Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Spotkanie - Mogilno-Strzelno 2007

04 cze 2007, 16:49

Jurku, stworzyłeś nowy temat (Terminy spotkań), jednak odpowiem tutaj:
23.06 lub tydzień później (30.06) może być? Wycieczka się przygotowywuje pt roboczym :) "Pogranicze wielkopolsko-kujawskie" /Mogilno, Strzelno, Kruszwica/
Marzena

04 cze 2007, 19:57

Z wielką radością przyjadę, jeden i drugi termin mi pasuje. Będę miała już WAKACJE!!! :lol:

04 cze 2007, 21:20

Marzenka!
Mnie tez pasuje każdy z podanych terminów.
Oj Basiu ! Nie ma to jak byc ciałem pedagogicznym . Zazdroszcze tylu dni urlopu. :)

Pozdrawiam
Wojtek

04 cze 2007, 21:34

Z mojego punktu widzenia zdecydowanie lepszy jest termin 30 czerwca.
Mam już zaplanowane zajęcia na 23 czerwca.
Pozdrawiam.
Jerzy

04 cze 2007, 21:38

Muszę jeszcze spojrzeć w grafik pogodowy
...chwileczkę...OK - jeden i drugi termin pogodowo pasuje :lol:

10 cze 2007, 14:24

Planowana wycieczka 30.06 weszła w stan zaawansowany, spotykamy się o godz 10 w Mogilnie przy klasztorze, potem Strzelno, na koniec Kruszwica. W Kruszwicy, gdyby ktoś był zainteresowany, w dniach 22-24.06.2007 są uroczystości 585 lecia nadania praw miejskich, na pewno będzie moc atrakcji, jednakże dla nas ten termin byłby uciążliwym :)
Marzena

16 cze 2007, 14:16

Marzenko, mam nadzieję, że wszystko się uda i wreszcie będzie okazja, aby się poznać :wink:
Na 30 czerwca pogoda zaklepana - przybywacie! :lol:

16 cze 2007, 15:08

Witam!
Przybywam! :D
Wojtek

16 cze 2007, 17:15

W Mogilnie przewodnik zaklepany na 10:00, w Strzelnie na 11:30, przejazd między tymi miastami 15-20 min., parkingi tu bezpłatne, natomiast w Kruszwicy są płatne (przy wieży), proszę o przybycie 9:45 żebyśmy spokojnie obejrzeli klasztor w Mogilnie zewnątrz
Klasztor w Mogilnie jest przy ul. Benedykcińskiej 24 (na łuku drogi), kawałek dalej jest "Fara" (na prostej), więc się nie pomylcie, parking bezpośrednio przy bramie klasztoru
Marzena

21 cze 2007, 16:17

Dobrze byłoby umieścić informację o spotkaniu na stronie głównej.

21 cze 2007, 16:37

już jest! :)

Marzeno, napisz mi maila, co dokładnie będziemy zwiedzać, to wstawię na stronę.

Maciej

22.06.2007: już uaktualniłem opis spotkania na podstawie danych przesłanych przez Marzenę - przeczytajcie raz jeszcze

26 cze 2007, 13:41

Dzięki Człowiekowi Dobrej Woli p. Markowi (którego poznamy na wycieczce), kruszwickiemu "Sokołowi" i uprzejmości Urzędu Miasta w Kruszwicy mamy korektę planu zwiedzania Kruszwicy:
godz. 14:00 spotkanie z przewodnikiem przy PTTK , z którym zwiedzamy Mysią Wieżę, kolegiatę i ekspozycję archeologiczną;
Marzena

28 cze 2007, 09:02

Basiu!
Czy pamietasz o pogodzie na sobotę?
Wojtek

28 cze 2007, 14:54

Hmmm..., podobno ostatnio na Lednicy było Wam za gorąco :lol:

28 cze 2007, 18:59

Basiu, tak jak antyczni filozofowie szukaj "złotego środka" :)

29 cze 2007, 14:05

Hej,

Bawcie się jutro dobrze, ja niestety nie będę mógł przyjechać. Liczę na sprawozdanie i zdjęcia,

Pozdrawiam

Maciej

29 cze 2007, 22:02

Niestety, także nie bedę mogła uczestniczyć w wycieczce. Życzę miłych wrażeń. Janka

30 cze 2007, 21:33

Serdecznie dziekuję Marzence za zorganizowanie bardzo interesującej wycieczki szlakiem klasztorów benedyktyńsko-norbertańskich na pograniczu wielkopolsko-kujawskim. Poznaliśmy dogłębnie znaczący rozdział z historii Polski dzięki opowieściom przewodników w Mogilnie, Strzelnie i Kruszwicy. Zupełnie inne wrażenia wynosi się zwiedzając historyczne miejsca, słuchając opowieści przewodników niż podczas indywidualnego zwiedzania.
Marzenka okazała sie prawdziwym gospodarzem na swoim terenie. Perfekcyjnie zaplanowała i zorganizowała nasz pobyt na kujawskiej ziemi.
Dziękujemy.
Jerzy

PS.
Wkrótce bedzie można obejrzeć zdjecia z naszego spotkania.

30 cze 2007, 21:37

Pięknie powiedziane, Jurku.
Ja także dziękuję, Marzenko za niezapomniane przeżycia :lol:

01 lip 2007, 02:01

Och jaka szkoda, ze ja nie moglem byc z Wami. Pewnie duchy Dobrzynskich Was witaly. To okolice skad moja rodzina pochodzi i gdzie ciagle Dobrzynscy mieszkaja. Mogilno, Zabno, Strzelno. W Zabnie mielismy I Zjazd rodziny.
Moze bedzie relacja zdjeciowa. Czekam z niecierpliwoscia.

Och jaka szkoda, że ja nie mogłem by z Wami.

01 lip 2007, 07:35

Och jaka szkoda, że ja nie mogłem by z Wami.

Tak moża powiedzieć - wycieczka się odbyła

Ja byłem i widziałem , dzięki Wojtku i Marzeno
Pogoda dopisała, a organizacja wspaniała.
Ci co nie byli - jak zwykle będzie opis i zdjęcia.
Leszek
:D

01 lip 2007, 08:01

Wielkie dzięki Marzeno za wspaniale zorganizowane spotkanie.
Podziekowania należą sie również Panu Markowi z Kruszwicy za wielka pomoc i serdeczność nam okazaną.
:)
I trzeba naszej "pogodynce" Basi podziekować za załatwioną pogodę. :)
Padać zaczęło jak wsiadalismy do samochódów odjeżdżając spod Mysiej Wieży.
Pozdrawiam
Wojtek

02 lip 2007, 08:00

Hej,

Wstawiłem zdjęcia, które dostałem od Wojtka i Jurka. Teraz jeszcze tylko sprawozdanko i będzie komplet ;)

http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Mogilno%202007

Maciej

02 lip 2007, 14:24

Jesteście jak miód dla duszy, dziękuję za uznanie.
W sprawie sprawozdania z wycieczki podpowiem, by szukać tam, gdzie są zdjęcia. Basiu bravo i dziękuję!
Marzena
Odpowiedz