Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Spotkanie Opłatkowe 2021

31 gru 2021, 12:54

Witam,
miło mi zakomunikować w imieniu Zarządu, że ustalony został termin naszego Spotkania Opłatkowego za rok 2021. Proszę o zarezerwowanie sobie kilku chwil (a może godzin) na dzień 15 stycznia 2022 r. Rozpoczynamy o godz. 11.00, miejsce spotkania: Pałac Górków, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27.
Zapraszamy wszystkich chętnych, tak członków WTG, jak również sympatyków naszego Towarzystwa (w podtekście miłośników genealogii). Na pewno będzie miło.
Opłaty: żadne. Przynieście z sobą tylko dobry humor, dużo pozytywnej energii i, uwaga, może coś do zakąszenia szampana i ewentualnie coś słodkiego do kawy. Tylko błagam, nie wszyscy! Myślę, że chętni mogą się jakoś porozumieć i w sposób racjonalny, grupowo, dostarczyć coś smacznego na nasz "wigilijno-noworoczny" stół.
Za chwilę pojawi się tutaj formularz na zapisy.
Zapraszamy!

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

31 gru 2021, 23:02

Witam po raz kolejny,
tutaj zamieszczam formularz na zapisy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgV5Bca2dwweSD2yPaQXu8OwR_nYSyroZipKzNlud6JjDPVQ/viewform

Aha, i jeszcze jedno, zadbajmy o nasze i naszych znajomych zdrowie (a może i życie). Szczepimy się przeciw coronawirusowi! Przed wejściem na spotkanie nie będą sprawdzane paszporty szczepień, ale mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy spotkania będą w pełni zaszczepieni. Uprzejmie o to prosimy.
Ostatnio edytowano 02 sty 2022, 17:29 przez siwy, łącznie edytowano 1 raz

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

31 gru 2021, 23:29

Ja mam trochę słaby słuch, więc proszę napisać wyraźniej: ktoś, kto nie zaufał szczepionce nie jest mile widziany, tak?

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

01 sty 2022, 12:02

Myślę Łukaszu, że ta sugestia organizatorów dotycząca naszego zdrowia wskazuje jedynie troskę o to, abyśmy mogli się cieszyć sobą jeszcze przez długie lata. Nie jest naszym celem rozpoczynać tu dyskusji o "za i przeciw" szczepieniom. Mamy jedynie nadzieję, że zadbamy o siebie nawzajem. Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

01 sty 2022, 12:49

siwy napisał(a):Witam po raz kolejny,

Aha, i jeszcze jedno, zadbajmy o nasze i naszych znajomych zdrowie (a może i życie). Szczepimy się przeciw coronawirusowi! Przed wejściem na spotkanie nie będą sprawdzane paszporty szczepień, ale mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy spotkania będą w pełni zaszczepieni. Uprzejmie o to prosimy.


Witam,
czy są wyniki badań naukowych, że niezaszczepieni zagrażają zaszczepionym?

Pozdrawiam
Genowefa

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

01 sty 2022, 13:50

barbaraplewka napisał(a):Myślę Łukaszu, że ta sugestia organizatorów dotycząca naszego zdrowia wskazuje jedynie troskę o to, abyśmy mogli się cieszyć sobą jeszcze przez długie lata. Nie jest naszym celem rozpoczynać tu dyskusji o "za i przeciw" szczepieniom. Mamy jedynie nadzieję, że zadbamy o siebie nawzajem. Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)


Nie. Proszę bez owijania w bawełnę. Czy zarząd/organizatorzy zdecydowali, że mają wejść tylko zaszczepieni (nawet jeśli nie kontrolujemy, więc niezaszczepieni wchodzą na krzywy r. i mają mieć wyrzuty sumienia), czy nie. Tak czy nie.

Ja też nie chcę rozpoczynać dyskusji na kontrowersyjny, niełatwy i naładowany poltycznie temat, którego miejsce nie jest na Forum WTG. Każdą decyzję zarządu/organizatorów przyjmę, obiecuję, bez dalszych komentarzy. Jednak proszę o jednoznaczną odpowiedź na moje pytanie.

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

01 sty 2022, 15:14

Stanowisko Zarządu: Każdy rozsądny człowiek powinien wiedzieć jak postąpić, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

01 sty 2022, 15:40

OK. Nie padła jednoznaczna odpowiedź, ale rozumiem, że każdy może bez urazy dla innych przyjść, pozostając przy swoim zdaniu co do tego, co uważa za rozsądne.
(Obiecałem nie komentować tylko jednoznacznego stanowiska)

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

01 sty 2022, 19:50

Trzeba jednoznacznie powiedziec, że mając na wzgledzie odpowiedzialnosć uczestniczacych, oczekujemy (organizatorzy spotkania) przybycia osób zaszczepionych albo z negatywnym wynikiem (sprzed kilku dni przed spotkaniem) testu na Covid-19.
Chcemy się spotkać, to musimy działać odpowiedzialnie za innych i za siebie.
To tyle w tej kwestii.

Wojtek

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

01 sty 2022, 20:27

Może ktoś z biorących udział w dyskusji skorzysta i obejrzy wykład profesora na temat wyżej poruszany.

https://www.bitchute.com/video/D0QsX2oj ... JWeM3nrg9k

Polecam
Genowefa

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

02 sty 2022, 15:42

Moi Drodzy organizatorzy.
Wymyślcie inny sposób zgłaszania udziału w spotkaniu, niż zawsze publikowana lista z podglądem.
Mnie nie interesuje kto jest zaszczepiony - a kto nie.
Nie mam też zamiaru publicznie na Forum ogłaszać, czy sama jestem zaszczepiona.

Zorganizowanie spotkania jest nie tylko trudem, ale i odpowiedzialnością za uczestników biorących w nim udział.
Moim skromnym zdaniem, "mieszane Towarzystwo" może (choć nie musi) w niedalekiej przyszłości (po 15 stycznia) skutkować wzajemnym obwinianiem lub pretensjami.

Re: Spotkanie Opłatkowe 2021

05 sty 2022, 08:24

Po konsultacji ustalono, że spotkanie opłatkowe w dniu 15 stycznia zostaje odwołane.

WOjtek
Odpowiedz