Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Nowe propozycje w Poznan Project - Gniezno

04 maja 2008, 12:28

Witam,

Miałbym prośbę do osób bywających w Gnieźnie w Archiwum Archidiecezjalnym. Jeśli ktoś ma ochotę poświęcić trochę czasu dokładając swoją cegiełkę do indeksacji małżeństw, z której wszyscy korzystamy, to proszę o kontakt.

Szczególnie warto byłoby zrobić korektę parafii gnieźnieńskich i całego powiatu - zwróćmy uwagę, że gros roboty (indeksowanie) wykonała za nas już pani Heide Swiecikowski z Bremy. Jej indeksy wymagają jednak korekty.

Otrzymuję często listy z uwagami, że taki czy inny zapis jest błędnie odczytany. Ton tych listów graniczy nieraz z oburzeniem :)
Dlatego warto, aby osoby mające korzenie w tej części Wielkopolski a bywające zarówno w AAG jak i na stronie Projektu, wsparły go troszeczkę swoim czasem. Obok korekty oczywiście warto sporządzić indeksy parafii, których w bazie brakuje, zwłaszcza z okolic Wrześni i Mogilna i Wyrzyska.

Serdecznie pozdrawiam z nadzieją na odzew,

Łukasz

Re: Nowe propozycje w Poznan Project - Gniezno

05 maja 2008, 20:01

Ja przeglądam dość często księgi parafii Sokolniki, św.Trójca Gniezno, Sławno, Dziekanowice. Chodzi o poprawki konkretnych wpisów czy indeks od nowa? Ta druga wersja jest dość pracochłonna. Ja teraz spisuję księgę adresową okolic Gniezna (1903-1904) ale gdy będzie trzeba spróbuję zindeksować konkretne księgi. Najlepiej gdyby kilka osób z tego rejonu się przyłączyło to efekty pracy będą szybsze.

Re: Nowe propozycje w Poznan Project - Gniezno

05 maja 2008, 20:46

Z wymienionych parafii indeksy są już wykonane, wymagają korekty. Tylko przy Dziekanowicach parę lat trzeba by uzupełnić. Brakuje również kilku lat dla par. św. Michała w Gnieźnie. Zachęcam do włączenia się. Co do szczegółów proszę o kontakt na bielecki@man.poznan.pl
Również myślę, że gdyby było więcej chętnych, to sprawniej pójdzie :D

Pozdrawiam,
Łukasz

Re: Nowe propozycje w Poznan Project - Gniezno

06 maja 2008, 23:24

Witam ponownie!

Jeśli znajdę trochę czasu to mogę zająć się Dziekanowicami. Rozumiem, że lata 1820-1890?
Pozdrawiam i dziękuję za Poznan Projekt. To dzięki wam złapałem bakcyla. Jest tam kilku moich przodków!!!
Dlatego chętnie pomogę.

Re: Nowe propozycje w Poznan Project - Gniezno

07 maja 2008, 20:05

witam
podpinam się pod temat "Nowe propozycje w Poznan Project ..."
czy byłaby możliwośc przeszukiwania bazy "Poznan Projekt" według parafii czy choć według regionów ?
np wybór jednego regionu i wyświetlanie wszystkich slubów z tego danego, jesli nie calości to choc w zakresie wyznaczonych lat ?
ułatwiło by to znacznie powiazanie przodków gdyż wyszukiwarka obejmuje osoby "ślubujace" natomiast jeszcze wiecej mozna powiazać z ich rodziców
uszanowanie
Waldek

Re: Nowe propozycje w Poznan Project - Gniezno

07 maja 2008, 20:13

Takie (i jeszcze inne) możliwości są tylko dla osób które uczestniczą w projekcie. Szczegóły emailem.
Pozdrawiam,
Łukasz
Odpowiedz