Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Pierwsze kroki w Arch. Archidiecezjalnym w Poznaniu

01 mar 2010, 22:32

Stawiam pierwsze kroki w poszukiwaniach informacji o przodkach.Wybieram się do AAP.Czy mógłby mnie ktoś poinstruować jak można przygotować się do takiej wizyty aby nie tracić na miejscu cennego czasu?Pozdrawiam.

Re: Poszukiwania w AAP.

02 mar 2010, 09:05

Witaj Danusiu.
Na początek prośba, abyś podpisywała swoje posty chociaż imieniem, to dobry zwyczaj panujący na naszym forum.
Przed wizytą w archiwum zajrzyj na stronę internetową i sprawdź numery mikrofilmów, które chcesz wypożyczyć. Wpisując w okienko wyszukiwarki nazwę miejscowości uzyskasz sygnatury wszystkich dostępnych mikrofilmów. Literą B oznaczone są urodzenia, C to śluby, a M to zgony.
W zamówieniu mikrofilmu, które wypełniasz w AAP należy podać "sygnaturę zamówienia".
Przy okazji wynotuj sobie numery pozycji na mikrofilmie, gdzie znajdują się interesujące Ciebie księgi. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu na przewijanie i przeszukiwanie mikrofilmu.
Możesz zabrać ze sobą słowniki, potrzebne notatki, słowem wszystko to, co ułatwi Tobie pracę na miejscu w pracowni.

Re: Poszukiwania w AAP.

02 mar 2010, 09:16

kufferka napisał(a):wszystko to, co ułatwi Tobie pracę na miejscu w pracowni.


Oprócz aparatu fotograficznego, bo jak w większości archiwów fotografowanie jest zabronione. ;)

Re: Pierwsze kroki w Arch. Archidiecezjalnym w Poznaniu

02 mar 2010, 20:32

Serdeczne dzięki!Ja już nawet kiedyś byłam na tych stronach ale patrzyłam jak szpak w 50groszy.Po wyjaśnieniach Pani Magdy "zrobiły się " te strony zupełnie zrozumiałe.Pozdrawiam.Danka

Re: Pierwsze kroki w Arch. Archidiecezjalnym w Poznaniu

02 mar 2010, 20:42

Cieszę się, ze choć trochę wyjaśniałam :)
I proszę bez 'Pani'. Tu zwracamy się do siebie po imieniu.
Odpowiedz