Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Sprawy organizacyjne forum

17 lis 2006, 22:35

Witam wszystkich uczestników forum. Jest kilka rzeczy organizacyjnych do uzgodnienia.

1. Czy istniejący podział forum (na kategorie) jest wystarczający? Co dodać/co usunąć?

2. Kto podejmie się administracji forum? Oczywiście ja mogę, ale wolałbym, żeby ktoś jeszcze nad wszystkim czuwał.

3. Kto będzie moderatorem forum? Może to oczywiście być ta sama osoba, co w pkt. 2. Osób może być także więcej. Chodzi o np. usuwanie postów naruszających w jakiś sposób regulamin, blokowanie osób "nieodpowiedzialnych" itd. Pamiętajmy, że zarejestrować może się każdy.

Maciej

Może ja?

18 lis 2006, 12:22

Tak sobie myśle, że mogłabym być jednym z moderatorów strony. Zasadniczo nigdy się czymś takim nie zajmowałam ale chętnie spróbuje - co o tym myślicie?
Macieju prosiłabym Cie o jakies szczególy dotyczące takiej funkcji. głowne założenia moderatora znam ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej!!!!

18 lis 2006, 12:32

Mam jeszcze jedną propozycje - czy nie byłoby dobrze umieścic na forum - u góry po prawej stronie logo WTG. A wtedy napis <Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne "Gniazdo"> byłby na srodku. Nie wiem czy technicznie jest to mozliwe. Co o tym myslicie?
Wiem, że jeszcze nie uzgodniliśmy do końca wzoru ale to jest taki pomysl na przyszlośc!!!!

18 lis 2006, 15:02

W sprawie logo chyba nie wszyscy jeszcze się wypowiedzieli, ale wśród wskazań przeważa to na dole z lewej strony (napis, a za nim drzewo).

19 lis 2006, 19:19

Hej,

Zatem Agata zyskuje uprawnienia moderatora forum, a Darek (obiecałem wcześniej w mailu) dodatkowo uprawnienia administratora serwisu i także moderatora.

Agato, jak będę miał chwilę, to opiszę dokładnie co i jak można z takimi uprawnieniami zrobić.

Co do wyglądu - planuję zrobić stronę główną z informacjami o WTG, wtedy ustali się wygląd i dostosuje forum do ogólnego wyglądu strony.

Pozdrawiam

Maciej

20 lis 2006, 18:25

Cieszę się bardzo z mojej nowej funkcji, postaram sie jak mogę aby wszystko było ok na forum i czekam na maila od Ciebie Macieju! Mam nadzieję, że pozostali członkowie nie maja nic przwciwko! Prosze o komentarz w tej sprawie?

Macieju, mam do Ciebie prośbę o mała korektę. Dotyczy zmiany mojego miejsca zamieszkania. W zakładce O NAS jest napisane AGATA WEISS, KSIĄŻ. Ja mieszkam w Książu Wlkp. Z pewnością wiesz, że są to dwie różne miejscowości....
Pozdrawiam!

20 lis 2006, 19:52

Agatka napisał(a):Macieju, mam do Ciebie prośbę o mała korektę. Dotyczy zmiany mojego miejsca zamieszkania. W zakładce O NAS jest napisane AGATA WEISS, KSIĄŻ. Ja mieszkam w Książu Wlkp. Z pewnością wiesz, że są to dwie różne miejscowości....


Witam,

Przepraszam, już poprawiłem. Prawdę mówiąc listę osób wziąłem z maila, którego dostałem od Jurka i niewiele się zastanawiając przekopiowałem na stronę. Swoją drogą w Książu Wlkp. mam też maleńki akcent genealogiczny, ale o tym przy okazji :)

Pozdrawiam

Maciej

20 lis 2006, 19:58

Agatko,
ja, ze swej strony nie mam nic przeciwko temu abys pelnila ta wazna funcje.
Zycze Ci duzo cierpliwosci i trafnych decyzji, bo wiemy przeciez jak niesforni bywaja niekiedy "forumowicze" w zagorzalej dyskusji. Oby zadne konfliktowe sprawy na tym forum nie mialy miejsca.
Pozdrawiam - Therese

20 lis 2006, 20:02

Macieju, na naszym forum wyłączona jest opcja PW prywatnych wiadomości, nie wiem czy celowo wyłączyłeś, ale może przydałoby się to uaktywnić?
Niektóre sprawy, czysto techniczne, niekoniecznie trzeba omawiać publicznie, a i w przyszłości, kiedy liczba użytkowników znacząco wzrośnie, niektóre sprawy, prośby itd. wygodniej będzie wymieniać poprzez PW.
Jak sądzisz?

20 lis 2006, 21:44

Dziękuje Macieju za poprawkę. O Twoich powiązaniach z Książem z pewnościa będziemy mieli okazję jeszcze porozmawiać.
Therese, dziękuje za wiarę i zyczliwość!!!!

20 lis 2006, 22:52

Hmm, PW - prywatne wiadomości wyłączyłem celowo. Wiem z genpolu, że ludzie nie zwracają na nie uwagi i często są omijane.

Wolę rozwiązanie, kiedy wszyscy podają adres e-mail i kontaktują się w razie czego właśnie poprzez maile. Można powiedzieć - marzenie ściętej głowy, bo nie każdy poda e-mail...

Oczywiście możemy włączyć PW jeśli okażą się przydatne.


Pozdrawiam

Maciej

20 lis 2006, 23:21

Wiele razy dostawałam pytania PW na Genpolu, a jeśli ja pytałam, to zawsze otrzymałam odpowiedź , więc chyba ta forma winna być. Ale z drugiej strony patrząc , to na Genpolu wiele osób wogóle nie podaje swojego adresu internetowego i pozycja "Skąd" jest często też pusta, chciałabym, aby u nas to się nie zdarzało. Jeśli nie będzie formy PW , to niejako "wymusimy" , by każdy podał e-mail, co byłoby wg mnie pożądane. Jak myślicie?
Marzena

21 lis 2006, 11:56

W sumie MArzenko masz racje, jak nie będzie PW to będzie adres mailowy. Ale z drugiej strony PW są bardzo praktyczne i komunikowanie odbywa się dzięki nim tylko na jednej stronie bez dodatkowego używania poczty.
Ja uważam,że ta funkcja powinna być jednak włączona - daje możliwośc dodatkowego kontaktu.

21 lis 2006, 13:41

Włączyłem PW. Jak są, zawsze można ich nie używać. Jeśli nie ma, to zawsze komuś będzie brakowało

Maciej

08 gru 2006, 12:15

Włączyłem możliwość wysyłania zdjęć. Teraz możemy się zobaczyć, jak na GENPOLu. Pozwoliłem sobie wstawić Wasze zdjęcia z GENPOLU (te, które znalazłem) - dotyczy Wojtka, Maćka, Asi, Darka, Theresy i Jurka.

Żeby wstawić (lub zmienić zdjęcie) należy:

1. Przygotować zdjęcie o rozmiarach 100x100 pikseli lub mniejsze i zapisać w formacie JPG.
2. Wstawić zdjęcie poprzez wybór opcji "Profil" z menu i dalej przy pozycji "Wyślij Emblemat z twojego komputera" wybrać przycisk "Przeglądaj".
Odnaleźć zdjęcie na dysku i na końcu wybrać przycisk "Wyślij"

Jeśli będziecie mieli problemy, po prostu przyślijcie mi zdjęcie, to wykadruję i wstawię.

Pozdrawiam

Maciej

08 gru 2006, 13:14

super Macku. wlasnie mialem ci to tez zaproponowac, bo tak jakos bezosobowo bylo na forum :)

pozdrawiam
maciek

10 gru 2006, 10:57

Uff, a już myslałam, że znowu będę się męczyć ze wstawianiem zdjęcia :)
Asia

11 gru 2006, 13:41

A ja skorzystałam z umiejętności mojej córki i witam Was z uśmiechem :lol:

12 gru 2006, 22:02

Witam wszystkich!
Trochę "przespałam", ale już jestem z Wami.
Pozdrawiam Janka Król

09 lis 2007, 22:18

Macieju!
Wprowadziłes na stronie głównej mozliwość odczytania kto jest na forum. ( pod tabelką) :) Dlaczego jeżeli przejdę na forum nie zgadzaja sie dane. Np. na stronie głownej 7 gości w tym zalogowany i tutaj podany nick. natomiast na forum jest 5 gosci w tym 2 zalogowanych i ich nicki.
Pozdrawiam
Wojtek

10 lis 2007, 00:03

Wojtku, pewnie wynika to z nieco innego algorytmu liczenia odwiedzin. Nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć dokładnie na to pytanie. Podana liczba gości i tak jest szacunkowa. Na stronie głównej liczone są "odwiedziny" z dwóch ostatnich minut, jeśli dobrze pamiętam, a na samym forum może to być 5 min.

Maciej
Odpowiedz