Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2010, 16:35 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2010, 20:34
Posty: 63
Szanowni Państwo,

poszukuję wszelkich informacji o Milczonkiewiczach żyjących na terenie Koźmina Wielkopolskiego, w szczególności o rodzinie Agnieszki z Milczonkiewiczów Stróżewskiej, urodzonej około 1812 roku, drugiej żonie Bartłomieja Stróżewskiego, matce Katarzyny. Bardzo proszę o pomoc.

Z poważaniem
Eryk J. Grzeszkowiak


Ostatnio edytowano 17 sty 2011, 19:21 przez Eryk Jan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 08:34 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Witam!

Myślę, że będę mogła pomóc, tylko proszę o więcej szczegółów. Proszę podać jakie dane już Pan ustalił, głównie chodzi mi o daty - nie chciałabym niepotrzebnie szukać danych, które już Pan posiada. Na początku XIX wieku w Koźminie występuje para Idzi i Rozalia Milczankowie. Możliwe, że byli oni rodzicami Agnieszki, jednak muszę to jeszcze sprawdzić.

pozdrawiam

Anna Stachowska

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 18:21 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2010, 20:34
Posty: 63
Szanowna Pani,

informacje przesłałem jako wiadomość prywatną.

Pozdrawiam
Eryk Jan Grzeszkowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 19:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 00:34 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 20:40 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2010, 20:34
Posty: 63
Serdecznie dziękuję Panu za tak szczegółowe informacje!

Pozdrawiam serdecznie
Eryk Jan Grzeszkowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Chrystian,

ja także dziękuję - podane przez Ciebie informacje faktycznie zaoszczędziły mi pracy.
Sprawdziłam i faktycznie, nie ma innej Agnieszki, która by tu pasowała jak tylko ta urodzona w 1813 roku z rodziców Idziego i Agnieszki, także wszystko się zgadza.

Nazwisko Milczan występuje w koźmińskich księgach metrykalnych od 1635 roku, pytanie tylko czy da się tych Milczanów połączyć z tymi, których Chrystian podał - trzeba sprawdzić.

pozdrawiam

Ania

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2010, 22:06 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2010, 20:34
Posty: 63
Raz jeszcze dziękuję Pani za okazane zainteresowanie, pomoc, a także dodatkową informację. Skoro Milczanowie występują już od 1635 w księgach metrykalnych z Koźmina, to są wśród nich zapewne potomkowie Antoniego; dziękuję więc za poradę, postaram się w przyszłości to sprawdzić.

Serdecznie dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2011, 17:58 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2011, 15:57
Posty: 38
Poszukuję wiadomości o rodzinie Milczonkiewiczów.Nazwisko to pojawiło się w akcie ślubu Rozalii Wyrwińskiej z 1826 w Wrotkowie k. Koźmina.Matka Rozalii to Józefa Milczonkiewiczówna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL