Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Rocznik 2022

18 lut 2022, 08:00

Moi Drodzy,

rozpoczynamy zbieranie materiałów do Rocznika 2022!

Wszystkich zainteresowanych opublikowaniem tekstu, prosimy o informację poprzez na e-mail: redakcja-wtg@googlegroups.com

Materiały zbieramy do 31 marca 2022 r.

Zainteresowanych uczulam, aby zapoznali się z wytycznymi, dotyczącymi podawania bibliografii i przypisów. Wskazówki znajdziecie tu: viewtopic.php?f=1&t=4736 lub możecie je pobrać stąd https://linkd.pl/pd9me

Prosimy o materiały nigdzie wcześniej niepublikowane i to zarówno w innych czasopismach, książkach jak i na stronach www, FB lub blogach,. Chcemy zagwarantować wysoki poziom publikacji i uniknąć powielania tekstów, aby Rocznik nadal proponował Czytelnikom wiele interesujących nowych, odkrywczych i oryginalnych tekstów autorskich. Teksty bez przypisów nie będą kwalifikowane do publikacji.

O czym chcecie napisać? Dajcie znać na: redakcja-wtg@googlegroups.com

Tematyka artykułów to tradycyjnie już: źródłoznawstwo, ciekawe historie (rodzinne i nie tylko), zasłużone postaci, problematyka poszukiwań, turystyka genealogiczna, zarys dziejów wsi/parafii, etc.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji: redakcja-wtg@googlegroups.com

--------------
Poprzednie Roczniki można obejrzeć / zamówić tu:
http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Rocznik

Re: Rocznik 2022

04 mar 2022, 18:07

Droga Redakcjo Rocznika,
jakie są ograniczenia dotyczące wielkości tekstu artykułu?
Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Rocznik 2022

04 mar 2022, 18:37

Maksymalna objętość pracy wraz z materiałem ilustracyjnym nie powinna przekroczyć
14 stron maszynopisu znormalizowanego (strona znormalizowana = 1800 znaków ze spacjami), czyli około 25 000 znaków ze spacjami.

Re: Rocznik 2022

04 mar 2022, 18:52

Dziękuję za informację!
Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Rocznik 2022

07 mar 2022, 19:14

Olgo,
czy adres poczty podany w pierwszej wiadomości tego wątku jest aktualny? Wysłałem dwie wiadomości i nie mam oznaki, że ktoś je przeczytał.
Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Rocznik 2022

07 mar 2022, 20:48

Eugeniusz napisał(a):Olgo,
czy adres poczty podany w pierwszej wiadomości tego wątku jest aktualny? Wysłałem dwie wiadomości i nie mam oznaki, że ktoś je przeczytał.
Pozdrawiam
Eugeniusz


Tak, mail jest aktualny, przed chwilą nawet sprawdzałam. Ode mnie na redakcyjnego maila wiadomości dochodzą. Od Ciebie jeszcze, Eugeniuszu, niestety nic nie dotarło. W razie czego pisz na otg@onet.pl

Czasami psikusa sprawiają filtry antyspamowe. Na przykład ostatnio coraz częściej miewam kłopoty z pocztą z wp.pl.

Re: Rocznik 2022

26 mar 2022, 15:58

Przypominam, że zbliża się termin nadsyłania tekstów do rocznika :) Materiały zbieramy do 31 marca 2022 r.


Przy okazji, w związku z zaistniałą wcześniej sytuacją, że mail nie dotarł na adres redakcja-wtg@googlegroups.com, informuję, że staramy się potwierdzić otrzymanie tekstu od autora (mniej więcej w ciągu 48 godzin). Jeśliby ktoś nie otrzymał takiego potwierdzenia - proszę o ponowny kontakt pod adresem mailowym: redakcja-wtg@googlegroups.com lub awaryjnie otg@onet.pl
Pozdrawiam i trzymam kciuki za jeszcze piszących :)
Odpowiedz