Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

mój poczatek w WTG

18 lip 2007, 21:44

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Piszę pierwszy post na Waszym forum, myślę, że zostanę przez całą brać genealogiczną z Wielkopolski dobrze przyjęty. Mieszkam wprawdzie w Lubuskiem, ale moja miejscowość- Smolno Wielkie leży przy granicy z Wielkopolską. Genealogią zajmuje się od około dwóch lat. To niby niedługo, ale przez ten czas mam już tyle materiałów nt. mojej rodziny, że jak na razie jestem, zadowolony z efektów moich poszukiwań. mam w sieci trzy blogi, jeśli można, to pokrótce je przedstawię: pierwszy blog jest o mojej miejscowości- Smolnie Wielkim, jest w tym blogu sporo wiadomości historycznych, trochę wspomnień i zdjęć , adres: www.smolniak.blog.onet.pl Kolejny blog jest o poszukiwaniu przodków mojej rodziny Pławskich, jego adres: www.baranowicze.bloog.pl i wreszcie trzeci blog, który jest o rodzinnych stronach mojej mamy i jej przodków z Galicji- www.wodniki.bloog.pl. Oprócz tego udzielam się intensywnie w różnego rodzaju ważnych forach, takich jak: Genpol, Forgen, czy Genebase. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i liczę na zaakceptowanie mojej osoby w tym gronie, mam nadzieję, że sympatycznym.
Józef Pławski :lol: :wink: :lol:

Witamy

18 lip 2007, 22:13

Witamy
leszek

18 lip 2007, 23:04

Witaj , Józku w naszym gronie!
W swoim blogu piszesz o emigracji mieszkańców twojej miejscowości do Australii.
W zwiazku z tym polecam zapoznanie się z wystawą "Między obawą a nadzieją" w Muzeum Ziemi Lubuskiej, prezentującą emigrację z terenów obecnej Ziemi Lubuskiej do Australii w XIX w.
Wystawa będzie czynna do 26 sierpnia 2007 r.
Mam zamiar odwiedzić tę wystawę.
Pozdrawiam.
Jerzy
Odpowiedz