Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

05 sty 2022, 21:37

W dniu dzisiejszym Rada Miasta i Gminy Wolsztyn uhonorowała zaangażowanie , Krzysztofa Raniowskiego, naszego kolegi genealoga, przyznając mu tytuł "Zasłużony dla Gminy Wolsztyn". Krzysztof Raniowski jest autorem kilku wydań "Rodów ziemi wolsztyńsko-babimojskiej" oraz "Siedlisk nadobrzańskich". Był także naszym prezenterem podczas dnia wielkopolskiego na Konferencji w Brzegu. Gratulujemy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 05 sty 2022, 22:01 przez Piętka_Jacek, łącznie edytowano 4 razy

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

05 sty 2022, 21:45

Gratulacje dla Pana Krzysztofa!

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

06 sty 2022, 00:36

Gratulacje Panie Krzysztofie.
To zapracowane i zasłużone wyróżnienie.

Mam Pana książki z dedykacją autorską.

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

06 sty 2022, 09:07

Gratulacje Panie Krzysztofie !

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

06 sty 2022, 17:42

Gratulacje Panie Krzysztofie.
Dziękuję za trud i wysiłek włożony w publikacje.
Pozdrawiam Teresa Wiszniewska

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

06 sty 2022, 19:46

Dosłownie na dniach ukazało się IV wydanie "Rodów ziemi wolsztyńsko-babimojskiej".
Czekam na swoją przesyłkę, ale pewnie nie pomylę się, jeśli powiem, że będzie bogatsze od poprzednich.
Każde kolejne wydanie jest obszerniejsze od ostatniego.
Ta książka to wspaniała robota ale też przykład tego, do czego prowadzi genealogia.
Skromnie zapoczątkowana pasja od zainteresowania się dziejami własnej rodziny, po opracowania kilkuset rodzin i siedlisk.
Ta ostatnia książka ("Siedliska") wzbudza podziw dla ogromu pracy, włożonego czasu i dociekliwości autora.
Polecam każdemu, kto ma / miał rodzinę w tych stronach.

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

06 sty 2022, 21:02

Wielkie gratulacje dla Pana Krzysztofa Raniowskiego i otrzymanie tytułu „zasłużony dla Gminy Wolsztyn”.

Wydawcy gratuluję pięknej oprawy tych wspaniałych książek.


Serdecznie pozdrawiam - Genia

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

08 sty 2022, 02:56

Wielkie Gratulacje Panie Krzysztofie!
A przy okazji serdeczne podziękowania, bo to właśnie Pana książka była jedną z tych przełomowych pozycji, dzięki którym moje drzewko rozwinęło się tak pięknie :) Działo się to na początku mojej przygody genealogicznej, gdy tak łatwo o zniechęcenie, a dzięki Pańskiej pracy mogłam od razu z jedną z rodzinnych gałązek zajrzeć
daleko, daleko, aż po horyzont istniejących akt metrykalnych. Wówczas byłoby to dla mnie niemożliwe ze względu na całkowitą nieumiejętność poruszania się w świecie mało czytelnych akt i nieumiejętnością ze strony początkującej osoby.
A na dodatek prawie jednego dnia udało mi się powiązać mojego pradziadka z Michałem Drzymałą, co udatnie przyczyniło się do zainteresowania genealogią rodziny i najmłodszego pokolenia :) Dla mnie to byłoby wówczas jeszcze kilka lat pracy, zanim bym połączyła te fakty.
Ogromnie doceniam Pańską pracę, a Pana książka "Rody ziemi wolsztyńsko-babimojskiej" stoi na honorowym miejscu w mojej biblioteczce.

Re: Uznanie dokonań Krzysztofa Raniowskiego

08 sty 2022, 12:52

Również ze swojej strony chylę czoła za dotychczasowe publikacje!
Panie Krzysztofie Wielkie Gratulacje za wspaniały trud pracy ,ale też za Uznanie i Docenienie Pana wkładu w dzieje Regionu!!!
Jeszcze raz dziękuję za otrzymaną książkę gdzie także mam Swoich.
Krzysztof Nadobnik.
Odpowiedz