Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Kronika Wielkopolski - 65 lat z Głosem

02 mar 2010, 00:02

Witam,
w tych dniach Głos Wielkopolski obchodził 65 lat swego istnienia. Z tej to okazji, któregoś dnia, jako dodatek do gazety, sprzedawana była książka pod tytułem jak wyżej. Jest to zupełnie swobodny, przekrojowy, wybór niektórych artykułów z tegoż dziennika, począwszy od pierwszego wydania, które ukazało się już w lutym 1945 aż po wydania nam współczesne. Jakby nie patrzeć, jest to kawał historii Wielkopolski a Poznania w szczególności. Są tam wzmiankowane wszystkie ważne wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnich 65 latach w naszym Regionie. Są tam również pokazane absurdy PRL-u.
Tak bardzo chciałem to wydawnictwo posiadać, że umówiliśmy się z żoną, że komu się uda ten kupi. No i stało się tak, że mamy dwie takie książki.
A teraz , uwaga! Kto pierwszy z forumowiczów wyrazi chęć posiadania tego wydawnictwa, a jeszcze go nie ma, zostanie przez nas tą książką obdarowany. Czekam na zgłoszenia.

Re: Kronika Wielkopolski - 65 lat z Głosem

02 mar 2010, 00:11

Z przyjemnością- zgłaszam się.
Pozdrawiam.
Jerzy

Re: Kronika Wielkopolski - 65 lat z Głosem

02 mar 2010, 11:09

Jurku,
bardzo się cieszę, że to właśnie Tobie będę mógł sprawić przyjemność. Podaj , proszę, na prv swój adres a postaram się możliwie szybko przesyłkę dostarczyć.

Re: Kronika Wielkopolski - 65 lat z Głosem

03 mar 2010, 21:45

Andrzeju!
Pięknie dziekuję.
Wysłałem e-maila.
Pozdrawiam.
Jerzy

Re: Kronika Wielkopolski - 65 lat z Głosem

03 mar 2010, 21:52

Ja chcę więcej takich konkursów!
Odpowiedz