Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

10 – lecie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego

22 lis 2015, 20:11

10 – lecie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego

link do foto galerii : https://picasaweb.google.com/1119674135 ... 3/10LatOTG

Obchody 10-lecia Towarzystwo rozpoczęło już 12 listopada b.r. Mszą świętą jubileuszową w ostrowskiej konkatedrze, którą odprawił ks. prałat Tomasz Ilski. Galę Genealogiczną w Forum Synagoga rozpoczęto od półgodzinnego filmu o działalności Stowarzyszenia na przestrzeni 10 lat - autorstwa Stefana Kucharskiego. Po filmowej prezentacji dorobku Stowarzyszenia, wyróżniono najbardziej aktywnych członków OTG, którzy na przestrzeni 10 lat działalności Towarzystwa zapisali na Jego konto swoją szczególną kartę aktywności społecznej.
Odznakę „Pro Genealogia” Kapituła przyznała: dr. Maciejowi Kowalczykowi, Jackowi Malkowskiemu, Annie Nazarek, Grażynie Karolak, Marii Barbarze Przerwie, Ryszardowi Boślakowi oraz prezesowi OTG Marianowi Franciszkowi Nowakowi. Ceremonii wręczenia odznak dokonał przewodniczący Kapituły Odznaki - Tomasz Ławniczak, poseł na Sejm RP wraz z członkiem kapituły Anetą Franc. Medale 10-lecia przyznano: donatorom Stowarzyszenia - głównie w działalności wydawniczej: Beacie Klimek, Pawłowi Rajskiemu, Ewie Mateckiej, Andrzejowi Leraczykowi oraz Lidii Sobóckiej. Za szczególne zasługi w działalności Towarzystwa w latach 2005 – 2015 Zarząd OTG przyznał medal 10 – lecia członkom i sympatykom Stowarzyszenia: dr. Maciejowi Kowalczykowi, Jackowi Malkowskiemu, Anecie Franc, Annie Nazarek, Grażynie Karolak, Jarosławowi Biernaczykowi, Romanowi Polerowiczowi i Stefanowi Kucharskiemu. Okolicznościowe podziękowania otrzymały władze samorządowe, instytucje kulturalne Ostrowa współpracujące na przestrzeni tych 10 lat z Towarzystwem oraz Franciszek Pera – wspierający Towarzystwo indywidualnie.

Na swoje 10-lecie Stowarzyszenie wydało folder autorstwa Stefana Kucharskiego i Mariana F. Nowaka, zestaw pocztówek okolicznościowych autorstwa Piotra Karolaka oraz znaczek jubileuszowy, przygotowany przez Mariana Szczygła. Podczas Gali zaprezentowano także wystawę zatytułowaną „10 lat OTG”, kuratorem której była Grażyna Karolak. Wystawę wzbogaciły opracowane drzewa genealogiczne członków i sympatyków OTG, opracowania genealogiczne a także wyjątkowe pamiątki rodzinne Barbary Malkowskiej. Całość Gali Genealogicznej uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego.

Re: 10 – lecie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego

23 lis 2015, 10:19

Witam.
Niestety link do galerii nie działa, a szkoda.
Muszę się przyznać, że wśród odznaczonych jest moja krewna, a ściślej mówiąc, to bliska krewna mojego męża, pani Maria Barbara Przerwa.
Dzięki mężowi p. Marii Barbary Przerwa, panu Henrykowi, to ja właśnie zaraziłam się genealogią.
Dziękuję i jestem dumna, że mając takich mentorów, moi przodkowie nie pozostaną anonimowi.

Re: 10 – lecie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego

25 lis 2015, 18:48

Eluś napisał(a):Witam.
Niestety link do galerii nie działa, a szkoda.
Muszę się przyznać, że wśród odznaczonych jest moja krewna, a ściślej mówiąc, to bliska krewna mojego męża, pani Maria Barbara Przerwa.
Dzięki mężowi p. Marii Barbary Przerwa, panu Henrykowi, to ja właśnie zaraziłam się genealogią.
Dziękuję i jestem dumna, że mając takich mentorów, moi przodkowie nie pozostaną anonimowi.


Nie udostępniłem - sorki - teraz powinno być już dobrze

pozdrawiam

Re: 10 – lecie Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego

26 lis 2015, 08:58

Witam.
Dziękuję za odzew i poprawkę linku. Miło Was zobaczyć.


Gratuluję z okazji tego pięknego jubileuszu i życzę jeszcze wielu takich wspaniałych rocznic.
Gratuluję genealogom z OTG za wspaniałą działalność. Wszystkiego najlepszego.
Odpowiedz