Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Ochotnicy do indeksowania skanów

21 kwi 2007, 18:24

Dostałem skany kilku parafii z WKPoznańskiego - małżeństwa 1835-1884. Poszukuję ochotników do indeksowania - pamiętam o deklaracjach pomocy ze spotkania na Starym Rynku w Poznaniu :)

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz

21 kwi 2007, 18:48

Właśnie skończyłam dość obszerną "robótkę" - chętnie pomogę :wink:

22 kwi 2007, 14:51

Witam!
Mogę pomóc.
Pozdrawiam
Ewa Rembikowska

22 kwi 2007, 16:34

Chętny do pomocy zgłasza się :)

06 maja 2007, 21:25

Również chętnie pomogę.
Zbigniew

06 maja 2007, 21:27

Również chętnie pomogę.
Zbigniew

07 maja 2007, 19:50

Na razie otrzymane skany rozdałem do indeksowania. Będę miał kolejne - katolickie i ewangelickie w najbliższych miesiącach więc wszystkie deklaracje nadal uważam za aktualne, odezwę się jak coś będzie.

Dziękuję wszystkim.
Łukasz

10 maja 2007, 19:20

Również się polecam :)

24 maja 2007, 20:30

dzisiaj czekając na kolejne księgi spisałam księge małżeństw z 1885 roku USC Wierzeja (koło Buku). Nie jest tego dużo bo tylko 29 ślubów ale zawsze coś. Tylko teraz nie wiem gdzie i komu to przesłać żeby się na coś przydało :roll:

24 maja 2007, 21:18

Basiu,

Do Poznan Project pojedynczy rocznik sie nie przyda, ale jesli chcesz to zaloz nowy watek np. "Indeksy ksiag metrykalnych" i tam wstaw jako wiadomosc na forum z opisem jaki rok, jaki urzad itd. Byc moze kiedys sie komus przyda, a wyszukiwarka google powinna to za jakis czas "chwycic" i jak ktos wpisze w w wyszukiwarke nazwisko pra-dziadka to moze znajdzie slub! :)

Maciej

25 maja 2007, 21:26

Witam znów,

Wszystkie osoby, które często bywają w archiwum w Poznaniu (państwowym), zachęcam, aby wspomogły projekt indeksowania małżeństw przez korektę pisowni indeksów dla parafii poznańskich. Jakiś czas temu p. Liśkiewicz zrobił korektę ok. 30 lat dla Fary. Ale został jescze św. Marcin i św. Wojciech. Tym którzy będą chętni prześlę indeks - najlepiej poprawiać od razu na laptop jeśli się go ma - w samym archiwum, ewentualnie można sobie indeks wydrukować, poprawki nanosić długopisem i w domu wprowadzać na komputer. Indeksy parafii poznańskich robił Amerykanin i jest tam sporo literówek. Oczywiście przypominam, że zależy mi na wierności pisowni podanej w aktach ślubów, tak że korekty dokonujemy z księgą przed oczami! Proszę o kontakt na bielecki@man.poznan.pl

Pozdrawiam,
Łukasz

09 wrz 2007, 15:00

Witam po wakacjach,

Archiwa wielkopolskie się otwierają - i możemy po trochu dalej dzióbać indeksowanie małżeństw. Ochotnicy mile widziani. Mamy już ponad 25% katolickich małżeństw dla WKPozn z lat 1835-1884 w bazie!

Ostatnio pewien Amerykanin przysłał mi skany z mikrofilmów dla parafii Koło i kilku okolicznych - i jest tam oczywiście sporo cyrylicy choć są i polskie. Może ktoś z naszej listy miałby ochotę się tym zająć.

Pozdrawiam,
Łukasz

10 wrz 2007, 17:08

Witam!

Bardzo chętnie włączę się do prac nad indeksowaniem ze skanów. Pamiętam również o moich zobowiązaniach dotyczących Białężyna i Białcza. W archiwum będę w piątek 14 września - postaram się zindeksować brakujące dane dla tych parafii.


Pozdrawiam!

23 lut 2008, 12:00

Ponawiam pytanie, czy ktoś miałby ochotę się zająć indeksowaniem (ze skanów) ksiąg z okolic Koła - zabór rosyjski. Trzeba umieć odczytywać cyrylicę. Od poprzedniego pytania uzbierało mi się więcej skanów :)

Ten rejon Wielkopolski w Projekcie nadal jest dość zaniedbany (podobnie jak okolice Pleszewa, Kościana, Śremu i Zbąszynia...).

Z góry dziękuję za zgłoszenia, mogą być na email bielecki@man.poznan.pl

Pozdrawiam,
Łukasz

28 lut 2008, 19:22

ja również zgłaszam gotowość do indeksowania.
Jeśli ze skanów czyli praca w domu to bardzo chętnie sie bym tym zajęła. Mam małe dziecko wiec nie często mogę iść do archiwum a bardzo bym chciała pomóc w projekcie.
Tylko niestety nigdy nie uczyłam sie rosyjskiego także z cyrylicą nie dam rady. Ale z łaciną i starogermańskim powinam sobie poradzić :)

Polecam się
Basia
Odpowiedz