnie jakie lat, ale lata które Ciebie interesują sprawdz.
Czy możesz zwrócić uwagę na nazwisko Linette ej y Kabat, Kabaciński (skany mile widziane)

Re: I co dalej? Parafia Trląg (Mogilno) jak szukać?

10 sty 2010, 09:53

Witam serdecznie.
Również mam prośbę, czy w czasie przeglądania akt parafii Niestronno z interesujących Cię akt możesz zwrócić uwagę na nazwisko Krygier (Krygicz).
Pozdrawiam.
danimak1
Odpowiedz