Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Genealogia Dworzaczka

22 kwi 2008, 08:29

Witajcie,

polecam wątek na forgenie: http://forgen.pl/viewtopic.php?t=394
Dostałem odpowiedź od wydawnictwa, że prawa do wznowienia "Genealogii" prof. Dworzaczka należą obecnie do rodziny profesora.

Wojtku, Ty zdaje się spotkałeś żonę profesora z okazji odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Być może udałoby się kiedyś porozmawiać i przekonać do wznowienia tej pozycji?

Pozdrawiam
Maciej

22 kwi 2008, 13:10

Nie pamietam ile lat w Polsce trzeba czekac by nie naruszac praw autorskich. 70-80? Czyli po tym czasie nie bedzie wazne co rodzina prof.Dworzaczka sobie zyczy. Kazdy bedzie mogl wydac kopie ksiazki.
Prof. zmarl w 1988 tak wiec trzeba bedzie jeszcze dlugo czekac az prawa autorskie nie beda dzialac.

22 kwi 2008, 13:42

Krzysztofie!
Może doczekamy :)

Macieju!
Być byłem , widzieć widziałem ale to wcale nie znaczy że znam Panią Dworzaczkową.
Ale gdzieś czytałem ,że ktoś chce się zwrócić o pozwolenie na wydanie .Tylko nie pomnę gdzie o tym czytałem.

Wojtek

23 kwi 2008, 18:14

O ile wiem prawem autorskim chronione sa dziela przez 70 lat od smierci autora (nie od daty wydania). W tym czasie prawo do dysponowania dzielem ma rodzina/prawni spadkobiercy i ew. wydawca. Co do wydawcy to moze byc roznie z jego prawami - moze byc to dluzszy okres lub krotszy niz 70 lat - wszystko zalezy jaka autor podpisal umowe.

Slawa

23 kwi 2008, 20:19

Wojtku,

A ja myślałem, że Ty znasz wszystkich! :)

Ale tak na poważnie, może byśmy jako TG napisali list do pani Dworzaczkowej?

Pozdrawiam
Maciej
Odpowiedz