Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Spotkanie na Piątkowie - 14 maja 2022 r.

06 maja 2022, 23:08

Witam,
powraca temat spotkanie na Piątkowie. Spotykamy się 14 maja, czyli już za tydzień. Program przedstawia się bardzo ciekawie. Oto jego szkic w zarysie:
10.00 - spotykamy się w strażnicy nr 5 JRG (Straż Pożarna przy ul. Wojciechowskiego). Dowódca jednostki, absolutny entuzjasta straży pożarnej, zgromadził u siebie wiele eksponatów z tej dziedziny, opowie nam o pracy strażaków i pokaże nowoczesny sprzęt gaśniczy. Spotkanie odbędzie się przy kawie,
12.00 - zwiedzanie z przewodnikiem, z zasady nie dostępnego, fortu Va Bonin, wchodzącego w skład Twierdzy Poznań,
13.00 - spotkanie z Panem H. Owczarkiem, mieszkańcem Piątkowa, rozkochanym w swoim osiedlu i jak mało kto znający historię tej podpoznańskiej kiedyś wsi a teraz osiedla,
14.30 - obiad w restauracji "Lubczyk" na os. Bol. Chrobrego.

Dalsze szczegóły później, teraz już proszę zarezerwować sobie termin. Jutro zamieszczę formularz na zapisy.

Uwaga! Pan komendant zaprasza również dzieci. Myślę, że spotkanie z prawdziwym panem strażakiem i dotknięcie super sprzętu może być dla maluchów niezłym przeżyciem.

Re: Spotkanie na Piątkowie - 14 maja 2022 r.

09 maja 2022, 12:48

Uściślam program spotkania.
10.00 - spotkanie w strażnicy,
12.00 - zwiedzanie fortu V a,
13.15 - spotkanie z Panem Hubertem Owczarkiem,
14.30 - obiad w restauracji "Lubczyk".
Koszty - niewielkie, bo trzeba tylko zapłacić za obiad -22 zł/os (bez zupy, dwa dania do wyboru, woda i soki bez ograniczeń).
Przypominam o możliwości zabrania z sobą dzieci, proszę w tym wypadku podać wiek dziecka.

Oto formularz na zapisy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceiKP_QJEJYbjhsdW9LoAnc6ugiuqWezB9mftIaZcU_DKyNQ/viewform

Podgląd zapisów:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1p17MwsAVvvjhxTLeRExZ-Wt-RaeqAWvtuqRAc9tAznQ/edit?usp=sharing

Re: Spotkanie na Piątkowie - 14 maja 2022 r.

11 maja 2022, 22:23

Dzień dobry,
uprzejmie przypominam o naszym sobotnim spotkaniu.

Kto żyw, ten bieży na Piątkowo!

Formularz na zapisy powyżej.

Re: Spotkanie na Piątkowie - 14 maja 2022 r.

14 maja 2022, 20:02

Bardzo dziękuję Andrzeju za wspaniałe przygotowanie dzisiejszego spotkania. Było pełne atrakcji, tak że niektórzy dostali zadyszki ( :shock: ), ale pewna jestem, że nikt z przybyłych nie żałował...
Naszym przewodnikom po Straży, po Forcie i po Piątkowie kłaniam się w pas za wiedzę i entuzjazm!
Proszę fotografów o zdjęcia :P
Pozdrawiam, Basia

Re: Spotkanie na Piątkowie - 14 maja 2022 r.

15 maja 2022, 13:49

Bardzo dziękujemy Andrzejowi za zorganizowanie tak atrakcyjnego spotkania.
Dla nas to było SPOTKANIE PLUS (++++++). Pobyt w strażnicy bardzo ciekawy z pierwszym plusem (+) w postaci niezaplanowanego wyjazdu wozu bojowego do pożaru w Janikowie.
Fort Bonin – dla nas, a szczególnie dla mnie był wyzwaniem, gdyż dałyśmy radę (moja rwa kulszowa i ja) pokonać wszelkie trudności. Zawdzięczam to również kolejnemu plusowi (++) – parze szalenie miłych i opiekuńczych Młodych Ludzi, którzy mnie wspierali (to byli tacy Aniołowie Stróżowie, zesłani chyba specjalnie na tę wyprawę). Dziękuję Wam z całego serca.
Kolejnym plusem (+++) był aktorsko świetny przewodnik po forcie. Gratulacje dla niego od nas i zafascynowanego Nim prawnuka.
Jeśli chodzi o historię starego Piątkowa to czujemy niedosyt.
Na samym końcu zostawiłam plus plusów (++++) - trójkę wnuków Organizatora. Zakochałam się w malutkiej, dzielnej skrzatce Róży.
Odpowiedz