Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

01 maja 2007, 09:12

Witam!
Na 26 maja ( sobota) przygotowuję spotkanie . Znowu w plenerze. Przewidywany program:

1. Zwiedzenie skansenu zagród chłopskich z XVIII i XIX w. Lednogóra- Dziekanowice.
2. Zwiedzenie wykopalisk na wyspie jeziora Lednickiego
3. Przejazd do Lednicy - brama 3-tysiąclecia, muzeum Jana Pawła II

Szczegóły podam w najbliższych dniach.
Pozdrawiam
Wojtek

08 maja 2007, 19:33

Witam!
Zgodnie z obietnicą przedstawiam szczegółowy program spotkania w dniu 26 maja ( sobota ).

godz. 10.00 spotkanie - parking przed skansenem Lednogóra-Dziekanowice.
godz.10.03 zwiedzanie skansenu zagród , a własciwie całej wioski ,bo są tam poza zagrodami kościół ,młyn, wiatraki, dworek, folwark o karczmie juz nie wspomnę ( może będzie czynna)
godz. 12.00 przejazd do przeprawy na wyspę na jeziorze lednickim ,gdzie znajdują się wykopaliska z początków państwa polskiego.
Mozna wybrać dowolny sposób przeprawy 1. wpław ( nalezy miec strój kąpielowy) :) 2. kajakiem , pontonem - sprzet własny :) 3. bardzo prozaiczny - czyli promem
godz. 13.30 odpoczynek i konsumpcja w barze nad wodą ( są rybki , prawie takie jak nad morzem) ale i dania "normalne"
godz. 14.15 przejazd do Lednicy, a tam zwiedzenie muzeum Jana Pawła II
i przejście przez brame rybę.
Zwiedzanie niestety kosztuje 10 zł od osoby, ulgowe 7,00. Dla członków WTG gratis :)
A teraz najważniejsze. Mamy super przewodnika. Fachowiec. Etnolog. Dyplom z genealogii. I do tego nasza koleżanka. Kasia ( Casey ). :)
Jeszcze tylko prośba do Basi. Załatw pogodę ( tak jak ostatnio ), bo bez tego będzie krucho.
Tak więc zapraszam wszystkich .
Pozdrawiam
Wojtek

ps. Macieju , jakbyś tak mapkę....

08 maja 2007, 22:19

Wojtku,

Dzięki za informacje. Przepisałem już na stronkę spotkania:

http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Lednica_2007

Mapka będzie, choć tu problemu nie ma, myślę, że wszyscy trafią, a i trasa jest krótsza.

Maciej

10 maja 2007, 17:20

Jeszcze tylko małe uzupełnienie do spotkania w Lednicy. Oczywiście tak jak poprzednio jaknajbardziej z rodzinami.
POzdrawiam serdecznie
Wojtek

12 maja 2007, 12:25

wojciech napisał(a):Jeszcze tylko prośba do Basi. Załatw pogodę ( tak jak ostatnio ), bo bez tego będzie krucho.
Tak więc zapraszam wszystkich .
Pozdrawiam
Wojtek

Odpowiednie czynniki zostały poruszone. Mam zapewnienie, że pogoda dopisze. Można spokojnie planować przeprawę na wyspę wpław! 8) Bardzo żałuję, że nie będę (ominie mnie poznanie Kasi i znów "miniemy się" z Marzeną) - program spotkania też zapowiada się wspaniale. :lol: Liczę na wyczerpujące sprawozdanie i oczywiście zdjęcia!

12 maja 2007, 17:38

Witam!
Basiu ! Dziekuje za załatwienie sprawy. :)
Wojtek

23 maja 2007, 19:15

Witam!
Mała korekta do programu sobotniego spotkania w Lednogórze.
Dzisiaj dowiedziałem się, że o 11.30 na wyspie będą uroczystości odpustowe. Dlatego zmienimy kolejność . Najpierw pojedziemy na wyspę, a dopiero potem zwiedzimy skansen. Miejsce spotkania bez zmian. Prosze tylko o punktualność ,żebysmy sie nie pogubili. :(

Pozdrawiam
Wojtek

24 maja 2007, 18:35

Wojtku, czyli "punkt zborny" bez zmian - przed skansenem w Dziekanowicach o 10:00 ?

Maciej

24 maja 2007, 20:39

Macieju!
Spotkanie na parkingu przed skansenem o godz. 10.00.
Macku! bardzo proszę wstaw mapkę .Przyda się .
Pozdrawiam
Wojtek

24 maja 2007, 21:21

Wojtku, nie mam możliwości technicznych, bo nie podłączyłem jeszcze skanera do komputera; poza tym mam wszystko (komputer) w rozsypce po remoncie :)

Mapka jednak jest tutaj - strona muzeum oraz tutaj - pilot.pl.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Maciej

25 maja 2007, 12:46

Witam !
Poniżej mapka okolic Lednogóry - miejsca naszego jutrzejszego spotkania.
Nr 1 Miejsce spotkania - parking przed Skansenem
Czarna Linia - wspólny przejazd na parking przed Ostrowem Lednickim
Nr 2 Parking przed Ostrowem Lednickim
Czerwona linia - przejazd do skansenu i potem do Lednicy - Bramy III
Tysiąclecia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c0 ... 5bbc4.html
Myślę , ze to pomoże w sposób wystarczający. :)
Na wszelki wypadek podaje nr tel. 603 694 237
Wojtek

26 maja 2007, 20:09

zdjęcia z Lednicy są już w galerii.

28 maja 2007, 19:05

Mam nadzieję, że nie przedobrzyłam z pogodą? :oops:
Zdjęcia obejrzałam - bardzo Wam zazdroszczę spotkania, ale ta Praga...

28 maja 2007, 20:52

Sprawozdanie z sobotniego spotkania, jako, że wymaga to nieco więcej czasu, postaram się napisać na jutro. Chwilowo własnie czas jest deficytowym towarem, ale dobrze, że na stronie są chociaż zdjecia :)

Asia

28 maja 2007, 22:06

Witam!
No Maćku jestem pod wrażeniem. Nie wiem tylko kiedy z tego stanu wyjdę. Gratuluję zdjęć i albumu z ostatniego spotkania. Naprawdę super robota.

Asiu!
Jakżę sie cieszę , że sie odezwałaś, bo juz myslałem ze to znowu ja mam pisać :)

Leszek!
Widzę ,że robisz na Genpolu reklamę dla WTG. Ano dobrze niech inni widzą i się uczą .

Basiu!
Na Ciebie naprawdę można liczyć. Ale Ty masz wejścia na pogodę. Zazdroszczę. :)

Pozdrawiam
Wojtek

29 maja 2007, 18:48

Zgodnie z obietnicą przedstawiam sprawozdanie:

Wydawać by się mogło, że tak niedawno była zima, a wraz z nią przejmujące zimno na dworze, krótkie dni, długie mroźne noce. Tymczasem w sobotę panowała piękna słoneczna pogoda. To już nawet nie polskie ale południowoeuropejskie lato w pełni. (...)

Pełen tekst sprawozdania na stronie:

http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Lednica_2007
Ostatnio edytowano 30 maja 2007, 08:05 przez Asiek, łącznie edytowano 1 raz

30 maja 2007, 07:08

To pozwolisz Asiu że dokończę Twoją świetną relację.

Skwar leje się z nieba. Wsiadamy do naszych pojazdów i malowniczą drogą wokół jeziora Lednickiego udajemy się na Pola Lednickie.

To juz 10 lat jak postawiono bramę III Tysiąclecia (...)

Pełen tekst uzupełnienia sprawozdania na stronie:

http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Lednica_2007

30 maja 2007, 07:58

Dobrze Wojtku, że uzupełniłeś moją relację.
Cieszy mnie również, że sprawozdanie się podoba, bo już myslałam, że niespecjalnie :)
Asia

31 maja 2007, 08:25

Dziękuję Asi i Wojtkowi za interesujące relacje ze spotkania.
Pozdrawiam.
Jerzy

31 maja 2007, 18:26

Relacje wspaniałe (jak zwykle :) ), w związku z wycieczką mam pytanie: czy ktoś z uczestników zrobił zdjęcie tego gołębnika?

20 wrz 2007, 09:33

W końcu udało mi się (dzięki przypomnieniu Asi) uzupełnić stronę spotkania:

Lednica 2007:
http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Lednica_2007
Odpowiedz