Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 paź 2018, 16:50

Witam,

Niestety, muszę zgodzić się z przedmówcami. Co prawda, problem dotyczy niewielkiego ułamka indeksujących, ale nie zmienia to faktu, że przez takie wybiórcze spisywanie aktów, można bardzo utrudnić genealogom poszukiwania. Dochodzi już nawet do tego, że nie tylko chrzestni i świadkowie są pomijani. Pewna Pani, z sobie tylko znanych powodów, postanowiła nie wpisywać w aktach zgonu imion i nazwisk rodziców...


Pozdrawiam,
Piotr Trzybiński

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 paź 2018, 20:37

Piotrze!
Zwracam się do Ciebie imiennie, bo inaczej ignorujesz wpisy, na maile też nie odpowiadasz.
Proszę o konkretną odpowiedź, kiedy zamierzasz dodać indeksy par. Bytyń od roku 1704, które wysłałem ponad pół roku temu, śluby par. Kaźmierz, które wysłałem jeszcze wcześniej i uzupełnienie zgonów par. Wilczyna.
Mam już gotowe indeksy par. Ceradz Kościelny od najstarszych ksiąg i niedługo kończę par. św. Marii Magdaleny w Poznaniu od roku 1696, ale zaczynam się zastanawiać po jakie licho to robię i poświęcam własny czas, skoro tego nie dodajesz do bazy. "Straciłem" na to prawie 3/4 roku, czy dodanie tego jest też tak czasochłonne? W ostatnim mailu napisałeś "...gdyby znów coś się przeciągało, proszę o przypomnienie", czy mam to traktować jak niesmaczny żart? Przypominałem się raz w miesiącu i cisza.

Zaczynam mieć wątpliwości, czy w ogóle odpowiesz, więc może mi ktoś podpowie gdzie można zamieścić te indeksy. Czy jest jakiś portal, który je przyjmie, bo trzymanie ich w komputerze mija się z celem.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 paź 2018, 21:01

Heniu, Ty tak masz dużo cierpliwości. Obserwuję od jakiegoś czasu wpisy tu zamieszcone i myślę że nasz Administrator Basi trochę sie pogubił. Albo u Niego jeszce wakacyjna pora o której wspominał, albo zajmuje się innymi sprawami.
A teraz do Piotra. Piotrze, traktuj Henia poważnie i doceń Jego pracę. Nie można tak ignorować osób które wkładają tyle pracy w indeksowanie. Napisz na forum jaki jest powód takiej Twojej postawy.
Piotr z Poznania

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 paź 2018, 22:00

Witam,

Chętnie bym pomógł Piotrowi przy takich pracach ale musiałbym znać algorytm ew. w jakiej postaci miałyby być wygenerowane dane końcowe aby dodać je do Basi. Mogę napisać aplikację, która by to robiła.

Henryku, w jakim formacie tworzysz indeksy - plik tekstowy, xls, czy jakiś inny format?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2018, 05:37

pitek181 napisał(a):Witam,

Chętnie bym pomógł Piotrowi przy takich pracach ale musiałbym znać algorytm ew. w jakiej postaci miałyby być wygenerowane dane końcowe aby dodać je do Basi. Mogę napisać aplikację, która by to robiła.

Henryku, w jakim formacie tworzysz indeksy - plik tekstowy, xls, czy jakiś inny format?


Piotrze, indeksy są w xls, gotowe tabele dostałem od Piotra.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2018, 11:20

Prześlij do geneteka@genealodzy.pl albo bezpośrednio cezary.kujawa@genealodzy.pl , który obsługuje wielkopolskę.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2018, 11:59

Geneteka też od jakiegoś czasu preferuje indeksy wykonane ściśle wg ich formatu i nie wiem czy "chce im się" przerabiać rzeczy wykonane inaczej.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2018, 12:22

Przyznam się szczerze, że nie do końca zrozumiałe jest dla mnie to bicie piany. W czym rzecz?
BaSIA, wraz z programem do indeksowania, jest wyszukiwarką dedykowaną dla akt dostępnych poprzez szukajwarchiwach i to one w pierwszej kolejności powinny zostać zindeksowane. Dziwi mnie to, że oburzamy się na fakt, że aktualizacja SzWA opóźnia się o kilka dni, ale i tak w perspektywie najbliższego czasu będziemy mieli kolejny materiał do indeksowania (zobaczcie, ile rzeczy już czeka na zindeksowanie i to od jakiego czasu, a zapewne przez bardzo długi czas to jeszcze nie zostanie zindeksowane, ale to już inna strona medalu...), a po chwili oburzamy się na Piotra, któremu zarzuca się, że "zaniedbuje" sprawy, nie wrzucając innych indeksów, niezwiązanych z aktami dostępnymi poprzez szukajwarchiwach. Dla mnie jest to bynajmniej chore i z lekka niesmaczne.
Trochę powagi. Nie zachowujmy się jak rozkapryszone dzieciaki. Są pewne priorytety i tego się trzymajmy. Nie wymagajmy nie wiadomo czego i cieszmy się, że mamy tak rozwinięty projekt i taką grupę osób indeksujących dla dobra całej społeczności genealogicznej i nie tylko.
Dla mnie Piotr wykonuje kawał dobrej roboty, trzymając to wszystko w takim, a nie innym porządku, a to, że nie dodał tego czy innego indeksu, to nie musi świadczyć o jego złośliwości czy ignorancji (w które to szczerze bardzo wątpię), a po prostu z innych, być może całkiem niezależnych od niego przyczyn. Więcej wyrozumiałości, mniej roszczeniowości!

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2018, 12:30

Ja pretensji do Piotra nie mam, sam mam kilka plików z brakującą częścią parafii Grzegorzew, którą by trzeba odpowiednio obrobić. Ale jak przedmówca zauważył jest tyle materiału do indeksowania, że raczej będzie miał człowiek zajęcie do końca swoich dni, a może jeden dzień dłużej.
A Heniu pytał się, gdzie może to podrzucić, to mu podpowiedziałem.


Pozdrawiam.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2018, 07:28

Bardzo przepraszam, że się wtrącam, ale pozwolę sobie zamieścić swoją uwagę na ten temat: Kolega Henryk indeksuje od lat, poświęcając prywatny czas dla dobra ogółu genealogów, już dawno przekroczył poziom 100 tysięcy wpisów... I nie dziwię mu się, że w końcu stracił cierpliwość. Jeśli pół roku temu/!/ przekazał indeksy Bytynia, a one nadal nie zostały wprowadzone /mimo monitów/ do bazy to wybaczcie, ale /obym się mylił!!/ wygląda mi to rzeczywiście na złośliwość. Przecież baza jest w miarę systematycznie uzupełniana, i to zapewne o indeksy znacznie "młodsze" niż jego "półroczne". Fakt, że indeksuje on akta nie dostępne w sieci jest raczej wielkim plusem niż wadą, ponieważ informacje te są znacznie trudniej dostępne.
Pewne komentarze na forum mogą tylko Kolegę Henryka skutecznie zniechęcić do dalszej pracy. Naprawdę chcecie go stracić??
Ja osobiście bardzo go rozumiem, niejednokrotnie na moich oczach w przeszłości trwoniono z rożnych powodów mój wysiłek zawodowy... Wiem co się wtedy czuje - złość, konsternację i zniechęcenie.

Pozdrawiam, Wojciech.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2018, 07:46

Wojciech Musial, wszystko to wyjales z moich ust, nie chcialam nic pisac tutaj
bo nie znosze odpowiedzi na takie posty jak post Koszuciaka, ktory jest nieobiektywny
i wrecz zlosliwy. Dlaczego ? Nie mam pojecia ale byc moze jest to zwykla zazdrosc
bo coz innego mogloby sklonic do takiego postu.
Tak jak piszesz Heniu ma za soba ponad 100000 tysiecy wpisow a wiec jest to
wielkie osiagniecie :!: Zamiast pochwaly Heniu otrzymuje takie posty jak od Koszuciaka,
cos jest ewidentnie NIE TAK.
Piotra wogole nie rozumiem, bo czytalam Henia zapytania skierowane do Piotra.
Zero zadzialania ze strony Piotra, nadal nie zostala praca Henia dodana do bazy.
Mozna sie opoznic 2 miesiace ale nie ponad roku.
Dziekuje Wojciech Musial, ze napisales post w obronie Henia bo co za duzo to nie zdrowo
i oczywiscie zmobilizowales mnie do reakcji.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2018, 08:18

Hania napisał(a):Wojciech Musial, wszystko to wyjales z moich ust, nie chcialam nic pisac tutaj
bo nie znosze odpowiedzi na takie posty jak post Koszuciaka, ktory jest nieobiektywny
i wrecz zlosliwy. Dlaczego ? Nie mam pojecia ale byc moze jest to zwykla zazdrosc
bo coz innego mogloby sklonic do takiego postu.
Tak jak piszesz Heniu ma za soba ponad 100000 tysiecy wpisow a wiec jest to
wielkie osiagniecie :!: Zamiast pochwaly Heniu otrzymuje takie posty jak od Koszuciaka,
cos jest ewidentnie NIE TAK.
Piotra wogole nie rozumiem, bo czytalam Henia zapytania skierowane do Piotra.
Zero zadzialania ze strony Piotra, nadal nie zostala praca Henia dodana do bazy.
Mozna sie opoznic 2 miesiace ale nie ponad roku.
Dziekuje Wojciech Musial, ze napisales post w obronie Henia bo co za duzo to nie zdrowo
i oczywiscie zmobilizowales mnie do reakcji.


Proszę wskazać fragment mojej wypowiedzi, gdzie personalnie, z imienia i nazwiska, bezpośrednio wymieniam Henryka i uważam jego robotę za bezcelową lub mówię cokolwiek innego tylko i wyłącznie w celu pogrążenia go. Jest taki fragment? Nie? To widocznie faktycznie coś jest "nie tak". Ale skoro już zostałem wywołany do tablicy, to muszę się wypowiedzieć. Jeśli ktokolwiek uważa, że nie zauważam tego, że Henryk wykonał ponad 170 tysięcy indeksów lub traktuję ten wynik niepoważnie i miałoby to wynikać z zazdrości czy nieobiektywności, to autor takiej opinii sam jest chyba osobą z lekka niepoważną i powinien zostać ponownie odesłany do szkoły na lekcje czytania ze zrozumieniem. Chwała Henrykowi za to, że wykonał tyle roboty, bo właśnie dzięki takiej robocie, wiele tysięcy ksiąg metrykalnych, które są w zasobach polskich archiwów, staje się o wiele bardziej dostępnymi dla wielu genealogów.
Podkreślę jeszcze raz - nie chodziło mi o to, aby deprecjonować Henryka.
Dla Piotrka prowadzenie BaSI nie jest jedynym zajęciem. Gdyby tak było, aktualizacje mielibyśmy praktycznie na bieżąco. I to, że nie odpowiada na maile, nie znaczy, że nie odpowie, bo liczę, że w końcu to zostanie rozwiązane. Chodziło mi o to, że nie możemy zachowywać się roszczeniowo, wymagając porzucenia swoich obowiązków tylko po to, by spełnić czyjeś żądanie, zawalając inne sprawy. Myślałem, że genealogia uczy cierpliwości. Widocznie się myliłem...
Na koniec spytam się jeszcze z innej beczki - czy komukolwiek z was w życiu nie zdarzyło się nigdy, żeby komuś coś obiecać, później o sprawie zapomnieć i przypomnieć sobie dopiero po jakimś czasie, często dłuższym niż kilka miesięcy?
Jeśli ktoś jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2018, 08:48

Do Koszuciak, pisales do Henia i o Heniu, i to nie ulega zadnej watpliwosci.
Nikt tutaj nie jest pozbawiony logiki myslenia.

A tak notabene, Heniu pisal do Piotra a nie do ciebie, chyba Piotr adwokata
nie potrzebuje.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2018, 08:55

Nadal nie dowiedziałem się:
gdzie personalnie, z imienia i nazwiska, bezpośrednio wymieniam Henryka i uważam jego robotę za bezcelową lub mówię cokolwiek innego tylko i wyłącznie w celu pogrążenia go

i najwyraźniej się nie dowiem, bo Tobie również nie brak nieobiektywności ;)

No ale cóż, ksiądz swoje, a organista swoje... Idźcie swoją drogą, a ja pójdę swoją, i tak będzie najlepiej, a wypowiedź zakończę mottem, które wybrał sobie Paweł Wietrzykowski i w tym przypadku jest jak najbardziej na miejscu:
Kiedy człowiek osiąga dorosłość? Kiedy wie, że ma rację, ale daje sobie spokój z udowadnianiem na siłę ludziom, że są w błędzie.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2018, 09:40

To jeszcze raz ja.
Tu o nic innego nie chodzi, jak tylko o wprowadzenie zaległych indeksów Bytynia. Wszyscy /chyba/ wiedzą, że Piotr ma wiele innych zajęć, nie tylko prowadzenie BASI, za którą chwała mu. Ale skoro systematycznie wprowadza nowe indeksy, to dlaczego nie te sprzed pół roku? Wypowiadam się bo sam jestem żywotnie zainteresowany Bytyniem i okolicą, stamtąd mój ród.
Henryk chyba celowo zadał pytanie prowokacyjne, które chyba za chwilę na forum wywoła coś na kształt sporu dwóch adwokatów w 10-letnim procesie o morgę piaszczystego gruntu.
Pozdrawiam, Wojciech

ps. dorosłości nie trzeba mnie uczyć.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2018, 10:57

Witam.

Wprawdzie jestem młoda stażem na tym forum, ale chociażby z tej racji, że jestem na tym forum i z racji mojego wieku (a swoje lata już mam) pozwolę sobie
poprzeć Hanię i Wojciecha Musiała w ich wypowiedziach - gratuluję Wam odwagi w odniesieniu się do tej sytuacji. Czasami warto się wypowiedzieć, niż nabrać wody w usta i udawać, że nic złego się nie dzieje.

Nie lubię zabierać i nigdy nie zabierałam głosu w tak niegrzecznych sporach jakie tu się zdarzają.
Nie od dziś bowiem na tym forum zdarzają się posty co najmniej niesmaczne, z powodu tonu w jakim są pisane, jak i słów jakie są w nich zawarte.
Wydawało mi się, że forum to łączy ludzi kulturalnych i taktownych, jednak kultura osobista pozostawia czasami wiele do życzenia.

Nie potrzeba czytania ze zrozumieniem, żeby się zorientować, że wypowiedź w której jest treść odnosząca się do postu wyżej, jest skierowana pod adresem autora tegoż postu wyżej.
Myślę też, że motto Pawła Wietrzykowskiego działa w obydwie strony, i w tym wypadku odczytanie tego motta jest zupełnie inne.

Bez urazy do kogokolwiek.
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Użytkowników Forum.

Kaniewska Małgorzata.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

07 paź 2018, 15:57

Witam,

Mam pytanie odnośnie korekty - do kogo i gdzie należy zgłosić prośbę o zmianę imienia dziecka? Osoba indeksująca wg BaSIA to Marian Hełka.

ASIA - Automatyczny System Indeksacji Archiwalnej

07 paź 2018, 21:31

Mam pytanie,
dlaczego nie mogę pobrać skanów z serwera do indeksacji ?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 paź 2018, 21:53

Witam,

Będę wdzięczny za pomoc w rozszyfrowaniu imienia pana młodego:
https://szukajwarchiwach.pl/11/747/0/2/ ... ffQlwm1cYQ

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 paź 2018, 22:10

pitek181 napisał(a):Witam,

Będę wdzięczny za pomoc w rozszyfrowaniu imienia pana młodego:
https://szukajwarchiwach.pl/11/747/0/2/ ... ffQlwm1cYQ


Christian August

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 paź 2018, 22:21

mausi napisał(a):
pitek181 napisał(a):Witam,

Będę wdzięczny za pomoc w rozszyfrowaniu imienia pana młodego:
https://szukajwarchiwach.pl/11/747/0/2/ ... ffQlwm1cYQ


Christian August


Dzięki za pomoc. Nie byłem pewien tego Augusta. Z czego to wynika, że na tym samym formularzu raz jest normalnie August a raz z "u umlaut"?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 paź 2018, 22:54

Pisano często ŭ - z taką czareczką, półkolem nad u dla odróżnienia od n. W tym dokumencie jest np. Ehefraŭ, Sohn des Aŭszüglers. Czasem przybiera to jeszcze inne kształty, jest też tam chociażby "und" z takim jakby ślimaczkiem do góry nad u.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

11 paź 2018, 19:04

Dzień dobry,

dopiero zaczynam swoją przygodę z indeksowaniem, akurat trafiłam na skorowidz urodzeń. W związku z tym mam pytanie techniczne:

1. Czy w rubryce rodzaj dokumentu wybieram "USC - inne"? Jeśli tak to w tabelce z imieniem i nazwiskiem, w miejscu opis wpisuję rok urodzenia i numer w księdze urodzeń?
2. Skorowidz obejmuje nie tylko parafie rzymsko-katolickie, ale i ewangelickie - rozpisać całą księgę zmieniając rodzaj dokumentu i wyeksportować całość? Zakładam, że raczej nie rozbijać tego materiału na dwie części: katolicką i ewangelicką.
Ostatnio edytowano 15 paź 2018, 15:28 przez silvarerum, łącznie edytowano 1 raz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 paź 2018, 07:22

Henryk Krzyżan napisał(a):Piotrze!
(...) kiedy zamierzasz dodać indeksy par. Bytyń od roku 1704, które wysłałem ponad pół roku temu, śluby par. Kaźmierz, które wysłałem jeszcze wcześniej i uzupełnienie zgonów par. Wilczyna.
Mam już gotowe indeksy par. Ceradz Kościelny od najstarszych ksiąg i niedługo kończę par. św. Marii Magdaleny w Poznaniu od roku 1696, (...).

Niesamowite. To akurat parafie, które także mnie bardzo, bardzo interesują! Zwłaszcza, że dotyczą zapisów z tak dawnych lat, a nie mam do nich dostępu. Od Dworzaczka wiem, że kręcili się tam moi przodkowie (a przekonałam się, że jego regesty nie są kompletne i trzeba sięgać do ksiąg).

Panie Piotrze,
Dołączam się do apelu i gorąco proszę o opublikowanie tych indeksów!


Wszakże na stronie głównej BaSIA znajduje się zachęta do indeksowania metryk. Ignorowanie przesłanego gotowego (i bardzo oczekiwanego) materiału jest nie-OK...

Niezmiennie powtarzam: Oba projekty, zarówno BaSIA, jak i ProjectPoznan, są genialne! Podziwiam Panów Autorów. Równie wielki jest mój podziw i wdzięczność dla Państwa Indeksujących. To żmudna praca, a jednak ją wykonujecie.
Dzięki! Czapką do ziemi!


Panie Piotrze, może, w ramach dobrego managementu, warto poszerzyć skład redakcyjny projektu o 1-2 fachowe osoby, wspomagające czy zastępujące Szefa w zakresie wprowadzania indeksów. Takie rozwiązanie organizacyjne to nic niezwykłego... Mogą być np. odpowiedzialne za jakąś część obszaru.

Pozdrawiam serdecznie Pana i wszystkie Osoby pracujące przy projekcie

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 05:32

Brak odpowiedzi na pytania też jest odpowiedzią, niestety niezbyt pochlebną dla pytających (w domyśle).
Dziś mija 7 (siedem) miesięcy od czasu jak wysłałem indeksy ksiąg par. Bytyń, śluby par. Kaźmierz i ponad pół roku uzupełnienie zgonów par. Wilczyna.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 07:17

I ja gorąco wspieram prośbę o opublikowanie w ramach Basi indeksów Bytynia!!!!!!!!
Pozdrawiam, Wojciech

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 07:40

Czy ktoś ma kontakt z Piotrem ?
Czy istnieje szansa na włączenie do Basi powyższych indeksów ?
Pozdrawiam
Marcin

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 09:00

Jestem. Nie będę się tłumaczył z opieszałości z indeksami z Bytynia, bo nie mam żadnego wytłumaczenia, poza mnóstwem pomysłów, których nie nadążam zrealizować. Dzisiaj do wieczora indeksy będą w bazie.
Na razie nie ma możliwości, aby ktoś mógł pomóc mi w tej pracy, ponieważ brak jest narzędzi, które mógłbym takiej osobie udostępnić. Może kiedyś się to zmieni. W miarę na bieżąco (maksymalnie raz w tygodniu, czasem raz na dwa tygodnie) dodaję indeksy z programu ASIA. Z tymi nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 11:57

"Magiczne słowa". autorka:zwyczajna kobieta /zrodlo: internet/

Są takie słowa panie,panowie,
które powinny być zawsze w głowie.
I nie od święta i nie czasami,
one powinny, być zawsze z nami.

Choć tak banalne,swą wartość mają,
prawdziwy charakter człowieka oddają.
W dobie komórek i komputerów,
zapominamy... biegnąc do celu.

Ja też nie zawsze o nich pamiętam,
...ale się staram i o to... wnoszę.
Niech pozostaną w naszym słownictwie,
Dziękuję...przepraszam...proszę...

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 12:17

Haniu, proszę daruj sobie te wierszyki. Z Heniem kontaktowałem się też prywatnie i nie mam zamiaru roztrząsać tego na forum publicznym.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 12:19

Potwierdzam, dostałem miłego maila :-)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 12:47

No to teraz jest ok
Piotr z poznania

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 paź 2018, 20:35

Henryku, dziękuje za Twoją mozolną pracę.
Czekam z niecierpliwością na kolejne perełki.

Pozdrawiam,
Asia Rausch

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

24 paź 2018, 09:47

Heniu,
bardzo dziękuję za Bytyń.
Piotrku, Tobie też dziękuję.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

24 paź 2018, 12:41

Ceradz Kościelny też już Piotr dodał, ale to specyficzna parafia, bo prawie do końca XVIII wieku często brakuje nazwisk, więc trzeba "jechać" po imionach. W chrztach są jednak uzupełnienia brakujących w SZWA roczników do 1874 roku włącznie.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

24 paź 2018, 20:48

Czy byłaby możliwość dodania do programu ASIA:
1. Auto-uzupełnianie nazwiska ojca po wpisaniu nazwiska dziecka, np. w aktach małżeństw, z możliwością włączania/wyłączania z menu?
Ostatnio edytowano 25 paź 2018, 18:35 przez pitek181, łącznie edytowano 1 raz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

25 paź 2018, 04:55

Dodanie w dolnej sekcji linka do strony szukajwarchiwach.pl - pomocne jeśli mamy problem z odczytaniem i chcielibyśmy wkleić link do strony na forum?


Wystarczy PPM (prawy przycisk myszki) na skanie aktu i masz menu podręczne, a w nim m.im:
"Kopiuj link do schowka"
"Kopiuj link do schowka (forum)"

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

25 paź 2018, 18:34

Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Dodanie w dolnej sekcji linka do strony szukajwarchiwach.pl - pomocne jeśli mamy problem z odczytaniem i chcielibyśmy wkleić link do strony na forum?


Wystarczy PPM (prawy przycisk myszki) na skanie aktu i masz menu podręczne, a w nim m.im:
"Kopiuj link do schowka"
"Kopiuj link do schowka (forum)"


A o tym to nie wiedziałem :) Dzięki za podpowiedź.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

26 paź 2018, 12:20

@ Henryk
@ Piotr

Dziękuję!

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 lis 2018, 18:14

W spisie do Rezerwacji jednostek; księgi ze Skalmierzyc Nowych podpięto do ksiąg z Osieka Wielkiego.

Pozdrawiam.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 lis 2018, 21:45

Co się dzieje z Basią? Cały czas mam problem z otwarciem programu.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 lis 2018, 07:12

W jednostkach do indeksacji pod Osiek Wielki pow. Koło, podpięty jest Osiek z gminy Nowe Skalmierzyce koło Kalisza.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 lis 2018, 17:05

Witam !
Potwierdzam coś się dzieje z Basią !
Napotyka się na trudności !!!

Pozdrawiam
Marek

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 lis 2018, 20:41

Basia muli od kilku dni, a czasami bywa że nie można wejść, potwierdzam
Piotr z Poznania

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 lis 2018, 21:13

Od wczoraj nie mogę się zalogować na serwer BASI.
Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 lis 2018, 21:27

Okres świąteczny jest pewne związany ze zwiększonym ruchem w bazie. Projekt Poznań też trochę mulił :D

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 lis 2018, 20:15

krambud napisał(a):W jednostkach do indeksacji pod Osiek Wielki pow. Koło, podpięty jest Osiek z gminy Nowe Skalmierzyce koło Kalisza.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 lis 2018, 21:41

Próbuję pobrać zindeksowane skany z AAP - parafia Strzelce Wielkie: dostaję błedy dostępu do bazy

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 lis 2018, 16:23

krambud napisał(a):W jednostkach do indeksacji pod Osiek Wielki pow. Koło, podpięty jest Osiek z gminy Nowe Skalmierzyce koło Kalisza.

Dziękuję, przeniosłem.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 lis 2018, 16:47

Paweł Wietrzykowski napisał(a):Próbuję pobrać zindeksowane skany z AAP - parafia Strzelce Wielkie: dostaję błedy dostępu do bazy

Kiedy dokładnie wyświetla się ten błąd? W wyszukiwarce indeksy z AAP nie są podlinkowane.

Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz