Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

AA Gniezno - skany, kserokopie

10 sty 2010, 09:57

Witam serdecznie.
Zamierzam napisać do Archiwum Archidiecezjalnego do Gniezna w sprawie jednego aktu ślubu z 1873r. z parafii Mogilno. Niestety jest to księga nieudostępniana gdyż jest w tzw. konserwacji. CZy archiwum robi z takich ksiąg skany, kserokopie, jaki jest tego koszt, jak długo się czeka oraz czy tego typu sprawy są załatwiane obecnie, mimo remontu.
Pozdrawiam.
Daniel

Re: AA Gniezno - skany, kserokopie

10 sty 2010, 12:02

Witam !
Danielu, w AA Gniezno robia zdjecia. Wymagaja wypelnienia formularza - zamowienie. Nalezy podac o jaka ksiege chodzi i strone na ktorej znajduje sie interesujacy Ciebie zapis. Zdjecia mozna otrzymac po e-mail. Chyba kosztowalo 8 zl. - no nie jestem pewna.
Ja czekalam 3 tygodnie.

AA w Gnieźnie
ul. Kolegiaty 2
62-200 Gniezno
Polska/Poland
aag.gniezno.opoka.org.pl
tel., fax: 0048 (0) 614261909

Pozdrawiam
Grazyna

Re: AA Gniezno - skany, kserokopie

10 sty 2010, 14:33

Witaj Danielu !

Godzina kwerendy przeprowadzonej przez AAG w księgach znajdujących się w konserwacji kosztowała w grudniu 35 zł. Posiadam formularz zamówienia. Mogę przesłać go Tobie na e-mail. Czas oczekiwania na kwerendę jest teraz wydłużony z uwagi na remont AAG. Może wynieść nawet 2 miesiące. Nie pamiętam już ile kosztuje wykonanie 1 zdjęcia, 8 lub 8,50 zł.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz