Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 mar 2022, 13:50

Przy każdym zindeksowanym akcie jest możliwość wpisywania komentarza. Poza tym zamieszczony jest link do skanu, zainteresowani mogą to sprawdzić.
Najważniejsze, że znalazłeś przodka, a chyba o to chodzi :-)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 mar 2022, 17:16

Jasne. Opcja wpisywania komentarza jest słuszną sugestią.

Pozdrawiam,
Kamil

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

07 mar 2022, 10:48

Piotrze, wysłałem dziś Tobie indeksy par.św. Wojciecha w Poznaniu z lat 1609-1816.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2022, 11:13

Witam
Zauważyłem ,że w dużo parafiach dodane są akta oznaczone jako nowość, które już dawno były dodane i zindeksowane. Np. Mieszków, Mokronos i inne

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 kwi 2022, 14:09

Archiwum Państwowe w Poznaniu pozmieniało sygnatury na Szukajwarchiwach - dlatego BaSIA widzi to jako nowości, chociaż nowościami wcale nie są.

Dla przykładu parafia Borzęciczki - księgi łączone miały wcześniej '6.1', a teraz mają '4' w środku sygnatury (to są dokładnie te same księgi):

Było wcześniej:
Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1819 (53/3245/6.1/2)
Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1820 (53/3245/6.1/3)
Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1821 (53/3245/6.1/4)
...

Teraz jest tak:
Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1819 (53/3245/4/2)
Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1820 (53/3245/4/3)
Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1821 (53/3245/4/4)
...

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 kwi 2022, 07:33

To samo jest w parafii Nietrzanowo: zdublowane księgi

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 kwi 2022, 08:22

Pisałem o tym już w styczniu:
poper napisał(a):Zostały dodane jednostki ze skanami w wielu parafiach. Są to te same jednostki, które zostały wcześniej zindeksowane, tylko archiwum umieściło je pod nową sygnaturą. W wielu przypadkach ilość dostępnych jednostek do indeksowania podwoiła się.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 kwi 2022, 10:01

Henryk Krzyżan napisał(a):Piotrze, wysłałem dziś Tobie indeksy par.św. Wojciecha w Poznaniu z lat 1609-1816.


Piotrze, minął miesiąc, więc chciałem się przypomnieć.
Równocześnie chciałem poinformować, że wysłałem indeksy par. Obrzycko + par. Stobnica z lat 1730-1820.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego jest to jedna jednostka, bo Obrzycko to powiat Szamotuły, a Stobnica powiat Oborniki. Owszem, to zlikwidowaniu par. Stobnica miejscowości podlegały pod parafię Obrzycko, ale to tak samo jakby podłączyć kolegiatę św. Mikołaja w Poznaniu pod Archikatedrę. Może warto to jakoś zaznaczyć, żeby wyszukiwarka to odnalazła, np. Obrzycko i Obrzycko - Stobnica. Łatwo to rozdzielić, bo najpierw w tabelce jest zindeksowane Obrzycko, a pod nim Stobnica (numeracja Stobnicy z literą "s").

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 kwi 2022, 12:06

Henryk Krzyżan napisał(a):Piotrze, minął miesiąc, więc chciałem się przypomnieć.


Lwówkowi w przyszłym tygodniu już kwartał stuknie ;)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 kwi 2022, 14:18

mikolajkirschke napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Piotrze, minął miesiąc, więc chciałem się przypomnieć.


Lwówkowi w przyszłym tygodniu już kwartał stuknie ;)

A na Genetece indeksy pojawiają się po kilku dniach od wysłania ...
Dlatego ja wysyłam tylko na Genetekę te zapisane po łacinie.
Baza podobna, różni się tylko brakiem wyszukiwania wśród świadków i chrzestnych, ale za to można wyszukiwać np. dla pary imion lub nazwisk czy wszystkie akty z parafii - czego nie ma w Basi.

A BASIA powinna pomyśleć o drugim adminie - pomocniku, lub nowym adminie, bo od kiedy dodawanie indeksów wykonuje codziennie po północy CRON, BASIA tak jakby została opuszczona przez admina?
Czas dla genealogów płynie bardzo szybko, i czekając miesiącami na dane ... możemy się nie doczekać.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 kwi 2022, 19:23

BaSIA ma tą zaletę, że można wpisać więcej informacji, np. tytuły, zawody, można wpisać skąd pochodzą nowożeńcy, a nawet, jak w przypadku aktu zgonu jednego z moich przodków, można wpisać wszystkie cztery kolejne zmarłe żony i piątą żyjącą. W przypadku jaśnie wielmożnych można wpisać ich tytuły, pełnione funkcje i miejscowości, których byli dziedzicami lub posesorami, w przypadku zgonów dokładne miejsca pochówków w kościołach. To są ważne informacje.
Genetyka nie daje takich możliwości.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 kwi 2022, 08:20

Bardzo mnie interesują te wspomniane parafie;
zarówno św. Wojciech w Poznaniu, jak i Obrzycko i Lwówek.
Bardzo!

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 kwi 2022, 09:45

Henryk Krzyżan napisał(a):BaSIA ma tą zaletę, że można wpisać więcej informacji, np. tytuły, zawody, można wpisać skąd pochodzą nowożeńcy, a nawet, jak w przypadku aktu zgonu jednego z moich przodków, można wpisać wszystkie cztery kolejne zmarłe żony i piątą żyjącą. W przypadku jaśnie wielmożnych można wpisać ich tytuły, pełnione funkcje i miejscowości, których byli dziedzicami lub posesorami, w przypadku zgonów dokładne miejsca pochówków w kościołach. To są ważne informacje.

A tak przy okazji: do czego służą kolumny "other names3" i "other names4"? Czy mogę w nich umieścić asystę chrzcielną?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 kwi 2022, 11:57

Bartek napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):BaSIA ma tą zaletę, że można wpisać więcej informacji, np. tytuły, zawody, można wpisać skąd pochodzą nowożeńcy, a nawet, jak w przypadku aktu zgonu jednego z moich przodków, można wpisać wszystkie cztery kolejne zmarłe żony i piątą żyjącą. W przypadku jaśnie wielmożnych można wpisać ich tytuły, pełnione funkcje i miejscowości, których byli dziedzicami lub posesorami, w przypadku zgonów dokładne miejsca pochówków w kościołach. To są ważne informacje.

A tak przy okazji: do czego służą kolumny "other names3" i "other names4"? Czy mogę w nich umieścić asystę chrzcielną?


Możesz wpisać, ale nie polecam, bo czasami wychodzą potem cuda niewidy. W jednym z moich indeksów, po imieniu dziecka znalazło się imię i nazwisko księdza.
Ja wpisuję np. w chrztach w rubryce chrzestna imię i nazwisko tejże, et (np.) Joannes Kaczmarek, et Marianna Kuligowska - wyszukiwarka to odnajduje.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

10 kwi 2022, 12:17

Witam

Spostrzeglem dzis:

Turek (par. rzymskokatolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1822 , Akta urodzeń

Józefa
, rodzice: |";.jgmnb-xvbv n,m9i0op-[367890/-esadwfwrghytujiklo;p"[\]243e5rt67y8u9i0op/--[=zazcxdvcdvbbgnhj,mk.l-/;"\ Ludwiczak
, Marianna Woytaszek ,

Komentarz indeksującego:
56 Wrząca

Cos sie rozjechało. Pozdrawiam

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

10 kwi 2022, 12:28

Wolender napisał(a):, rodzice: |";.jgmnb-xvbv n,m9i0op-[367890/-esadwfwrghytujiklo;p"[\]243e5rt67y8u9i0op/--[=zazcxdvcdvbbgnhj,mk.l-/;"\ Ludwiczak
, Marianna Woytaszek ,

Cos sie rozjechało. Pozdrawiam

Jakaś literówka czy niedopuszczalny znak został automatycznie zamieniony, by nie zrobić szkód w bazie? Lub przy indeksowaniu coś się wkleiło przypadkiem, bo reszta jest OK.
Tam brakuje ojca - Jan.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

18 kwi 2022, 20:02

Pytanie natury technicznej. Do kogo zgłaszać poprawki w BASII jeśli pomimo uprzejmej z mojej strony komunikacji z wprowadzającym i prośby nie udało się go do tego skłonić ? Tutaj ?

pozdrawiam

J.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

18 kwi 2022, 20:48

Wolender napisał(a):Pytanie natury technicznej. Do kogo zgłaszać poprawki w BASII jeśli pomimo uprzejmej z mojej strony komunikacji z wprowadzającym i prośby nie udało się go do tego skłonić ? Tutaj ?

pozdrawiam

J.


Poprawki może zrobić tylko osoba, która to indeksowała.
Jeśli to jednak księgi kościelne (bez odsyłacza do skanu) to nic nie zrobisz, możesz co najwyżej wpisać komentarz.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

19 kwi 2022, 18:12

Henryk Krzyżan napisał(a):Poprawki może zrobić tylko osoba, która to indeksowała.
Jeśli to jednak księgi kościelne (bez odsyłacza do skanu) to nic nie zrobisz, możesz co najwyżej wpisać komentarz.


Tyle tylko ze BASIA nie filtruje według danych z uwag wiec uwaga (skłonny byłbym się założyć się ze 50% uzytkownikow BASII nawet nie patrzy czy są JAKIEKOLWIEK uwagi lub nie wie o ich istnieniu "w chmurce" ) jest sobie "a muzom" (...)
Ostatnio edytowano 19 kwi 2022, 22:19 przez Wolender, łącznie edytowano 1 raz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

19 kwi 2022, 20:48

Sądzę, że wszyscy czytający zrozumieli sens powiedzenia " sobie, a muzom". Niepotrzebne są takie kolokwializmy.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

22 kwi 2022, 16:04

Wyszukiwanie w BASI przestało działać. Nie działa też "zawartość bazy danych".

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

22 kwi 2022, 17:32

U mnie wyszukiwanie działa. "Zawartość Bazy" - tu rzeczywiście błąd.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

22 kwi 2022, 18:13

Nie działa wyszukiwanie, po wpisaniu miejscowości wyszukiwarka się zawiesza.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

22 kwi 2022, 20:52

Dzisiaj miała miejsce zmiana serwera, na którym działa BaSIA oraz Poznan Project. Podyktowana ona była koniecznością przejścia na nowsze oprogramowanie. Wiąże się to ze zmianami w kodzie, przez co część funkcji może nie działać prawidłowo, chociaż te kluczowe zostały już przywrócone.
Zmiana serwera zapewni przede wszystkim większe bezpieczeństwo danych, ale też pozwoli np. na wprowadzenie szyfrowania połączeń. Myślę, że szyfrowanie uda się uruchomić w przyszłym tygodniu, potrzebne są jeszcze pewne zmiany w konfiguracji sieci. W najbliższym czasie chciałbym też uruchomić na nowo wyświetlenie map.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

22 kwi 2022, 21:20

Ann68 napisał(a):Nie działa wyszukiwanie, po wpisaniu miejscowości wyszukiwarka się zawiesza.

To powinno już działać.

Wydaje mi się, że samo wyszukiwanie trwa obecnie dłużej niż na starej maszynie. Pracuję nad jego usprawnieniem.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

23 kwi 2022, 10:37

Nie działa ASIA - widzi wszystkie jednostki dostępne w BASI, wybranie nawet tej zarezerwowanej nie pozwala na jej pobranie.

Nie pojawiły się też nowe indeksacje od dwóch dni w BASI, a nie sądzę, by nikt nic przez dwa dni nie wysłał.

Edycja o 20.40 - wyszukiwanie w BASI też nie działa - trwa w nieskończoność a po zamknięciu okna nawet sama BASIA nie chce się załadować od nowa.
Edycja o 21.50 - chyba są jakieś czasowe problemy z połączeniem z serwerem - bo raz BASIA działa a innym razem wyszukiwanie trwa kilka minut; nawet to forum czasami teraz długo się ładuje.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

24 kwi 2022, 08:41

Witam

U mnie rownież BASIA nie działa od piątku .

Pozdrawiam
Justyna

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

25 kwi 2022, 21:50

Slawo napisał(a):Nie działa ASIA - widzi wszystkie jednostki dostępne w BASI, wybranie nawet tej zarezerwowanej nie pozwala na jej pobranie.
Powinno już działać. Sprawdziłem na koncie użytkownika - wyświetla tylko zarezerwowane jednostki i pozwala je pobrać.

Slawo napisał(a):Nie pojawiły się też nowe indeksacje od dwóch dni w BASI, a nie sądzę, by nikt nic przez dwa dni nie wysłał.

Zgadza się, póki co ten moduł nie został uruchomiony. Widzę jednak, że nowe indeksy ciągle spływają na serwer.

Nad szybkością działania prace trwają. Czasami wyszukiwanie trwa dłużej, ale powinno raczej dochodzić do końca. Teoretycznie szybciej powinno działać dobrze doprecyzowane wyszukiwanie zaawansowane.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

27 kwi 2022, 00:27

Piotrze, a dasz jakikolwiek sygnał, kiedy jest szansa na włączenie indeksów przysłanych tobie poza Asią? :)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 maja 2022, 17:27

Wysłałem opracowane akta jednak nie juz kilka dni temu jednak nie ma jeszcze rekordów w wyszukiwarce a po upływie dni rezerwacji są ponownie do rezerwacji (Kleczew księga ślubów 1837-1851)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 maja 2022, 20:51

mikolajkirschke napisał(a):Piotrze, a dasz jakikolwiek sygnał, kiedy jest szansa na włączenie indeksów przysłanych tobie poza Asią? :)

Jak tylko uporam się z obecnymi problemami z wyszukiwarką. Postaram się, by było to jak najszybciej.

arek5453 napisał(a):Wysłałem opracowane akta jednak nie juz kilka dni temu jednak nie ma jeszcze rekordów w wyszukiwarce a po upływie dni rezerwacji są ponownie do rezerwacji (Kleczew księga ślubów 1837-1851)

Dzisiaj dopiero zacząłem dodawać przesłane indeksy od czasu migracji na nowy serwer. Wysłałem maila z prośbą o kilka poprawek w indeksie. Po zaakceptowaniu dodam go do bazy. Rezerwację proszę odnawiać dopóki indeks nie zostanie dodany do bazy danych.

Udało się dzisiaj powiększyć pamięć serwera, ale to chyba nie wszystko, bo wyszukiwanie nadal długo trwa. Pracuję nad poprawą konfiguracji.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 maja 2022, 23:14

Do korekty:
- RSS nie pokazuje niczego - nie można zobaczyć wszystkich ostatnio dodanych indeksów;
- dzisiaj dodane indeksy nie pojawiły się w wykazie (autorów i zindeksowanych lat) dla parafii (np. dla Tuliszkowa nie ma zindeksowanego roku 1878 i jego autora).

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

06 maja 2022, 01:14

skała napisał(a):
mikolajkirschke napisał(a):Piotrze, a dasz jakikolwiek sygnał, kiedy jest szansa na włączenie indeksów przysłanych tobie poza Asią? :)

Jak tylko uporam się z obecnymi problemami z wyszukiwarką. Postaram się, by było to jak najszybciej.

Super, dzięki za info! Jeśli można przeprowadzkę nowy serwer wesprzeć jakoś inaczej niż programistycznie, daj znać.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

07 maja 2022, 19:48

Slawo napisał(a):Do korekty:
- RSS nie pokazuje niczego - nie można zobaczyć wszystkich ostatnio dodanych indeksów;
- dzisiaj dodane indeksy nie pojawiły się w wykazie (autorów i zindeksowanych lat) dla parafii (np. dla Tuliszkowa nie ma zindeksowanego roku 1878 i jego autora).

Dziękuję za informację, obydwie funkcje powinny już działać.
Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 maja 2022, 14:00

Henryk Krzyżan napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Piotrze, wysłałem dziś Tobie indeksy par.św. Wojciecha w Poznaniu z lat 1609-1816.


Piotrze, minął miesiąc, więc chciałem się przypomnieć.
Równocześnie chciałem poinformować, że wysłałem indeksy par. Obrzycko + par. Stobnica z lat 1730-1820.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego jest to jedna jednostka, bo Obrzycko to powiat Szamotuły, a Stobnica powiat Oborniki. Owszem, to zlikwidowaniu par. Stobnica miejscowości podlegały pod parafię Obrzycko, ale to tak samo jakby podłączyć kolegiatę św. Mikołaja w Poznaniu pod Archikatedrę. Może warto to jakoś zaznaczyć, żeby wyszukiwarka to odnalazła, np. Obrzycko i Obrzycko - Stobnica. Łatwo to rozdzielić, bo najpierw w tabelce jest zindeksowane Obrzycko, a pod nim Stobnica (numeracja Stobnicy z literą "s").


Witaj Piotrze.

Wysłałem dziś indeksy par. Michorzewo z lat 1727-1817.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 maja 2022, 21:21

Wpisuję w wyszukiwarkę miejscowość Głuszyna, pokazuje mi Kraszewice i nie pomagają żadne kombinacje.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

08 maja 2022, 21:58

Z technicznych rzeczy, które trzeba byłoby jeszcze rozwiązać, zostały dwie kwestie, bardziej w charakterze drobiazgów:
1) Na maila nie dotarły potwierdzenia dotyczące dodania jednostek. Czy potwierdzenia nie będą już wysyłane, czy też jest to faktycznie jakiś błąd?
2) W zakładce Zawartość Bazy/Lista indeksujących większość nazwisk została rozbita na kilka pozycji, przez co rozjechała się czytelność, kto ile faktycznie zrobił.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 maja 2022, 08:48

Henryk Krzyżan napisał(a):Wpisuję w wyszukiwarkę miejscowość Głuszyna, pokazuje mi Kraszewice i nie pomagają żadne kombinacje.


To pewnie dlatego, że Głuszyna (ta o którą Ci pewnie chodzi) jest dziś częścią Poznania i widocznie nie ma jej na liście miejscowości.

W ogóle trzeba czasem "oszukiwać" program, jeśli miejscowość o którą nam chodzi ma popularną nazwę, trzeba znaleźć na mapie jakąś sąsiednią, o nazwie bardziej nietypowej, w zastępstwie.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 maja 2022, 09:22

Łukasz Bielecki napisał(a):...
W ogóle trzeba czasem "oszukiwać" program, jeśli miejscowość o którą nam chodzi ma popularną nazwę, trzeba znaleźć na mapie jakąś sąsiednią, o nazwie bardziej nietypowej, w zastępstwie.
A to ciekawe :)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 maja 2022, 11:23

koszuciak napisał(a):1) Na maila nie dotarły potwierdzenia dotyczące dodania jednostek. Czy potwierdzenia nie będą już wysyłane, czy też jest to faktycznie jakiś błąd?

Dodam, że nie było też dawno e-maila z listą naszych nazwisk jakie pojawiły się ostatnio w nowych indeksach.
No i ... nie ma teraz tej listy (Moje nazwiska) w naszym profilu w BASI :(

No i fajnie by było ustawić dodawanie nowych indeksów na automatyczne codziennie po północy (jak było ostatnio) - mniej czekania na nowe indeksy, większy doping dla indeksujących, i łatwiej śledzić co ostatnio nowego się pojawiło.

Krystyna z Kujaw napisał(a):
Łukasz Bielecki napisał(a):...
W ogóle trzeba czasem "oszukiwać" program, jeśli miejscowość o którą nam chodzi ma popularną nazwę, trzeba znaleźć na mapie jakąś sąsiednią, o nazwie bardziej nietypowej, w zastępstwie.
A to ciekawe :)

W necie czy w ogóle w komputerach to normalka, że trzeba sobie pomagać kombinując. A co jak jest kilka miejscowości o takiej samej nazwie?, albo ktoś wpisze małą miejscowość co nie jest parafią? Jak system ma to "zobaczyć"?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 maja 2022, 17:27

Łukasz Bielecki napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Wpisuję w wyszukiwarkę miejscowość Głuszyna, pokazuje mi Kraszewice i nie pomagają żadne kombinacje.


To pewnie dlatego, że Głuszyna (ta o którą Ci pewnie chodzi) jest dziś częścią Poznania i widocznie nie ma jej na liście miejscowości.

W ogóle trzeba czasem "oszukiwać" program, jeśli miejscowość o którą nam chodzi ma popularną nazwę, trzeba znaleźć na mapie jakąś sąsiednią, o nazwie bardziej nietypowej, w zastępstwie.


Głuszyna jest w skanach oznaczona jako Głuszyna pow. poznański i jest już zindeksowana od roku 1830, a ja chciałbym zobaczyć, czy ktoś przypadkiem nie indeksował ksiąg kościelnych sprzed roku 1830, bo po co miałbym robić niepotrzebną robotę.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

10 maja 2022, 17:56

Drodzy,

jaki jest obecnie prawidłowy adres e-mail do kontaktu z administracją bazy BaSIA?
Ten na stronie http://www.basia.famula.pl/kontakt chyba jest nieaktualny, bo nikt od dawna nie odpowiada.
No chyba, że moje mejle do SPAMu trafiają.
Od dawna też nie widać mapy po otrzymaniu wyników wyszukiwania.
Obrazek

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

11 maja 2022, 09:05

Theofilos napisał(a):...
Od dawna też nie widać mapy po otrzymaniu wyników wyszukiwania.
Bo zachłanny Google chce za to zapłaty.
Taki przebogaty, a tak małostkowy :/
Jak to imperialista...

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

11 maja 2022, 09:32

Krystyna z Kujaw napisał(a):
Theofilos napisał(a):...
Od dawna też nie widać mapy po otrzymaniu wyników wyszukiwania.
Bo zachłanny Google chce za to zapłaty.
Taki przebogaty, a tak małostkowy :/
Jak to imperialista...


Tyle że ta mapa nie ma nic wspólnego z mapami Google...

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 maja 2022, 02:49

anykey napisał(a):Tyle że ta mapa nie ma nic wspólnego z mapami Google...
A z jakimi?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 maja 2022, 07:50

Krystyna z Kujaw napisał(a):
anykey napisał(a):Tyle że ta mapa nie ma nic wspólnego z mapami Google...
A z jakimi?


Open Street Map tak jak w stopce mapy.

Obrazek

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 maja 2022, 07:50

Krystyna z Kujaw napisał(a):
anykey napisał(a):Tyle że ta mapa nie ma nic wspólnego z mapami Google...
A z jakimi?


Open Street Map tak jak w stopce mapy.

Obrazek

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 maja 2022, 14:20

Takie coś znalazłem:

Lwówek (par. rzymskokatolicka) - akt małżeństwa, rok 1869 , Duplikat urodzonych, zaślubionych i zmarłych

Andreas Brych (804718800 lat)

Francisca Gajewska (631152000 lat)

Inne osoby występujące w dokumencie:
Antonius Gajewski
Nepomucenus Gajewski
Antonius Gajewski

Archiwum Państwowe w Poznaniu
3382/6/50, skan 4
indeksacja: Krzysztof Pospieszny
dodano: 2012-10-22
ID 597557

Poprawny wiek pana młodego 25 (i pół), panny młodej 20.

PS. Proszę o wybaczenie pomyłki. Post miał trafić do tego wątku.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 maja 2022, 20:35

koszuciak napisał(a):1) Na maila nie dotarły potwierdzenia dotyczące dodania jednostek. Czy potwierdzenia nie będą już wysyłane, czy też jest to faktycznie jakiś błąd?

Kilka pierwszych maili mogło nie dotrzeć, ale teraz już powinny przychodzić.

Slawo napisał(a):Dodam, że nie było też dawno e-maila z listą naszych nazwisk jakie pojawiły się ostatnio w nowych indeksach.
No i ... nie ma teraz tej listy (Moje nazwiska) w naszym profilu w BASI :(

Lista powinna już być i działać. Przy okazji udało się drastycznie zmniejszyć czas potrzebny na wyświetlenie nazwiska po kliknięciu na link z maila.

Slawo napisał(a):No i fajnie by było ustawić dodawanie nowych indeksów na automatyczne codziennie po północy (jak było ostatnio) - mniej czekania na nowe indeksy, większy doping dla indeksujących, i łatwiej śledzić co ostatnio nowego się pojawiło.

Wkrótce powinno to wrócić.

Theofilos napisał(a):jaki jest obecnie prawidłowy adres e-mail do kontaktu z administracją bazy BaSIA?
Ten na stronie http://www.basia.famula.pl/kontakt chyba jest nieaktualny, bo nikt od dawna nie odpowiada.

Adres jest aktualny, ale przyznaję, że nie jestem w stanie na bieżąco prowadzić korespondencji i nie zawsze odczytuję i odpowiadam na wiadomości.

Theofilos napisał(a):Od dawna też nie widać mapy po otrzymaniu wyników wyszukiwania.

Mapę naprawiłem. Chciałbym, aby docelowo wróciła przynajmniej początkowa funkcjonalność, ale już jest i wyświetla pinezki.

Udało się znacząco poprawić czas wyszukiwania (do kilku sekund) dla mniejszych zakresów lat. Większe zakresy i wyszukiwanie ogólne trwa niestety około minuty, albo i więcej, jeśli serwer jest mocno obciążony. Szukam rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 maja 2022, 14:57

anykey napisał(a):Open Street Map tak jak w stopce mapy.
Jeśli OSM nie ma nic wspólnego z Google, to zwracam honor i przepraszam Google.

Była tu kiedyś mowa o blokadzie mapy; widocznie coś źle zapamiętałam.
Odpowiedz