Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 06:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: gmina grodziec
PostNapisane: 07 paź 2011, 20:30 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2011, 20:03
Posty: 21
witam
mam pytanie odnośnie gminy Grodziec- gdzie szukać aktów z 1870 roku w Archidiecezji Poznańskiej nie ma takich?
violetta N


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2011, 06:32 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2010, 11:08
Posty: 15
Witam.

Czarny –Bród należy do parafii w Królikowie. ASC parafii Królików i parafii Grodziec można znaleźć w AP w Koninie. Dokumenty młodsze niż 100 lat z Czarnego Brodu, z Królikowa, Grodźca znajdują się w USC Grodziec.

Ryszard.

_________________
Ryszard Piaseczny.

Poszukuję aktu urodzenia z roku 1836-1838 Wojciecha Jakubowskiego syna Józefa i Krystyny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2011, 14:29 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2011, 20:03
Posty: 21
Bardzo dziękuję za pomoc na pewno wykorzystam tę informację.
pozdrawiam
violetta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2011, 12:25 
Offline

Dołączył(a): 28 lis 2010, 18:01
Posty: 16
Lokalizacja: Opole
W miesiącu wrześniu br.,w dniach 12-16 byłem w Archiwum w Koninie, wyszukiwałem akta metrykalne m.in.z parafii Grodziec i dnia 13.09 pojechałem autobusem do Grodźca, do Parafii św. Michała Archanioła i ustaliłem, że w tej parafii znajdują się akta metrykalne od ok.1870 -1910 r., dlatego nie ma ich w Archiwum w Koninie.
Posiadam kontakt z proboszczem i czekam na informacje odnośnie mojego pradziadka Marcelego GERYNIA i jego żony Anny OGRABISZ, tu się urodziła moja Babka Stanisława WCISŁEK rod. z Geryniów ,dnia 20.04.1860 r. w Grodzcu, ustalenia dok. w Archiwum w Koninie.
Myślę, że drogą korespondencyjną nie da się ustalić, trzeba się osobiście wybrać do Parafii, a w USC Urzędu Gminnego akta przechowywane są do stu lat.
Proszę o kontakt na e-mail : alojzy.kubs@wp.pl
Pozdrawiam Alkomek 32.

_________________
Kod:
[list][/list]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2011, 06:59 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2010, 11:08
Posty: 15
Witam.

Przepraszam, ale małe wyjaśnienie. Parafia Św. Michała Archanioła jest w Królikowie. W Grodźcu jest Parafia Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika . Natomiast, jeżeli chodzi o miejscowość Czarny Bród ( z tego postu viewtopic.php?f=3&t=4282 wynika, że Violetta poszukuje dokumentów z Czarnego Brodu mimo, że w tym temacie pisała ogólnie o gminie Grodziec i dlatego ja wyżej pisałem o Czarnym Brodzie) należy do parafii w Królikowie i te akta z tego zakresu lat są jednak w AP w Koninie.

Ryszard.

_________________
Ryszard Piaseczny.

Poszukuję aktu urodzenia z roku 1836-1838 Wojciecha Jakubowskiego syna Józefa i Krystyny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL