Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

FamilySearch Affiliate Libraries

26 paź 2020, 23:12

Jak pewnie większość użytkowników forum wie, od jakiegoś czasu mormoni zablokowali dostępy online do swoich mikrofilmów. Obecnie można je przeglądać tylko w Family History Centers, a w Polsce są one tylko w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Bydgoszczy.

Ale jest też druga możliwość - FamilySearch Affiliate Libraries. To biblioteki włączone w sieć przez LDS. Wymagania nie są wygórowane, wystarczy stały adres IP i namiar mailowy na osobę odpowiedzialną w danej bibliotece. I tak sobie pomyślałem, czy nie dałoby się namówić poznańskich bibliotek na przystąpienie do tej sieci, dzięki czemu każdy miłośnik genealogii mógłby w nich mieć dostęp do skanów.

Wydaje mi się, że gravitas WTG mogłaby tu mieć znaczenie w ewentualnych pertraktacjach z dyrektorami i kierownikami bibliotek. Dlatego najpierw postuję tutaj (szukałem, czy pomysł nie pojawił się na forum wcześniej, ale nie znalazłem)... Co myślicie?

Re: FamilySearch Affiliate Libraries

27 paź 2020, 08:53

mikolajkirschke napisał(a):Dlatego najpierw postuję tutaj (szukałem, czy pomysł nie pojawił się na forum wcześniej, ale nie znalazłem)...

wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=20427

Re: FamilySearch Affiliate Libraries

27 paź 2020, 21:26

Czyli kiepsko szukałem, przepraszam za zaśmiecanie forum.
Odpowiedz