Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Spotkanie Rocznicowe I - 27.10.2007

06 wrz 2007, 16:00

Witam!
W dniu 28.10. 2006 odbyło sie spotkanie założycielskie WTG.

Dlatego tez w dniu 27 pażdziernika br. odbedzie sie uroczyste spotkanie WTG Gniazdo.
Nad programem pracuje juz pięcioosobowy komitet organizacyjny :) , niemniej każda propozycja majaca na celu uświetnienie tego spotkania jest mile widziana.

Prosze koleżanki i kolegów o zarezerwowanie sobie na ten dzień czasu i niezawodne przybycie.

W ciągu najbliższych dni bedziemy podawać szczegóły rocznicowego spotkania.
Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

07 wrz 2007, 08:30

Witam,

dodam tylko - dla gości zamiejscowych - że spotkanie będzie w Poznaniu.

Maciej

14 wrz 2007, 18:35

Witam!
Zgodnie z zapowiedzią garść informacji:
1. Spotkanie odbędzie sie w Poznaniu w siedzibie PTPN -Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
2. Początek godzina 12.00
3. Przewidziano 6 referatów przez prelegentów z najwyższej półki.
4. Będzie oczywiści czas na dyskusje i małe co nieco.
5. cdn

Wojtek

14 wrz 2007, 23:17

Hallo,
dziekuję za tą bardzo ważną dla mnie informację.
Juz wiem o której rozpocznie się "świętowanie ", teraz czekam jeszcze na następna wiadomość o której planowane jest zakończenie.
Do miłego zobaczenia w Poznaniu !
Pozdrawiam serdecznie - Teresa

15 wrz 2007, 09:28

Witam!


Rezerwuję termin.

Pozdrawiam


Ewa

15 wrz 2007, 10:49

Therese napisał(a): teraz czekam jeszcze na następna wiadomość o której planowane jest zakończenie

Tereso, takich rzeczy się nie planuje!

15 wrz 2007, 13:48

Hallo Basiu.
rozumiem...
...bede przygotowana na wszystko :D
pozdrawiam - Teresa

15 wrz 2007, 14:28

Tereniu!
Bardzo dobrze że na...... wszystko. :)
Kiedyś urodziny obchodzono tydzień , no min. 3 dni.
Jak będzie teraz?
Wojtek

03 paź 2007, 19:39

Dziękuję za zaproszenie i choć ostatnio mam ze wszystkim pod górkę i nic nie jest tak, jakbym chciała, stanę na głowie, żeby się z Wami spotkać :)

Magda

ps. program spotkania zapowiada się bardzo interesująco!

spotkanie WTG GNIAZDO

04 paź 2007, 18:01

Pięknie dziękuję za zaproszenie. Zrobię wszystko, by być.
Pozdrawiam
Paweł

04 paź 2007, 18:56

I ja dziękuję bardzo za zaproszenie. Zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie i tym bardziej nie mogę się go doczekać :)

pozdrawiam i do zobaczenia!
Piotrek

05 paź 2007, 10:20

Witam :)

Przed chwilą wyjęłam ze skrzynki zaproszenie ( bardzo piękne, brawo dla projektanta ) na jubileusz WTG Gniazdo. Przyznam, że jestem tym zaskoczona, dodam, że bardzo mile. Stanę na glowie, by dojechać na czas i trafić :wink:

Dziękuję, pozdrawiam cieplutko, Ewa Szczodruch

05 paź 2007, 12:49

Witam!

Dostałam właśnie piękne zaproszenie i bardzo się cieszę, że będę mogła wspólnie z Wami świętować pierwszy jubileusz WTG Gniazdo. Czynię przygotowania, by wyrwać się z Warszawy i odwiedzić Gród Przemysława.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa

05 paź 2007, 17:42

Ja też właśnie dostałem zaproszenie i mam nadzieję się pojawić choćby na jakiś czas (aktualnie bardziej zajmuje mnie genealogia par excellence praktyczna i przyszłościowa :))

Tak że mam nadzieję do zobaczenia!!
Łukasz

05 paź 2007, 19:49

Witam!
Ul.Mielżyńskiego w Poznaniu (miejsce rocznicowego spotkania WTG) znajduje sie koło tzw. Okraglaka . Gdzie jest okraglak wie kazdy w Poznaniu.:)
Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

05 paź 2007, 20:35

Witam
Zaproszenie otrzymałem. Dziękuję. Niestety, nie będę mógł przyjechać.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy mogą.

Zygmunt

05 paź 2007, 20:43

i do mnie dzis dotarlo. serdecznie dziekuje :) oczywiscie stawie sie niezawodnie.

maciek

05 paź 2007, 20:56

Do mnie również dotarło zaproszenie. Wspaniałe. Już nie mogę się doczekać spotkania.

07 paź 2007, 18:38

Dziękuję za zaproszenie. Niestety nie mam możliwości udziału. Pozdrawiam wszystkich uczestników.

08 paź 2007, 04:57

Dziękuję za zaproszenie. Niestety nie mam możliwości udziału. Pozdrawiam wszystkich uczestników.
Kasia Krüger

Zaproszenie otrzymałem

08 paź 2007, 14:53

Witam
Zaproszenie dzisiaj otrzymałem. 08.10.2007
I modyfikując pewien cytat powiem:
Przybęde , Zobaczę i Zdobędę Nowe wiadomości i Poznam Nowych Znajomych.
kabat

Rocznicowe spotkanie

08 paź 2007, 15:25

Jest, w końcu jest. A już myślałam, że na Śląsk z Wielkopolski poczta nie dochodzi.
Oczywiście zrobię wszystko, żeby przyjechać.
Do zobaczenia. Ina

08 paź 2007, 17:36

Ja również dziękuję za zaproszenie!
Będę na pewno.

08 paź 2007, 17:42

Drodzy sympatycy WTG,
serdecznie dziekuje za przepiekne zaproszenie.Chetnie bym z Wami obchodzila ta piekna rocznice, niestety ze wzgledow prywatnych nie bede mogla byc z Wami ale teraz juz zycze wszystkich uczestnikom
milej atmosfery i interesujacych dyskusjii . Z ciekawoscia przeczytam sprawozdanie i przegladne zjecia z uroczystosci

pozdrawiam
Ewa

08 paź 2007, 21:15

Zaproszenie dotarło, serdecznie dziękuję, postaram się dotrzeć na Spotkanie!
Pozdrawiam!

09 paź 2007, 10:49

Witam serdecznie .
I do mnie zaproszenie dotarło ,dziękuję bardzo .Zarezerwowałam termin .Pozdrawiam Ania :)

10 paź 2007, 17:03

Witam

Dziękuje za zaproszenie. Zrobie wszystko, aby przybyć na wspólne świętowanie. Ulica Mielżyńskiego została już zlokalizowana na mapie :wink:

Jola Mazur

10 paź 2007, 17:36

Bardzo dziękuję za zaproszenie .Niestety już dziś wiem,że nie będę mogła wziąc udziału. Żałuję bardzo gdyż zapowiada się wspaniała uroczystośc.
Mam nadzieję,że sprawozdanie i zdjęcia chociaż troszkę przybliżą atmosferę.
Serdeczności :-)
Grażyna Zielińska

10 paź 2007, 19:43

Otrzymałam potwierdzenie uczestnictwa od Jarka Kozłowskiego z Głogowa, który chciałby przyjechać na jubileuszowe spotkanie wraz ze swoim kuzynem.

Asia

10 paź 2007, 20:09

Mam pytanko, jako że to będzie mój "debiut", nigdy nie byłam na podobnym spotkaniu :oops:
Czy można ze sobą kogoś przyprowadzić, tak jakby z "łapanki"?
Chciałabym kogoś ze sobą zabrać, ale jeszcze nie wiem, czy ten ktoś będzie miał czas i ochotę, po prostu jeszcze o niczym nie wie...

10 paź 2007, 20:33

Myślę, że nie powinno być z tym problemu, każdy jest mile widziany. Dobrze by było jednak dać znać o tym wcześniej, tak by była znana ogólna liczba gości.

Asia

10 paź 2007, 20:57

W takim razie jak tylko coś ustalę, to sie zamelduję.

M.

10 paź 2007, 21:18

Dziękuję za zaproszenie. Postaramy sie dotrzeć razem z mężem ,o ile obowiązki służbowe mu na to pozwolą. Serdecznie pozdrawiam Iwona Łaptaszynska.

11 paź 2007, 06:50

Tak jest Asiu.

Potwierdzam swoje przybycie,
kuzyn jeszcze nie potwierdził, ale "pracuję nad tym"

pozdrawiam
Jarek

11 paź 2007, 09:30

Witajcie ! Niestety obowiązki nie pozwolą mi uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu.
Liczę na obszerną relację.

11 paź 2007, 20:58

.
Ostatnio edytowano 22 maja 2008, 12:21 przez ferdek61, łącznie edytowano 2 razy

12 paź 2007, 08:06

No teraz już mogę napisać komunikat oficjalny.:)

W dniu 27października 2007 r. o godzinie 12.00 odbędzie sie rocznicowe spotkanie WTG Gniazdo . Adres spotkania :Poznań ul. Mielżyńskiego 27/29
w siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk - sala posiedzeń
Swoim wystapieniem zaszczycą nas:
1. Prof. Ryszard Marciniak - dyr. Biblioteki PTPN
" O Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk słów kilka"
2. Ks. dr Leszek Wilczyński - Zakład Historii Kościoła UAM
" Księża społecznicy w XIX-wiecznej Wielkopolsce"
3. Mgr Stefan Olejniczak - Kustosz Archiwum Państwowego w Poznaniu
" Źródła do dziejów rodów szlacheckich w AP w Poznaniu"
4. Mgr Sebastian Mazurkiewicz - dyr. Muzeum Regionalnego we Wrześni
" Ziemianie wielkopolscy XIX w"
5. Mgr Waldemar Fronczak - wszem znany genealog
" Sekrety rodzinne od kuchni"

W przerwie kawą i ciasteczkami częstować będziemy , a na zakończenie do rozmów kuluarowych małym posiłkiem i napitkiem wspartych zapraszamy.

Do osób których adresy znależliśmy wysłaliśmy stosowne zaproszenia, niemniej jednak zapraszamy wszystkich sympatyków i genealogią zainteresowanych. Prosze jednak o potwierdzenie swego udziału do 20 pażdziernika abyśmy mogli stosownie wszystko przygotować.
adres: wutege@interia.pl
Z okazji rocznicowego spotkania ukaże sie Rocznik WTG-Gniazdo , który wsód uczestników spotkania rozprowadzać będziemy.

Serdecznie zapraszam

Wojtek Jędraszewski

12 paź 2007, 09:27

Jarku,kuzyn będzie,jest nawet już członkiem i czekamy na Ciebie. :lol:
Pozdrawiam Jacek

12 paź 2007, 09:39

Jaka szkoda, że ten Poznań tak daleko do Bielska-Białej !
Będę z wami duchem ! Poproszę też o wywieszenie i/lub porzesłanie wystąpień rocznicowych.

Wojtkowi i Maćkowi należą się wielkie za wszystko co zrobili i robią dla społeczności WTG i nie tylko dla niej.
No i oczywiście gratulacje za rozkręcenie i przede wszystkim utrzymanie przedsięwzięcia pod nazwą WTG !! Z własnego, biznesowego doświadczenia wiem, że nawet najlepszy pomysł upadnie jeżeli nie trafi na podatny grunt - czytaj będzie miał :użytkowników, odbiorców, udziałowców itd.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Zbyszek

13 paź 2007, 15:59

Drodzy Organizatorzy ,
Melduje, ze dzis odebralam zaproszenie na Spotkanie Jubileuszowe, na ktore ,z ogromnym smutkiem ,musze odpowiedziec negatywnie (odleglosc).
Dziekuje za pamiec i czekam na ooo...obszerna relacje pisemna i fotograficzna.
Wszystkim Uczestnikom zycze przyjemnych wrazen i napewno interesujacych wystapien zaproszonych gosci.
Mile pozdrawiam ze slonecznego jeszcze Paryza.
Barbara Jura

13 paź 2007, 19:18

Otrzymałam dziś wiadomość, że Jacek Cieczkiewicz niestety nie może przyjechać na nasze jubileuszowe spotkanie o czym grzecznie aczkolwiek ze smutkiem melduję na forum.

Asia

14 paź 2007, 09:29

Wstawiłem informacje na stronie spotkania - Spotkanie Rocznicowe WTG. Jest tam także mapka z zaznaczonymi głównymi punktami orientacyjnymi oraz dworcami (mapka Google Map)

Pozdrawiam

Maciej

Rocznica WTG.

14 paź 2007, 15:46

Tez przedwczoraj wyjelam ze skrzynki piekne, osobiste zaproszenie. Bardzo dziekuje! Niestety, nie planuje pobytu w Polsce w tym czasie. :( Bardzo mi przykro.

spotkanie

15 paź 2007, 21:38

Witam.
Dotarło i do mnie zaproszenie. Bardzo dziekuję. Może przyjadę. Potwierdzę swoje przybycie na dniach. A tak w ogóle to jestem
bardzo młodym członkiem i mam skrupuły. Niektórzy z was mają duże
osiągniecia a ja jestem prostym , zwykłym genealogiem amatorem i to jeszcze ze wsi :oops:
Pozdrawiam Ewa

16 paź 2007, 08:25

Ewo :)

Ja również jestem genealogiem amatorem ,nie mam zbyt dużych osiągnięć. W tej chwili stoje w miejscu z poszukiwaniami i naprawde nie wiem jak długo to potrwa.Prawdopodobnie do przyszłego roku :cry: Na forum raczej nie udzielam się a widać to po ilości postów :oops:
Z przyjemnością przyjęłam zaproszenie na spotkanie .Mam do pokonania 300 km w jedną strone ale czy to jest najważniejsze? Ważne jest ,że spotkam się ze znajomymi z forum,że poznam ich wszystkich osobiście. Licze na to ,że również z Tobą Ewo porozmawiam ,Bedzie mi bardzo miło :lol: :lol:

Pozdrawiam Jola Mazur

16 paź 2007, 08:50

Ewo!
Głowa do góry! :lol:
W naszym Towarzystwie nie jest ważny wiek ani osiągnięcia. Ważne są wspólne zainteresowania i możliwość rozmowy o sprawach, które nas interesują. To, że tak wcześnie zainteresowałaś sie genealogią jest Twoim atutem. Miejsce zamieszkania nie ma żadnego znaczenia. Wielu z nas mieszka na wsi.
Jolu, nie przejmuj sie niepowodzeniami w poszukiwaniach genealogicznych. Z pewnością w przyszłości dotrzesz do źródeł informacji...
Tymczasem czekamy z niecierpliwością na możliwość osobistego poznania się na spotkaniu rocznicowym.
Pozdrawiam.
Jerzy
Ostatnio edytowano 20 paź 2007, 19:35 przez juros, łącznie edytowano 2 razy

16 paź 2007, 08:55

Ewo, serdecznie zapraszamy.

Zaproszeń nie wysyłamy z przyzwoitości ;) ale wszyscy tutaj chcemy Cię poznać osobiście. Jak zresztą innych nowych członków, którzy dołączyli do Towarzystwa, a nie mieli jeszcze okazji przybyć na żadne ze spotkań.

Równie chętnie poznamy osoby z naszego forum, nawet te, które piszą okazjonalnie. Zawsze warto poznać kogoś nowego;Ewo, myśląc długofalowo, być może poznasz kogoś, kto będzie miał informacje, które pozwolą kontynuować Twoje badania.

W każdym razie zachęcam do uczestnictwa. Potwierdzajcie i przyjeżdżajcie jeśli tylko możecie!

Pozdrawiam
Maciej

spotkanie

16 paź 2007, 10:06

Bardzo dziekuję za wasze zachęcające słowa. Na pewno przyjadę na spotkanie.Pisząc "młody "miałam " na myśli staż w WTG Gniazdo
a nie wiek. Kobiecie lat się na liczy ale mój to wiek średni.. Jestem pod wrażeniem waszego podejścia do młodego członka towarzystwa szczególnie dla Darka, Jerzego i Macieja. Jolu z tobą bardzo chętnie się spotkam.Mam do pokonania 170 km. Jeśli ty możesz przyjechać to ja chyba też.
Pozdrawiam i jeszcze raz potwierdzam swój przyjaz do Poznania.
PS. Macieju dzięki za mapę

17 paź 2007, 20:58

Witam!
Mam informację, iz na nasze spotkanie przybędzie Pan dr Rafał Prinke autor książki : "Poradnik genealoga amatora" i pierwszy prezes Towarzystwa Genealogiczno-Heraldycznego w Poznaniu. :)
Wojtek

17 paź 2007, 23:11

Witam,
bardzo się cieszę na spotkanie nie tylko z powodu poznania wielu wspaniałych ludzi, którzy wezmą udział w tym szczególnym spotkaniu, ale także na wystąpienia zapowiedzianych specjalnych gości, którzy z pewnością zaszczycą nasze spotkanie i zaspokoją nasze genealogiczne zainteresowania.
Pozdrawiam andreas
Odpowiedz