Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Re: Strona WWW dla WTG

30 sie 2013, 08:42

Poczułam się bardziej komfortowo odkąd przeczytałam Wasze opinie na temat owej nowości, bo myślałam przedtem, że jest nas tylko dwójka niezadowolonych. Nie chcę być niegrzeczna, ale ciągle dręczy mnie pytanie-po co wprowadzono coś co drażni wielu, jest zupełnie zbędne, bo stara wersja była bez zarzutu. Ulepszać coś co jest dobre jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Zdarza mi się wchodzić na chwilę na WTG bez logowania(a czyni tak mnóstwo gości, którzy nie założyli konta na forum) i wtedy wpadam na nową wersję.I, jak pisze Kasia-NIE ZNOSZĘ NOWEJ WERSJI.
Rozwiązanie Krzysztofa jest dobre, ale czy trzeba robić "obejścia" na swoim komputerze? Nie lepiej wycofać nową wersję?
Maćku, wszystko co dotychczas zrobiłeś Ty i Inni by ulepszyć forum, przeglądarki itp-jest DOSKONAŁE i wielkie podziękowanie i podziw dla Waszej wiedzy informatycznej, ale to ostatnie, ze zdziwieniem to obserwuję, nie jest udane. Nie chcę Cię urazić i mam nadzieję, że nie weźmiesz mi tej wypowiedzi za złe.
Napisałam niedawno, że jestem tylko użytkownikiem forum i muszę się dostosować, ale trudno mi to widać przychodzi :oops: Zbyt lubię nasze Gniazdo, by zdobyć się na obojętność i milczenie. :)
Pozdrawiam serdecznie

Re: Strona WWW dla WTG

30 sie 2013, 09:12

LukaszK napisał(a):1) Nowy sposób wyświetlania forum jest okropny (z wyglądu) i nieefektywny w obsłudze (ale to pewnie mój problem);


De gustibus...

LukaszK napisał(a):2) Nie blokuję wszystkich ciasteczek, ale przy zamykaniu przeglądarki ta sama czyszci hurtowo wszystkie (ten sposób korzystania z sieci to pewnie też mój problem);

Zgadzam się.

LukaszK napisał(a):3) Owszem można czyścić ciastka zachowując te z WTG, ale trzeba osobnego programu lub/i dodatkowej pracy w postaci ręcznych ustawień, selekcji co czyścić a co nie;

No, wynika to bezpośrednio z pkt. 2. Nie twierdzę, że czyszczenie ciasteczek przy zamykaniu przeglądarki jest złe, ale należy się liczyc z tym, że część funkcji nie będzie działać.

LukaszK napisał(a):4) Różne firmy śledza, ale czy nowe wyświetlanie w WTG jest całkowicie samodzielnym kodem pana Macieja czy wykorzystaniem lub modyfikacją istniejących, obcych skryptów?


Zostało wykorzystane prettyPhoto. Nie demonizowałbym uzycia zewnętrznych skryptów, bo gdybyśmy z nich zrezygnowali, nie byłoby całego forum. Napisanie tego od początku to wiele miesięcy pracy i oczywiście olbrzymie koszty.


LukaszK napisał(a):5) Słowa typu "strona uprzedza", "nie mam zamiaru dyskutować" nie brzmią specjalnie miło;


"Strona uprzedza": zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym należy uprzedzić o wykorzystaniu ciasteczek.
"Nie mam zamiaru dyskutować": chodziło o wykorzystanie ciasteczek w ogóle; temat odbiegał od zasadniczej dyskusji. Co zaś do dyskusji na temat nowego wyglądu, to sprawa była dyskutowana parę tygodni temu. Parę osób było za, parę przeciw - i dla nich została zrobiona możliwość przełączenia się na stary wygląd. Dopiero teraz mam sygnały, że nie działa to tak jak powinno, więc sprawa zostanie przetestowana i naprawiona, jak tylko znajdę na to czas.

LukaszK napisał(a):6) Żeby nie było samo narzekanie to dodam, że rozumiem chęć innowacji, rozwoju i doceniam wykonaną pracę Admina, bowiem pewnie przyświecały mu szlachetne pobudki, a nie chęć zrobienia użytkownikom na złość :)

[/quote]
Tak właśnie było.

genowefa napisał(a):Maćku, wszystko co dotychczas zrobiłeś Ty i Inni by ulepszyć forum, przeglądarki itp-jest DOSKONAŁE i wielkie podziękowanie i podziw dla Waszej wiedzy informatycznej, ale to ostatnie, ze zdziwieniem to obserwuję, nie jest udane. Nie chcę Cię urazić i mam nadzieję, że nie weźmiesz mi tej wypowiedzi za złe.

Dzięki za słowa uznania. Wkrótce więcej nowości... :)
Ale chciałem zaznaczyć, że nowy widok zostanie. Na pewno wyjaśniona zostanie sprawa niedziałających ciasteczek.
Dodam też, że kliknięcie na temat wątku kółkiem myszy (przynajmniej pod Firefoxem ) powoduje otwarcie jej w nowej zakładce.
Mogę dodać też jakieś małe guziki do otwarcia wątków w nowych zakładkach.

Re: Strona WWW dla WTG

30 sie 2013, 19:38

mac napisał(a): Wkrótce więcej nowości... :).


Cieszę się-a można przywrócić tą funkcję, jaka była jeszcze niedawno? mianowicie:kiedy napisałam nowy post i go wysłałam, to po chwili SAM mi się otwierał ponownie do przeczytania,(zawsze sprawdzam literówki i odczytuję treść, bo kiedy piszę to patrzę na klawiaturę a nie ekran) teraz muszę klikać w pasek w Informacji (zobacz wysłany post)i go przywołać. Tego klikania trzeba coraz więcej by "dobrać się" do wątków :(

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 09:39

Genowefa napisał(a):a można przywrócić tą funkcję, jaka była jeszcze niedawno? mianowicie:kiedy napisałam nowy post i go wysłałam, to po chwili SAM mi się otwierał ponownie do przeczytania


Bożeno, ale ta funkcja chyba cały czas istnieje... Przed chwilą napisałem nowego posta i po krótkiej chwili ponownie sam mi się wyświetlił. Nie musiałem nic klikać. Wystarczy chwilę poczekać. ;)

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 12:37

Niestety, u mnie nie działa. :( ...tylko zauważyłam, że jest komunikat: Program Firefoxa nie zezwala na automatyczne przekierowanie na inna stronę.. Tego komunikatu przed nową wersją nie miałam.

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 19:53

Żadnych zmian w funkcjonowaniu forum nie było. U mnie przekierowuje na napisany wątek. Problem musi być z Twoim Firefoxem, a wystąpienie problemu w ostatnim czasie jest zbiegiem okoliczności ze zmianami na stronie.

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 20:28

Dziękuje za odpowiedź.Nie wiem co zrobić z Firefoxem -pewnie coś w Opcjach, ale jestem zielona jak to powinno być wszystko poustawiane. :(

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 22:42

Macku "slodycze" dzialaja teraz bez problemu.
Bozenko u u mnie jest to samo. Post nie wyswietla sie do przegladniecia. Mam Chrome. Czytajac moje posty zobaczysz ze tez duzo jest tam literowek. Wale dwoma paluchami patrzac na klawiature. Ale co tam wszyscy sa tak wyrozumiali ze nie wytykuja mnie tego - za co dziekuje.
Ostatnio edytowano 31 sie 2013, 23:26 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 1 raz

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 23:10

Krzysztof Dobrzynski napisał(a):Wale dwoma paluchami patrzac na klawiature.

Jesteś rozbrajający. :lol:

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 23:18

Bożeno, spróbuj jak będzie w innej przeglądarce (Internet Explorer, Chrome lub Opera - może z naciskiem na te dwie ostatnie). Nigdy nie spotkałem się z problemem taki jak Twój z FF, ale spróbuję popatrzeć.

Re: Strona WWW dla WTG

31 sie 2013, 23:39

Maćku,Internet explorer działa poprawnie tzn. nowy post po chwili pokazuje się do odczytania automatycznie.
A może ja coś usunęłam kiedy czyściłam dysk Odkurzaczem-miałam już tak spowolniony komputer, że zdobyłam się na czyszczenie dysku -było aż 1.6 G śmieci, bo nigdy nie czyściłam inaczej jak CCleanerem. Komputer chodzi teraz szybko, wydaje się, że wszystko działa poprawnie, ale jeden "feler" znalazłam-mianowicie usunęłam jakąś opcję z Sony- programu do mojej lustrzanki i inaczej się otwierało-ponownie wgrałam płytkę i jest teraz po staremu. Może to czyszczenie miało też wpływ na Firefoxa? To tylko domniemanie, bo prócz tego problemu z nowym postem nic nie zauważyłam "popsutego".

Re: Strona WWW dla WTG

01 wrz 2013, 15:32

Może spróbuj przeinstalować Firefoxa od początku? Chociaż to pewnie kwestia jakiś ustawień. Może ktoś podpowie coś mądrego...

Re: Strona WWW dla WTG

01 wrz 2013, 19:08

Przeinstalowałam już w momencie jak napisałeś, że nie było zmian w ustawieniu forum. Niestety-nic to nie pomogło.

Re: Strona WWW dla WTG

01 wrz 2013, 19:48

W tym momencie poradziłam sobie-miałam ustawienia w Opcjach Firefoxa Zaawansowane-Dostępność-odhaczone-Informuj mnie kiedy strony internetowe próbują przekierować lub odświeżyć stronę. To blokowało. Teraz jest super :D
Maćku,dzięki za sugestię Chociaż to pewnie kwestia jakiś ustawień

Re: Strona WWW dla WTG

01 wrz 2013, 23:10

To swietna wiadomosc.

Re: Strona WWW dla WTG

13 mar 2014, 18:06

Czy może mi ktoś doradzić jak umieścić zdjęci aktu z USC na forum które mam w formacie .jpg

pozdrawiam

Małgosia

Re: Strona WWW dla WTG

13 mar 2014, 18:26

Margaret73 napisał(a):Czy może mi ktoś doradzić jak umieścić zdjęci aktu z USC na forum które mam w formacie .jpg

pozdrawiam

Małgosia


Musisz wrzucić plik na jakiś serwer typu fotosik lub inny a potem pobrać odpowiedni link i wkleić go do swojego postu, jest też możliwość umieszczenia miniatury lub dużego zdjęcia.

Re: Strona WWW dla WTG

15 mar 2014, 07:18

Margaret73 napisał(a):Czy może mi ktoś doradzić jak umieścić zdjęci aktu z USC na forum które mam w formacie .jpg

Małgosiu,
tutaj masz odpowiedź:
http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Pytania#Jak zamieścić / opublikować zdjęcie na forum

Re: Strona WWW dla WTG

16 gru 2014, 09:15

Witam,

Rozdzieliliśmy wątki tłumaczeń na osobne fora, wzorując się na FORGENie i innych forach tematycznych. Mamy nadzieję, że usprawni to pracę przede wszystkim tłumaczom. Przy wpisywaniu próśb o tłumaczenie proszę kierować się wskazówkami Bartka: http://wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=9022

Dodatkowo też wątki związane z tłumaczeniami powędrowały na dół strony głównej do kategorii Poszukuję - teraz występującej jako "Poszukuję i tłumaczenia"

Re: Strona WWW dla WTG

16 gru 2014, 10:25

Witam,
napisałam wczoraj post z prośbą o tłumaczenie z łaciny i chyba coś namieszałam, bo nie widzę tego wpisu :oops: (ani na górze strony ani w "Poszukiwania i tłumaczenia"

Pozdrawiam,
Kasia z Kierejewskich

Re: Strona WWW dla WTG

16 gru 2014, 11:02

Wpisałaś go w głównym dziale "Tłumaczenia" zamiast w podrzędnym "Tłumaczenia - łacina". Już go przeniosłem.

Re: Strona WWW dla WTG

16 gru 2014, 11:03

Łoj... przepraszam i dzięki

Kasia z Kierejewskich

Re: Strona WWW dla WTG

17 mar 2019, 15:48

Stary odgrzebany watek. Mam pare sugestii;
1. Przycisk dziekuje za odpowiedz z nazwiskiem wysylajacego (zamiast nowego calego wpisu wlaczajac cytat)
2. Przycisk aninimowy "dobry post" (jak w FB) z licznikiem.
3. Przycisk anonimowy "nie lubie tej wypowiedzi" z licznikiem.
Wiele niesmialych osob w ten sposob bedzie moglo wyrazic sie anonimowo w pewnych sprawach.

Juz widze setki polubien na ten post :roll:

Re: Strona WWW dla WTG

17 mar 2019, 19:20

2. Przycisk aninimowy "dobry post" (jak w FB) z licznikiem.
3. Przycisk anonimowy "nie lubie tej wypowiedzi" z licznikiem.
Wiele niesmialych osob w ten sposob bedzie moglo wyrazic sie anonimowo w pewnych sprawach.


Przepraszam ale to mi pachnie hejtem....

Re: Strona WWW dla WTG

17 mar 2019, 19:55

Paweł Wietrzykowski napisał(a):Przepraszam ale to mi pachnie hejtem....

Powaznie? Moje intencje byly zupelnie czyste. Widzialem takie forums, ktore to mialy. No i prosze juz bym mial jeden znaczek palec na dol. :wink:

Re: Strona WWW dla WTG

17 mar 2019, 22:17

O ile dobrze pamietam to Forgen mial guziczek na podziekowania...
......a Krzysiu i hejt to zupelnie nie trafione skojarzenie :lol:

Re: Strona WWW dla WTG

17 mar 2019, 22:27

Hania napisał(a):O ile dobrze pamietam to Forgen mial guziczek na podziekowania...

Faktycznie to bylo tam. Swietnie dzialalo. Oczywiscie moglo to dzialac jako "podoba" mnie sie.

Re: Strona WWW dla WTG

17 mar 2019, 23:20

Paweł pisał chyba o innych proponowanych funkcjach niż Forgenowe podziękował/podziękowano:
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
2. Przycisk aninimowy "dobry post" (jak w FB) z licznikiem.
3. Przycisk anonimowy "nie lubie tej wypowiedzi" z licznikiem.
Wiele niesmialych osob w ten sposob bedzie moglo wyrazic sie anonimowo w pewnych sprawach.
Przepraszam ale to mi pachnie hejtem....
tutaj obawy Pawła 'otwarcia puszki z Pandorą' są chyba, jak też dla mnie, jak najbardziej uzasadnione.

Co do podziękował/podziękowano.
Jest taki guziczek 'Profil' którego można użyć aby to ustalić.
Samodzielnie i według swoich własnych kryteriów oceny.
Zawsze milej mi będzie przeczytać wklepaną na klawiaturze odpowiedź niż dostać kliknięcie czegoś na kształt twarzoksiążkowej 'łapki w górę'.

Akurat Forum WTG obroniło się skutecznie przed punktowaniem czy nadawaniem jakiś rang użytkownikom.
Może niech tak pozostanie ?

Re: Strona WWW dla WTG

17 mar 2019, 23:41

TomekD napisał(a):Zawsze milej mi będzie przeczytać wklepaną na klawiaturze odpowiedź niż dostać kliknięcie czegoś na kształt twarzoksiążkowej 'łapki w górę'.
Akurat Forum WTG obroniło się skutecznie przed punktowaniem czy nadawaniem jakiś rang użytkownikom.
Może niech tak pozostanie ?


Chyba masz racje Tomku. Pewnie sam sobie bym dal lapke w dol :(
Przycisk dziekuje jednak obstawiam.

Re: Strona WWW dla WTG

18 mar 2019, 08:36

eee, chyba jednak nie :)

Re: Strona WWW dla WTG

18 mar 2019, 14:13

mac napisał(a):eee, chyba jednak nie :)

Obrazek
No to sam se zrobilem.

Re: Strona WWW dla WTG

27 kwi 2019, 18:49

Czy u Was też przy próbie otwarcia skanu ukazuje się taki komunikat?

https://szukajwarchiwach.pl/53/3400/0/1 ... 5/#select6

Aleksandra

Re: Strona WWW dla WTG

27 kwi 2019, 19:13

Aleksandra 1916 napisał(a):Czy u Was też przy próbie otwarcia skanu ukazuje się taki komunikat?

https://szukajwarchiwach.pl/53/3400/0/1 ... 5/#select6

Aleksandra
Też. Należy kliknąć "szczegóły" i później to samo powtórzyć i przejść do strony sieci Web.

Re: Strona WWW dla WTG

05 wrz 2023, 06:54

Dzień dobry,
Napisałem wiadomość i wysłałem. Wiadomość kolejny dzień ma status "do wysłania".
Czy tak powinno być?
Pozdrawiam

Re: Strona WWW dla WTG

05 wrz 2023, 13:09

TomaszGawrysiak napisał(a):Dzień dobry,
Napisałem wiadomość i wysłałem. Wiadomość kolejny dzień ma status "do wysłania".
Czy tak powinno być?
Pozdrawiam


Tak będzie do czasu przeczytania wiadomości.

Re: Strona WWW dla WTG

05 wrz 2023, 14:38

Dziękuję.
Odpowiedz