Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Jak uzyskać więcej szczegółów?

29 sie 2011, 14:05

Szukam informacji o rodzinie Rozbiegała lub Rozbiegalscy. Na stronie Poznań Projekt znalazłam informacje:

Parafia katolicka Kraszewice, wpis 48 / 1862 zgodność: Pan młody: 78%
Urbanus Rozbiegała (40) ojciec: Gottfriedus Rozbiegała +, matka: Joanna z Fabianów +
Carolina Han (40) ojciec: Carolus Han +, matka: Rosalia z Fryców +

Dla mojej rodziny to bardzo ważna informacja, bo do tej pory uważaliśmy, że nazwisko Rozbiegała zostało przekręcone z Rozbiegalski mojemu dziadkowi, Piotrowi pochodzącemu z Kalisza. Jego bracia nosili nazwisko Rozbiegalscy.
Czy jest możliwe udostępnienie innych informacji na temat tego wpisu lub jakiejkolwiek innej pomocy, raczej on-line, bo na razie nie mogę podróżować?
Czy data - 1862 - to data ślubu?
Pozdrawiam

Re: Jak uzyskać więcej szczegółów?

29 sie 2011, 14:44

Witam.
Ty to masz szczęscie. Nie tylko, że imiona rodziców,nazwisko z domu to jeszcze są zamieszczone skany na "szukaj w archiwach".
48 to numer aktu w danym roku/ 1862 to rok zawarcia małżeństwa i Kraszewice to parafia. Wchodząc w "akt oryginalny" dostajemy informację gdzie jest akt. W nawiasach wiek zawierających małżeństwo.Imiona rodziców i nazwisko rodowe matki.Data ślubu z aktu 25 maja 1862.
Parafia Kraszewice w szukaj w archiwach ma zamieszczone skany z 1862 roku, tutaj masz akt nr 48. Obrazek
Podpisuj na przyszłosc swoje posty, bo nie wiem jak się do Ciebie zwracać i nie wiem z kim piszę,( może dziewczyna :D )

Re: Jak uzyskać więcej szczegółów?

29 sie 2011, 18:18

Strasznie dziękuję, może raczej serdecznie :D. Nie spodziewałam, że coś znajdę, dziś cały dzień siedzę przed komputerem i szukam, ale do tej pory to jedyna informacja. Przez wiele lat cała nasza rodzina (ok 18 osób) myślała, że nasze nazwisko to wynik błędu, którego dziadek w czasach komuny nie chciał prostować (przed wojną nosił nazwisko Rozbiegalski, w czasie wojny za Niemców wyszło, że jest Rozbiegała). Teraz okazało się, że prawda może być inna i trzeba to rozwikłać. Jestem zachwycona i ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy włożyli tyle pracy żeby udostępnić te archiwa. Sama bym się w to włączyła, ale nie bardzo wiem jak.
Pozdrawiam
Edyta
Aha, jak szukać dalej? Czy są jakieś księgi np. urodzin, chrztów? Czy szukać w parafii czy w archiwum poznańskim?
Odpowiedz