Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

28 paź 2007, 18:10

Witam :D

Z Poznania wróciłam przed godziną. Dlatego dopiero teraz ( albo jak najszybciej ) spieszę podziękować organizatorom wspaniałej uroczystości za zaproszenie mnie i umożliwienie mi pobytu wśród Was. Jestem zaskoczona rozmachem 'urodzin', perfekcją przygotowania, pięknym wydaniem 'Rocznika', zauroczona gospodarzami i szczęśliwa z możliwości poznania ich. Dziękuję, dziękuję, dziękuję.

28 paź 2007, 18:16

Witam

również chciałem podziękować, za wspaniałe spotkanie.
Organizacja i atmosfera - super na piątkę z plusem
Ba, teraz to już są szóstki w szkołach, więc na szóstkę z plusem.

Fajnie było spotkać i porozmawiać z ludźmi, których do tej poty znało sie tylko wirtualnie.

Jeszcze raz dziękuję.

Jarek

A może zmienić charakter spotkań z rocznicowych na miesięcznikowe ??

28 paź 2007, 18:26

jarecki napisał(a):A może zmienić charakter spotkań z rocznicowych na miesięcznikowe ??


Jarku, chyba nie dalibyśmy rady, a poza tym mogłoby to się szybko znudzić :)
Ale półrocznicowe spotkania, czemu nie? :)
Może za naszym przykładem pójdą inne, regionalne TG i też będą robić swoje urodziny. Byłoby to dobrą okazją do naszych spotkań. Kto wie? Zobaczymy. Czas pokaże :)

Asia

28 paź 2007, 18:42

Również dziękuję, za zaproszenie i wszystko to, czego mogłem w Poznaniu doświadczyć. Szczególne podziękowania dla Aśki, dzięki inwencji której czas od 9 rano do "punkt dwunasta" znacznie się skurczył

pozdrawiam Was serdecznie
Piotr Gerasch

spotkanie rocznicowe

28 paź 2007, 18:59

No i ja też w końcu dotarłam do domu.
Również chciałem podziękować, za wspaniale zorganizowane spotkanie i ciepłą atmosferę w ramach części oficjalnej i później.
Szczególne podziękowania dla Janki za poświęcony mi czas i zainteresowanie w poszukiwaniach śladów poznańskich przodków.
Pozdrawiam brać „gniazdowską” i nie tylko.
Do zobaczenia. Ina

28 paź 2007, 19:02

Witam! Właśnie dotarłam do domu do Warszawy. Trochę długo to trwało, ale wypadało odwiedzić jeszcze kilka cmentarzy w Wielkopolsce. A dla organizatorów i uczestników krótkie "dziękuję, było wspaniale". I oby częściej
można było w tak zacnym gronie się spotykać.


Pozdrawiam


Ewa

28 paź 2007, 21:11

A oto Włodek . Stefani oczywiście .I oczywiście niesamowity.
Obrazek
Obrazek

Dziekujemy Włodku.

Pozdrawiam
Wojtek

28 paź 2007, 21:30

Było przewspaniale! Cieszę się, że mogłam osobiście poznać wiele osób, które znałam tylko ze zdjęć, jak wspomnieli przedmówcy - nie sposób było ze wszystkimi porozmawiać, bo czas biegł nieubłaganie. Dziękuję wszystkim i członkom i prelegentom i gościom.
Tak na marginesie: na ten rok moja rodzinka ma dość ZOO :lol:
Marzena

28 paź 2007, 22:00

Jak wiele wspaniałych wrażeń, fascynujących spotkań i ciekawych, nie tylko genealogicznych rozmów.
Jak wiele miłych słów, uśmiechów, spontanicznych odruchów serca :!:
Dziękuję wszystkim miłym gościom, dziękuję też Jance, Sławce, Asi, Maciejom-dwóm i naszemu nieocenionemu Wojtkowi, który to wszystko wymyślił i umiejętnie "zagonił" nas do pracy :roll:

28 paź 2007, 22:34

Włodku!
Pięknie dziękujemy za urodzinowy wierszyk. :lol:

Obrazek

28 paź 2007, 23:00

Hej,

Faktycznie było świetnie. Ja przede wszystkim dziękuję wszystkim gościom, którzy w tak znaczącej liczbie przyjechali, czasem z bardzo, bardzo daleka. Była okazja, żeby się spotkać, poznać i porozmawiać osobiście.

A teraz uchylę rąbka tajemnicy - chwalicie doskonałą organizację spotkania - to Wam powiem, jak to było. Po prostu przyszedł do nas Wojtek z pomysłem i powiedział: Słuchajcie, trzeba to zrobić porządnie, na poziomie. No i wszyscy robili :)

Ja w każdym razie nie mogę się doczekać kolejnego spotkania, tym razem "dwuletniego". Ale w międzyczasie jeszcze jakieś 11 spotkań, na które oczywiście z góry zapraszam.

Pozdrawiam,
Maciej

29 paź 2007, 01:54

Ale wspaniale bylo - to widac na zdjeciach! Az zal czlowiekowi, ze nie dojechal. Jezeli w przyszlym roku urodziny beda o tej samej porze, to na pewno sie zjawie - lubie jezdzic do Polski w pazdzierniku. Teraz bedzie ku temu jeszcze lepsza okazja.
A Ewunia widze przywiozla koperniczki z Torunia! Pamietach - pycha!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
PaPa
MN

29 paź 2007, 09:50

I ja ochoczo dołączam się do wiwatów na cześć organizatorów spotkania!!! Baaardzo solidnie się napracowali, ale efekt był imponujący, a zadowolenie uczestników chyba najlepszą nagrodą :)
Dziękuję za możliwość poznania i spotkania się z Wami wszystkimi w realu. To, co mnie spotkało, Wasza sympatia, życzliwość i "swojskość" sprawiły, że czułam się tak, jakbym Was znała od dawna, choć z większością spotkałam się po raz pierwszy.
Spotkanie skończyło się ogromnym niedosytem, ale to tylko wzmaga apetyt na kolejne ;)
Pozdrawiam wszystkich, którzy byli i tych, którym nie udało się dojechać...
A co z Anią Sołtyszewską? Miała podobno problemy w podróży...

29 paź 2007, 09:52

Asiu, Ty też jesteś sławna - nawet wiersze o Tobie piszą:

Prababka
Pewnej przecudnej urody Joannie
przyśniła się prababka ubrana starannie.
Z mroku pradziejów zdjęcie wydobyła,
czym w osłupienie nas wszystkich wprawiła,
mieniąc się w podobieństw fontannie.
:wink:

29 paź 2007, 09:58

Basiu, pięknie!
Czyli jednak nie tylko ja zauważyłam to podobieństwo :)

29 paź 2007, 10:22

Hej,

Przesunąłem temat dzisiejszego artykułu w Głosie Wlkp. do osobnego tematu:

http://wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?p=2348#2348

Jest tam także skan (albo raczej zdjęcie, ale w miarę czytelne) artykułu.

Pozdrawiam

Maciej

29 paź 2007, 10:37

kilka fotek z sobotniego spotkania
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Magda

29 paź 2007, 10:47

barbaraplewka napisał(a):Asiu, Ty też jesteś sławna - nawet wiersze o Tobie piszą:

Prababka
Pewnej przecudnej urody Joannie
przyśniła się prababka ubrana starannie.
Z mroku pradziejów zdjęcie wydobyła,
czym w osłupienie nas wszystkich wprawiła,
mieniąc się w podobieństw fontannie.
:wink:


:oops:
Basiu, uchyl rąbka tajemnicy i powiedz któż jest autorem tego pięknego wierszyka?
Zostanie zachowany na pamiątkę :)
Asia
ps. jakoś trudno mi się dziś skupić :)

29 paź 2007, 11:22

Asiu, czyżbyś nie doceniała mego talentu? :roll:

29 paź 2007, 11:24

Tak mi się wydawało, lecz do końca nie byłam przeknana :)
Dziękuję Basiu, kochana z Ciebie dziewczyna :)

A.

29 paź 2007, 14:34

Kochani! Jechałam przez piękny nasz kraj by spotkać się z ludźmi z pieknymi duszami. Wielu z nich spotkałam po raz drugi, wielu po raz pierwszy. Było cudownie rodzinnie, serdecznie, elegancko i przemiło! Gratulacje i podziękowania dla Wszystkich gospodarzy, którzy swoją pracą i wysiłkiem stworzyli nam okazję do niezapomnianego spotkania. Dziękuję
Małgorzata Żywicka

29 paź 2007, 15:53

Tez sie troche napodrozowalam zeby moc byc na spotkaniu i teraz wiem ze bylo warto! Ciesze sie ogromnie ze moglam spotkac sie i porozmawiac z wszystkimi przyjaciolmi i uczestniczyc w tak wspaniale zorganizowanej uroczystosci! Oj wysoko postawilo poprzeczke WTG Gniazdo innym regionalnym TG :-) no ale to bardzo dobrze - nalezy tylko chwalic, gratulowac i zyczyc dalszych sukcesow. Pozdrowionka dla wszystkich!!!

Ania

29 paź 2007, 21:56

Czcigodni genealodzy zrzeszeni w WTG GNIAZDO!

Czułem że tak będzie, że będę żałował tego iż w takim dniu nie mogłem byc w Poznaniu. Trudno - może w przyszłym roku nie będzie nic stało na przeszkodzie i jeśli zostanie moje ewentualne zgłoszenie zaakceptowane, to dołożę wszelkich starań aby uczestniczyć w tych wspanialościach, bo takowe oczywiście będą, wsparte tegorocznymi pierwszymi doświadczeniami.

Ale jak zwykle - wyłazi mój czepialski charakter. Dopiero wymyśliłem porządkowanie linków, teraz zaś chciałbym się zapytać czy przewidziane jest zgromadzenie wszelkich indywidualnie, w poszczególnych postach zamieszczonych zdjęć w jeden album w GALERII?
O zaletach takiej formy zaprezentowania tych fotek nie muszę nikogo przekonywać.
Podstawową zaletą byłoby techniczne ułatwienie ich przeglądania.....

29 paź 2007, 21:58

Zdjęcia w galerii - tak, jak najbardziej, ale było tylu fotografów, że jeszcze czekam na fotki. Wtedy wybierze się najciekawsze i wstawi do galerii.

Pozdrawiam

Maciej

29 paź 2007, 22:16

Macieju!
Masz racje trzeba poczekać z publikacja zdjęć. Nie mamy przecież jeszcze zdjęć od naszego Macieja ( łatwiej mi pamiętać jego nick kion niz ten drugi?) . W drodze jest jeszcze płytka ze zdjęciami od Iwony i Mietka Łaptaszyńskich.A Mietek robił bardzo wiele zdjęć i robi je chyba bardzo profesjonalnie. :) To jest to co wiem. A jeszcze wiele innych osób robiło zdjęcia. A może poprosimy o przesłanie zdjęć i zrobimy album na płytce , a te najciekawsze wstawimy na forum przy sprawozdaniu "Skrybki". ( chyba Asia wybaczy?).
Pozdrawiam
Wojtek

29 paź 2007, 22:47

Wojtku, album na płytce - jak najbardziej, ale to problem że tak powiem logistyczno-organizacyjny i wymaga kogoś kto pozbiera wszystkie zdjęcia, nagra płytki, roześle do chętnych.

Ja prosiłem fotografów o przysyłanie zdjęć już pozmniejszanych, typowo do zamieszczenia na forum. Oczywiście nie ma problemu - mogę zdjęcia pozmniejszać w razie konieczności.

Maciej

30 paź 2007, 00:07

Oto pierwsze sprawozdanie z naszego spotkania, jakie umieścił Piotr Gierasch na stronie Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej:


http://www.genealodzy.czestochowa.pl/co ... iew/59/59/

Pozdrowienia.
Jerzy

30 paź 2007, 11:17

A oto nastepne, napisane przez Złotopiórą Margolę : http://www.genebase.com/blogIndex.php?p ... as=Margola
Marzena

30 paź 2007, 13:53

Oj, pięknie pisze Margolcia :)

30 paź 2007, 17:18

Nasz genpolowy Duszek też "wykminił" piękne sprawozdanko :)

do poczytania:
http://www.genebase.com/node/ewaduch/bl ... gId=153348

Ja wezmę w takim razie sprawozdanie Piotra, Margoli i Duszka, dodam coś od siebie i skompiluję z tego jedną piękną całość :)
Co Wy na to? ;)

skRybka :)

30 paź 2007, 17:38

No Asiu, Konfucjusz by powiedział, że nie zawsze najkrótsza ścieżka jest najlepsza... ;-)

Maciej

31 paź 2007, 17:44

Seria zdjęć Mietka Łaptaszyńskiego( wybrane)
Przed rozpoczęciem
Obrazek

Pokolenia
Obrazek

Wykładowcy
Obrazek

CDN

31 paź 2007, 18:56

Słuchaczki
Obrazek

Ciasteczka
Obrazek

Kawusia
Obrazek

Upominki
Obrazek

Wykładowca
Obrazek

Wykładowca
Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 01 lis 2007, 21:52 przez wojciech, łącznie edytowano 1 raz

31 paź 2007, 19:09

Wykładowca
Obrazek

Kuluary
Obrazek

Rafał Prinke
Obrazek

Lubelskie TG
Obrazek

Napitek
Obrazek

Pogaduchy
Obrazek

Iwona w akcji
Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 01 lis 2007, 21:34 przez wojciech, łącznie edytowano 1 raz

31 paź 2007, 19:27

My
Obrazek

Rozmowy
Obrazek

Gdzie ci przodkowie?
Obrazek

Czas kończyć
Obrazek

Poznań - ratusz
Obrazek

Autor zdjęć
Obrazek

31 paź 2007, 20:51

Fajne zdjęcia Wojtku, tylko szkoda że takie małe. Na tym zbiorowym niewiele niestety widać :(

Piotrek

31 paź 2007, 21:51

Kochani Witam Was Serdecznie.
Ponieważ postanowiłam przeczekać wszystkie wspaniałe relacje ze spotkania, piszę dopiero dziś.
Jechałam szczęśliwa i zadowolona do Poznania .Miałam super lokal do spania na Starym Rynku ,Osobę Towarzyszącą z Poznania i Parking. Spokojnie wsiadłam do auta i wyruszyłam......nie minęło 45 km i .......to były sekundy....zobaczyłam przed oczami połowę życia(niektórzy widzą całe) zarzuciło ,odwróciło i znalazłam sie w rowie.Dziura tak ogromna że mój pies schował by się w niej i to w miejscu gdzie "wydrapano asfalt".Uszkodzony aparat telefoniczny jak zawiadomię Policję, Pogotowie i Asię i przerażenie "nigdy nie miałam wypadku co robić.
Podjechał życzliwy Pan i pomógł mi.
Po kilku godzinach laweta zawiozła moje poturbowane auto do Zielonej Góry.
Dopiero popołudniu pojechałam do szpitala :diagnoza popękane żebra,na szczęście tylko tyle.Niestety to było nie ważne,nie dojechałam na spotkanie.Przejeżdżałam w ciągu dnia po 800 km dziennie( Zielona Góra Płock i Zielona Góra) i nigdy nawet drapnięcia.
Nie mogę sobie wybaczyć że wygoda (jazda autem) wygrała z jazdą pociągiem.Wojtku,Asiu,Janko,Basiu ,Maćku i Wszyscy nie wymienieni przepraszam że zawiodłam.
mam nadzieje ze upominek jaki wiozłam ze sobą dla Was na to Niepowtarzalne, Wspaniale Święto przyjmiecie z opóźnieniem.
Strasznie mi przykro!!!!!
Pozdrawiam bardzo bardzo serdecznie
Ania Sołtyszewska

31 paź 2007, 22:41

Aniu!!! Jaki zawód! Najważniejsze, że Tobie się nic nie stało! Nieważne jest wszystko inne, poza tym, że żyjesz, jesteś cała i zdrowa, a spotkania nie uciekną. Będziemy czekać na Ciebie.

Serdecznie Cię ściskam,
Asia

31 paź 2007, 22:53

Aniu!
Powtórze za Asią. Najważniejsze żeś zdrowa.Dwa pekniete żebra troche pobolą :( , ale to przejdzie szybko (wiem z autopsji). Martwiliśmy się tutaj o Ciebie.
Pozdrawiam
Wojtek

31 paź 2007, 23:18

Aniu,
ściskamy Cię mocno (oj, nie za mocno, bo pęknięte żebra bolą okrutnie :roll: ), ulżyło nam, że skończyło się na strachu!
Szybko wracaj do formy, bo my już planujemy następne spotkania :lol:

01 lis 2007, 13:33

Wkrótce minie tydzień od wspaniałego spotkania w gościnnych murach PTPN. Stale wspominam ten cudowny czas spotkania z osobami o podobnych zainteresowaniach i podobnej egzaltacji na to co minęło, a dla nas nadal żyje. Dziękuję Zarządowi WTG, a w szczególności Wojtkowi oraz Sławie i Joasi za włożony trud w przygotowanie tego spotkania. Dziękuję również za przyjęcie mnie do szacownego grona członków WTG.
Zaduszkowy nastrój skłania mnie do specyficznego podziękowania :

Odwieczna czasu płynie rzeka,
Wciąż nurt jej kogoś nam zabiera,
My też nie wiemy co nas czeka
Czy kres podróży przyjdzie teraz ?
Czy jeszcze długo nam pisane
Na świata tego żyć padole,
Gdy twarze wokół wciąż mniej znane
I coraz gorsze gramy role !

Gdzie arkadyjska młodość nasza ?
Gdzie bliscy nasi z tamtych lat ?
Tu łza powiekę lekko zrasza,
A gardło dławi szlochu jad.
W odmętach tej odwiecznej rzeki
Przepadną wszystkie piękne dni -
Lecz mogą zostać też na wieki
Gdy z Gniezna „GNIAZDO” o nich śni !

Krzych z Koszalina

PS. Do ankiety uzupełnię, iż od 10 lat jestem członkiem Zarządu Tow. Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Koszalinie. Jestem w tym gronie jedynym, o „nieprawym” pochodzeniu - zamiast w grodzie nad Pełtwią, urodzony zostałem w grodzie nad Wartą, na Polnej. Wstyd !!!
Chętnie służę szeregiem cennych współczesnych kontaktów na terenie Lwowa, informacjami topograficzno-historycznymi dot. Lwowa i okolic, nieźle orientuję się w źródłach historycznych Kresów PW.

Rocznica

01 lis 2007, 18:33

Serdecznie witam.
Pięknie to Krzych napisał.Jestem wzruszona.Jednak wnoszę "reklamację " do zdjęć ze spotkania rocznicowego w Poznaniu.Oglądam je i oglądam i nie ma mnie na nich.Jestem juz starym członkiem WTG. Teraz Krzych jest tym młodszym .
Pozdrowienia dla wspaniałych organizatorów spotkania
Ewa Tatarzynska
PS.Czy Krzych mógłby mi cos napisać o Lewandówce k/Lwowa?

Rocznica.

01 lis 2007, 18:50

Witaj Ewo! Jesteś, jesteś, tylko akurat na tych umieszczonych na forum jakos cie nie widać. "Zapukaj " do Wojtka,on ma wszystkie zdjecia zrobione przez Mietka zgrane na płytę. Pozdrawiam z Łodzi Iwona.

spotaknie

01 lis 2007, 19:25

Nie wiem czy mi otworzy ale spróbuję. Często mnie "wycinają" ze zdjęć.
Pozdrawiam Ewa

Re: Rocznica.

01 lis 2007, 19:42

Tak ex capita na pytanie o Lewandówkę, to w głowie mi od razu brzmi fraza z piosenki śpiewanej w lwowskim bałaku przez Adaśku Wojdyłę z Przemyśla (woj. lwiowskie !!! tak on się podpisuje) "Na Liwandówce jest tłok, gdy Miśku w niedzieli ma czas, to wtedy piji za dwóch, i cygar wpycha w swą twarz..." Bardziej kompetentnie odpowiem gdy wrócę na "hawirę". A tak na marginesie podczas podróży na spotkanie sobotnie a potem przy powrocie słuchałem czterech płyt lwowskich Adaśka. Istna Galicja w krainie czarów ! Jeśli ktoś reflektuje, to mogę zamówić u Adaśka. Na płytach CD są jego piosenki solowe z bogatą instrumentacją, a na kasetach Adaśku z kapelą lwowską czyli głównie folklor. Polecam szczególnie te na CD, bo to same teksty poetyckie. Kto mi po cichu doniesie jaki sprzęt grający ma Wojtek w samochodzie - na kasety, czy na CD ? Mikołaj za pasem.

01 lis 2007, 21:39

Witam!
Ewo. Mea culpa. Chociaz wolałbym zwalic na kogos innego że tak sie stało. Może na to ze zdjęcie miało nr 13 w moim zbiorze który przygotowałem . :) ( Mietek przysłał ponad 80 zdjęć).
Juz wstawiłem i jeszcze raz bardzo przepraszam.
Pozdrawiam
Wojtek

01 lis 2007, 21:42

Witam!
Krzysztofie!. Jestem pod wrażeniem. Ja, który nie ulega łatwo oddziaływaniu wierszy muszę przyznać że mnie wzięło.

Pozdrawiam
Wojtek

01 lis 2007, 21:46

A sprzęt w autku jaki ? KZ

spotkanie

01 lis 2007, 23:43

Nic się nie stało Wojtku.Bardzo ci dziekuję .Ngdy nie miałam szczęścia
w loterii.
Pozdrawiam Ewa

Spotkanie....

02 lis 2007, 17:37

Witam! Doszły następne ciekawe wspomnienia związane ze spotkaniem. Tym razem jest to opowieść przedstawiciela Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego Rafała Duszycy. Warto przeczytać!!!!! Patrz http://ltg.pl/content/view/154/60/ Wojtku -macie świetne materiały do stworzenia drugiego tomiku rocznicowego zawierającego zdjecia , wspomnienia,opisy różnych ciekawych "momentów" .........Byłaby to wspaniała pamiątka dla wszystkich. A swoją drogą,widać wyrażnie ,że takie spotkania są bardzo potrzene. Sami widzicie jak łaczą one brać genealogiczną z różnych stron Polski i nie tylko. Pozdrawiam Iwona.
Odpowiedz