Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

11 lip 2024, 21:55

Dzień dobry, bardzo proszę wszystkich o pomoc, którzy napotkają ten wątek. Prowadzę od paru lat poszukiwania przodków, ale niestety utknąłem w martwym punkcie i albo mam nie mogę nikogo znaleźć, albo nie mogę nikogo powiązać. Szukam jakichkolwiek informacji, których nie mam o przodkach, których podam poniżej:

Ludwik Iwiński
Data urodzenia: nz
Data ślubu: 11.02.1775
Data śmierci: Przed 1827, wiadomo, ponieważ zmarł przed ślubem syna
Małżonek: Anastazja Iwińska zd. Gniazdowska, też zmarła przed ślubem syna
Dzieci: od 3 do 5 mam informację o 1

Mateusz Iwiński dziecko Ludwika i Anastazji:
Data urodzenia: 1782 lub 1791 (nie jestem pewien, ale bardziej 1791)
Data śmierci: nz
Data ślubu: 1827
Małżonek: Marianna Iwińska 1810-1870 zd. Żakiewska, córka Walentego i Anny zd. Kocięcka
Dzieci:
Agnieszka Iwiska: 1828-1832
Eleonora Kucińska: 1830-1899
Mikołaj Iwiński: 1831-1892
Tekla Iwiska: 1832-nz
Józef Iwiński: 1836-nz
Tomasz Iwiński: 1842-1844
Paulina Iwińska: 1849-nz
Antonii Iwiński: 1851-1852
Jan Iwiński 1853-1938


Kazimierz Poźniak
Data Urodzenia: nz
Data Śmierci: nz
Małżonka: Rozalia Poźniak
Dzieci:
Paweł Poźniak 1878-nz
Wnuki:
Gabriel Poźniak 18.03.1910-19.12.1999


Bazylii i Józefa Smołońscy
Data urodzenia i śmierci nie wiadoma
Dzieci Jan poźniak

Niestety tylko tyle wiem o tych przodkach, dlatego bardzo bym prosił o każdą możliwą pomoc

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

11 lip 2024, 23:49

Napisałeś ,że prosisz o pomoc a nie napisałeś nawet imienia .

To jest szkoła Polskiego towarzystwa genealogicznego gdzie tysiące osób nie mogą uzyskać pomocy ,gdyż nie ma z nimi kontaktu żadniego .

Mnie zabrało znalezienie 3 pokoleń Iwańskich -gdyż takie było oryginalne nazwisko 5 minut .

Tu Na Forum WTG znajdziesz tabelaryczne wpisy w temacie " Uzupełnienia do projektu Paznań .

Zobacz jak ja to robię a nie szukaj w genetece bo to absurd . .



Nie wiem jak sie do ciebie zwracać ale nie zabiorę ci przyjemności odszukania wielu pokoleń w parafii Przesnysz ( co zresztą było napisane w metryce z 1827 roku)).Parafia jest cała dostępna .

W szczegółach .

Zazdroszczę ci odkryć do 1600 roku . Szkoda ,że PTG działa na szkodę genealogów w Polsce pozbawiając setki ludzi znalezienia przodków przez paranoiczne izolowanie się od genealogów co opisałem w innym temacie .

Jeszcze raz zazdroszę ci odkryć.

Ryszard Welka
Toruń


ps

Dobrze jednak ,że napisałeś

Gdybyś miał problemy a metryki są piękne t ci pomogę mimo iż ne przedstawiłeś się ,

=================================================

Co do roku pomyliłeś się . W 1791 roku urodziła się Anna -siostra

A u naszego kolegi genealoga Pana Kielaka w drzewie znajdziesz losy Jana Iwińskiego z 1853 roku.

Pozdrawiam

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

12 lip 2024, 00:42

Mam na imię Kamil

Mi udało się dojść do kilku metryk, ale jednej nie jestem wstanie rozczytać, bo jest XVIII wiecznym Niemieckim napisane. Szukam też jakiś informacji dalej, albo dokładniejszych, bo ja już długo szukam i nie jestem wstanie znaleźć

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

12 lip 2024, 00:48

Kamil

Metryki są po łacinie .
I bardzo wyraźne i kompletne .
Co tu mają Niemcy do rzeczy ?
Wszystko masz na stronie Familysearch dostępne i otwarte jak wszystkie mazowieckie.

Pozdrawiam

Ryszard Welka

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

12 lip 2024, 01:04

Możliwe, że są po Łacinie, zmyliło mnie, że widziałem rodzajniki, a bardziej słowa do nich podobne. Mam jedną z 1782 do 1791 i nie jest wstanie jej rozczytać.

Pozdrawiam
Kamil

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

12 lip 2024, 01:06

No to skoro masz jedną to po kiego piszesz ,że poszukujesz skoro wiesz gdzie są i skąd pochodzą przodkowie .
To po co ja sobie głowę zawracam .?
To mało poważne.

Te księgi nie są zindeksowane a indeksacja tych ksiąg to rok pracy .
To trzeba samemu wykonać bo może być tak ,że za 10 lat nikt tego nie opublikuje .
Nikt za ciebie tego nie zrobi .

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

12 lip 2024, 01:10

Mam metrykę z tej samej parafi o podobnym okresie czasowym, ale o innej lini drzewa, ja poszukuję z tego co napisałem, bo tam nic nie byłem wstanie znaleźć

Bardzo pracuję i staram się rozszyfrować te metryki, ale nie staty nie umiem łaciny, więc jest to cięższe, ale idę z pracą powoli do przodu,
Pozdrawiam
Kamil

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

12 lip 2024, 06:52

Kamilu, a gdybyś tak podał parafię....

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

12 lip 2024, 09:37

Panie Pawle
Ne zauważył Pan

Przasnysz

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

13 lip 2024, 07:25

Jakoś nie odnajduję w postach Kamila nazwy parafii.

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

13 lip 2024, 11:51

Faktycznie mój błąd zapomniałem napisać nazwy parafii, ale już Pan wie, że to parafia Przasnysz

Re: Bardzo proszę o pomoc z poszukiwaniem przodków

15 lip 2024, 01:47

Najbardziej chodzi mi o informację o urodzeniu śmierci lub czym kolwiek o Ludwiku Iwińskim/Iwańskim/Iwanowski czy już nie wiem jakim, albo jego żonie, ponieważ utknalem na momencie łączenia, bo najpewniej mam przodków z początku XVII wieku, ale nie mogę ich potwierdzić puki ich nie połączę z najstarszym znanym, więc za jakie kolwiek informacje był bym wdzięczny.
PS jego dzieci są z Parafii Przasnysz, więc on najpewniej też, ale nie wiem

Pozdrawiam

Kamil
Odpowiedz