Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 mar 2019, 21:20

Piotrze czy mógłbyś dodać jednostki z Łodzi i z pogranicza wielkopolsko- mazowieckiego?
Czy księgi metrykalne, łódzkie, mogłyby być jakoś osobno?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 mar 2019, 22:25

Zborów (par. rzymskokatolicka) - death certificate, year 1810 , Akta urodzeń, małżeństw i zgonów

Alexy (31557600 years) , parents: Jan Kaczmarek ,

Other people appearing in the document:
Kazimierz Kaczmarek - brat Jana 50 lat
Tomasz Ludowski - 40 lat
Kazimierz Kaczmarek - brat Jana 50 lat

Indexer notes:
ojciec miał 30 lat


Troche dlugo zył

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 mar 2019, 18:34

Witam!
Mam problem z programem BaSIA. Dotychczas działał bezbłędnie ale od jakiegoś czasu coś mi nie wychodzi.
Wszystko po kolei działa do czasu gdy dojdę do pozycji " kliknij na obszar" i tu mi się już nie wyświetla na zielono zamierzony i klikany obszar w celu podglądu poszczególnych osób i ich metryk. Od czasu do czasu udaje się jednostkowo/bardzo rzadko/ wybrać i podświetlić na zielono. Uważam, że to chyba coś z programem. Przepraszam jeśli publikuję to w niewłaściwej tematycznie rubryce. Pozdrawiam i tak sobie myślę, żeby to wróciło do poprzedniej świetności. Marian K.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 mar 2019, 18:44

m.kaczmarek napisał(a):Witam!
Mam problem z programem BaSIA. Dotychczas działał bezbłędnie ale od jakiegoś czasu coś mi nie wychodzi.
Wszystko po kolei działa do czasu gdy dojdę do pozycji " kliknij na obszar" i tu mi się już nie wyświetla na zielono zamierzony i klikany obszar w celu podglądu poszczególnych osób i ich metryk. Od czasu do czasu udaje się jednostkowo/bardzo rzadko/ wybrać i podświetlić na zielono. Uważam, że to chyba coś z programem. Przepraszam jeśli publikuję to w niewłaściwej tematycznie rubryce. Pozdrawiam i tak sobie myślę, żeby to wróciło do poprzedniej świetności. Marian K.

Kliknij powtórnie Szukaj. I tak do skutku. Załapie :)

Pozdrawiam
Sebastian

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 mar 2019, 18:55

To chyba nie jest dobre rozwiązanie. Klikanie w "szukaj" - kilka, kilkanaście, a często kilkadziesiąt razy nie jest miłe. Nie lepiej poprawić oprogramowanie? Przecież to jest ewidentny błąd programu.
Pozdrawiam / jednym kliknięciem /
Jacek

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 11:28

Henryk Krzyżan napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Witaj Piotrze,
Wysłałem dziś na Twój adres indeksy ksiąg par. św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
Chrzty z lat 1696- 1829
Małżeństwa z lat 1709-1829
Zgony z lat 1725-1830
Łącznie to ok. 28 tys. zindeksowanych aktów. Liczę na szybkie dodanie do Basi.


Witaj Piotrze (Skałecki - żeby nie było wątpliwości).

Minął miesiąc od wysłania powyższych indeksów, więc chciałem się przypomnieć. Mam cichą nadzieję, że nie będę musiał znów czekać 10 miesięcy na dodanie indeksów, jak to było ostatnio. Zresztą nie tylko ja na nie czekam.


Minęło 1,5 miesiąca czy coś wiadomo kiedy ? Jeżeli znów miałoby to trwać tyle miesięcy to jadę do archiwum szukać samemu :?
Manag

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 14:32

Manag napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Witaj Piotrze,
Wysłałem dziś na Twój adres indeksy ksiąg par. św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
Chrzty z lat 1696- 1829
Małżeństwa z lat 1709-1829
Zgony z lat 1725-1830
Łącznie to ok. 28 tys. zindeksowanych aktów. Liczę na szybkie dodanie do Basi.


Witaj Piotrze (Skałecki - żeby nie było wątpliwości).

Minął miesiąc od wysłania powyższych indeksów, więc chciałem się przypomnieć. Mam cichą nadzieję, że nie będę musiał znów czekać 10 miesięcy na dodanie indeksów, jak to było ostatnio. Zresztą nie tylko ja na nie czekam.


Minęło 1,5 miesiąca czy coś wiadomo kiedy ? Jeżeli znów miałoby to trwać tyle miesięcy to jadę do archiwum szukać samemu :?
Manag

Witam.

Przyłączam się i ja do powyższego zapytania.
Z Gdańska do archiwum poznańskiego trochę daleko :(

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 14:51

Paweł Wietrzykowski napisał(a):Jest drobny błąd w zbiorach APP. Pogorzela, zgony 1838, strona tytułowa i końcowa:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3451/0/5/58/skan/img/4tU7herNt3Ia-i1Xoweoug
dalej jest już prawidłowo:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3451/0/5/58/skan/img/d_QCv5_PCmv8U-leCfppQw

Witam.

Pogorzela dodana, dzięki temu uzupełniłam częściowo braki w moich Przodkach.
Pawle, dziękuję za te indeksy :D

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 17:45

Już po BaSI. :(

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 18:31

?? Krysiu, co się stało ??

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 20:01

U mnie BaSIA dzisiaj nie działa.
Wyszukuje nazwisko i podaje miejscowości.Nie wyświetla mapy.
Niestety nie można wejść w te miejscowości, aby odczytać osoby. Klikałam z 20 razy i ciągle to samo.

Alina

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 20:08

Nie dziala.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 20:18

Ja nie mam problemów z korzystaniem z wyszukiwarki.
Z mapy w ogóle nie korzystam.
Jak się pokazuje spis parafii gdzie występuje dane nazwisko to klikam na ten spis i się rozwijają indeksy aktów.
Korzystam z przeglądarki chrome i systemu windows 7.

Pozdrawiam,
Roman

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 20:22

U mnie na zwykłym Explorerze też działa, jedynie pokazuje się komunikat o tym, że "strona nie może poprawnie wczytać Map Google", ale o tym szerzej było mówione w wątku o Poznan Project i nie jest to jakieś szczególnie uciążliwe utrudnienie.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 20:34

Potwierdzam też to co napisał Wojtek - u mnie też jest komunikat że strona nie wczytuje poprawnie mapy.

Roman

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 20:56

U mnie na Explorerze i Firefoksie - wyszukuje, podaje miejscowości ale po kliknięciu w wybrany obszar - nie działa.
Wczoraj kilkakrotnie trzeba było kliknąć w szukaj aby załapało.....

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 21:55

To i tak dobrze, że jeszcze wszystko działa, bo zazwyczaj wszystkie wpisy i zapytania w tym wątku są traktowane tak:
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... mrc&uact=8

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 22:42

Ja też od dłuższego czasu mam kłopoty z Basią.
Klikam w szukanie rozszerzone, potem wpisuje nazwisko Lipoński,zakreślam czas zmian od 1 lutego bieżącego roku i ukazuje mi się zapis, że są jakieś nowości w Czerniejewie - niebieski pasek. Klikam więc w ten pasek i nic, i tak już parę razy.
Na wszelki wypadek uaktualniłem zdjęcie, aby Basia mnie rozpoznała - ale to też nie pomogło.
Może ktoś zrobi jakieś czary-mary i wszystko znowu będzie działać poprawnie?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

14 mar 2019, 23:40

.
Korzystam z Firefoksa.

. . . . . . . .

Henryk Krzyżan napisał(a):...
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... mrc&uact=8
w punkt :!:

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 00:07

Potwierdzam mam tak samo.
Dzisiaj jak nigdy po 10 - 15 razy klikałam za nim wskoczyło.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 00:15

elbesko napisał(a):Ja też od dłuższego czasu mam kłopoty z Basią.
Klikam w szukanie rozszerzone, potem wpisuje nazwisko Lipoński,zakreślam czas zmian od 1 lutego bieżącego roku i ukazuje mi się zapis, że są jakieś nowości w Czerniejewie - niebieski pasek. Klikam więc w ten pasek i nic, i tak już parę razy.
Na wszelki wypadek uaktualniłem zdjęcie, aby Basia mnie rozpoznała - ale to też nie pomogło.
Może ktoś zrobi jakieś czary-mary i wszystko znowu będzie działać poprawnie?


Z ciekawości powtórzyłem Pana wyszukiwanie i bez żadnych czarów uzyskałem informację. Za pierwszym razem bo u mnie wszystko działa jak powinno.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 07:12

Chyba jednak Basia została częściowo odczarowana - dzisiaj o 7 rano włączyłem szukanie ( jak w moim poście powyżej) i uzyskałem wynik.Nadal jednak mam komunikat, że mapa nie jest odczytywana poprawnie.
Korzystam z Firefoxa.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 08:25

Niestety nie mogę potwierdzić.
Przed chwila próbowałem i jest bez zmian.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 08:30

Uzupełnienie:
Problem nie polega na tym, że pojawia się komunikat o tym, że mapa nie wczytuje się prawidłowo - tak było od dosyć dawna i dawało się z tym żyć.
Od pewnego czasu mapa nie wyświetla się w ogóle i nie ma możliwości obejrzenia wyszukanych danych.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 09:24

Dziwne, nie mam żadnych problemów z działaniem BASI

Obrazek

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 09:38

Na chrome śmiga, na firefox zależy od kierunku wiatru.

Sebastian

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 10:44

Dzień dobry,

od momentu zainstalowania Windows 10 (przeglądarka Firefox 65.0.2 - 64 bity), a szczególnie w ostatnich tygodniach wyszukiwanie informacji zamieszczonych w BaSIA jest dla mnie niemożliwe.

Obrazek

Po wpisaniu jakiegokolwiek nazwiska do wyszukiwarki rozszerzonej pojawia się wynik - jak na zrzucie powyżej.
1) brak mapy. Nie widziałem jej w BaSIA już od dawna
2) kliknięcie na którąkolwiek z wyszukanych miejscowość nie daje rezultatu. Ekran nie zmienia się, brak szczegółowych wyników wyszukiwania (indeksów).

Powtórne szukanie nie przynosi poprawy działania wyszukiwarki. Restartowanie strony również.
Ostatnio edytowano 15 mar 2019, 12:36 przez Mariusz, łącznie edytowano 4 razy

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 10:51

Mariusz
od momentu zainstalowania Windows 10,

przed chwilą sprawdziłem na trzech systemach: archaicznym XP, Win7 i Win10 - dziala bez problemu zarówno w Chrome jak i Firefox.....

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 10:55

Nie zamierzam wracać do "archaicznych" systemów :)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 11:00

Taki sam efekt jak Mariusz mam na:
macOS Mohave, przeglądarka Safari.
Występuje często, ale nie zawsze. Pomaga zwykle odświeżenie strony (bez ponownego szukania).

Slawek

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 11:17

W Win 8.1 nie działa (Firefox)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 11:42

Zauważyłem jedną prawidłowość - po wybraniu paska miejscowości nie zawsze 'odsyła' na dół strony do wyszukanych indeksów, czasem trzeba samemu przewinąć stronę

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 12:23

U mnie na Windows 10 działa bez problemu zarówno w Chrome jak i Operze.
Żeby nie było tak pięknie to w Edge nie działa ale z tej wbudowanej w system przeglądarki na co dzień nie korzystam więc nie odczuwam żadnych niedogodności podczas wyszukiwania.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 13:10

Znalazłem dość poważny błąd w klasyfikacji akt:
Parafia katolicka Pogorzela, Duplikat der Verstorbenen 1856 (53/3451/5/112)
w rzeczywistości jest to księga ślubów z tego rocznika.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 14:58

Dzien dobry,
Mam Window 7,przegladarke Firefox i Internet Explorer,tak jak niektorzy poprzednicy i u Mariusza Formanowicza ,po kliknieciu na miejscowosci nic sie nie otwiera i to od tygodnia.
HELP!
Barbara

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 20:16

U mnie ani Firefox ani Explorer nie reagują na BASIĘ.
Owszem, wyszukują zadaną nazwę osoby w miejscowościach, ale brak mapy i wyszukane miejscowości nieaktywne.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 20:32

U mnie w Firefoxie raz mapka się pojawia (a z nią i wyniki) a raz nie - i jeśli nie, to zwykle pomaga wciśnięcie "szukaj" ponownie. Chyba nie zdarzało mi się dłużej czekać na pozytywny efekt. Ale i tak ta loteria jest denerwująca, a co dopiero u użytkowników którym sukces zdarza się rzadko...

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 mar 2019, 20:56

, a co dopiero u użytkowników którym sukces zdarza się rzadko...[/quote]


u mnie sukcesów brak :oops:

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 00:44

Zainstalowałem CHROMa i wszystko wystartowało !
Na FF dalej nie działa.
Polecam więc zainstalować po prostu CHROM i pozbyć się problemów.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 09:12

FF było beeee???? Po co to wszystko??
Stefan

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 12:47

Marszycki napisał(a):FF było beeee???? Po co to wszystko??
Stefan

To nie FF było be, ani nikt nie zmieniał zapewne gruntownie BASI, ew. tylko poprawił działanie map i po poprawce się okazuje, że sławetny imć Ognisty Lisek sobie nie radzi, ale tak już bywa z aktualizacjami przeglądarek i systemów.
Rada - jak coś działa to nie aktualizować ... Sam się kiedyś złapałem, jak wydałem zgodę po kilkunastu olewaniach informacji o dostępnych aktualizacjach, a potem musiałem pisać do Chrome, by poprawili błąd, bo mi strona bardzo ważna nie działała w chrome. Poprawili, ale po kilku dniach dopiero i musiałem używać liska, którego nigdy nie lubiłem, bo ciężko działa... i bardzo długo używałem IE :D
U mnie BASIA działa, ale czasami zawiesza się na wczytaniu mapy (linki po prawej nieaktywne są wtedy) i trzeba dać odśwież okno i jest OK. Poza tym na mapce nigdy nie klikam, tylko w linki obok.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 14:42

U mnie na Firefox w systemie WinXP,Win 10-nie działa. Zaskoczyło wyszukiwanie na Chromie.
Zauważyłam, że po wstawieniu wyszukiwań z BaSIA na forum WTG wszelkie linki do aktów są nieaktywne!!!

Buk (par. rzymskokatolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1832 , Liber baptisatorum, copulatorum, mortuorum
Jacobus , rodzice: Valentinus Nowak , Marianna Konieczna ,
Komentarz indeksującego:
Łagwy
Archiwum Państwowe w Poznaniu
3253/6.1/21, skan 12
indeksacja: Sławomira Sadłocha
dodano: 2012-01-23
ID 335118
Ciekawe czy o naszym problemie wie administrator witryny?
Pozdrawiam Alina

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 15:10

DankaW napisał(a):U mnie ani Firefox ani Explorer nie reagują na BASIĘ.
Owszem, wyszukują zadaną nazwę osoby w miejscowościach, ale brak mapy i wyszukane miejscowości nieaktywne.

Dzień dobry
Próbowałam wszystkich sposobów proponowanych przez koleżeństwo oprócz instalacji CHROM,którego nie lubię i we Francji jest bardzo krytykowany i tak jak Danusia opisuje,BASIA nie otwiera miejscowości.
Prosze o porady.
Pozdrawiam.
Barbara

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 16:46

Chciałem Wam coś innego polecić niż Chrome, ale na 5 przeglądarek jakie mam zainstalowane na win7,
BASIA mi działa tylko na Chrome :D
No i wychodzi na to, że mapy google zablokowały BASIę. Admin powinien to jak najszybciej naprawić lub dać wersje strony do wyboru bez mam google, ale ... wicie, rozumicie ... może to potrwać :D
A szkoda, bo cała robota w indeksowanie idzie tak jakby na marne, bo ktoś nowy tu zajrzy i stwierdzi, że jak nie działa strona to nie ma sensu się w to bawić.
I bardzo dla mnie niezrozumiałe jest to, że nad tzw. PROJEKTEM, w którym zaangażowanych jest sporo ludzi rozrzuconych zapewne po całym świecie .... czuwa jeden administrator ... zaglądający tu chyba raz na tydzień ... dziwne to dla mnie - bo sam prowadzę hobbistycznie serwis z gierkami online i od 2001 roku na swojej stronie jestem niemal codziennie i po kilkanaście razy dziennie :D

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 17:53

Witajcie ponownie,
Zainstalowalam CHROME na jednym ze starych komputerow z Win XP ktorego nie uzywam i.... rzeczywiscie Basia otwiera miejscowosci ze skanami.
Mile pozdrawiam.
Barbara

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 mar 2019, 19:01

Ale czy trzeba przeinstalowywać? Czy jest szansa, że wszytko wróci do normalnego stanu?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

18 mar 2019, 09:18

Oto jest pytanie do ADMINISTRATORA !

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

18 mar 2019, 21:08

Też mam ten sam problem. Jest nas coraz więcej więc dochodzę do wniosku, że bez zręcznej pomocy administratora nic nie zrobimy. Pozdrawiam

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

18 mar 2019, 22:14

Odnoszę wrażenie, że administratora już dawno to przestało interesować. Na forum bywa, więc czyta wpisy i pewnie się świetnie bawi.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

18 mar 2019, 22:52

Może to jest brak aktualizacji i wsparcia dla starych przeglądarek.
Może przyszedł czas na nowsze przeglądarki np. Chrome i inne.
Należałoby się zastanowić a nie wieszać psów na adminie.

Przeszliśmy z przeszukiwaniem BASI na Chrome i wszystko chodzi bardzo szybko.
Odpowiedz