Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Strona WWW dla WTG

19 lis 2006, 19:27

Witam, pisałem już w tej sprawie na maila, ale nie wiem czy wszyscy dostali. Przeredagowana treść tego maila poniżej.

Chodzi o główną stronę WTG, do której będzie podłączone także forum.

Chodzi o stronę z informacjami o działalności Towarzystwa, bieżącymi tzw. "newsami", dane kontaktowe, ciekawe linki, pliki do ściągnięcia itd. Tu jednak prosiłbym o pomoc merytoryczną, to znaczy o treść tych stron.

Może dobrze byłoby, aby każdy chętny opracował jakąś część zagadnień, a wtedy, po uzgodnieniu, ja będę mógł wstawić to na stronę. Treść możecie wysłać mi choćby pod Wordem, a ja to później przerobię.

Proponowany podział (menu głównej strony) mógłby wyglądać następująco:

- strona główna (tu tzw. newsy)
- informacje o towarzystwie (cele, działalność)
- lista członków
- statut
- forum (tu będzie przejście na stronę forum)
- linki (odnośniki)
- pliki do ściągnięcia (np. deklaracja członkowska)

Oczywiście podział może być inny, może się też w przyszłości zmieniać - możemy dodawać nowe informacje itd.

Czekam na Wasze opinie i komentarze

M.

19 lis 2006, 22:44

Witam!
W sprawie strony WTG.
Strona głowna powinna zawierac oczywiście nazwe i logo.Chyba dobrze by było jakies ładne motto wpisać.
Zakładki
- o nas ( tutaj wpisac podstrony, regulamin, deklaracja członkowska zmozliwościa ściągnięcia, spis członków, relacje ze spotkan ze zdjeciami)
- linki i tutaj prośba o przesyłanie Maciejowi do wpisania linki genealogiczne dot. zwłaszcza Wielkopolski
- forum w obecnej wersji
- nasze opracowania ,tutaj przesle Maciejowi spis dekanatów i parafii archidiecezji gnieźnieńskiej opracowany przez Marzenę
- i inne np. krótkie wprowadzenie o genealogii i jak zacząć szukać

Strone główna można ozdobic mapa wielkopolski , oczywiście nie w granicach województwa a w pojecie regionu.

Proponuje ,żeby wykupic domene www.WTG-GNIAZDO itd. i korzystać z tego adresu. Podaj Macieju dokłądną kwote i gdzie mam przelac pieniążki.Faktury chyba nie potrzebujemy, ale to najlepiej wyjaśni Marzena.

Jeszcze jedno pytanie do Macieja. Co to znaczy ,że musisz powiadomic szefa o mozliwości korzystania z serweru. To teraz robimy to nielegalnie?
Uważam,że ta sprawa musi byc usankcjonowana i albo wykupujemy serwer gdzies tam (około 100 zł rocznie) ,lub mamy zgode szefa Macieja
i jeżeli trzeba to tez opłacamy.

Proponuję aby Maciej przedstawił propozycje wyglądu strony głównej żeby było o czym dyskutowac.

E-mailem przesle Maciejowi regulamin, deklaracje , opracowanie Marzeny, i zdjęcia i relacje z pierwszego spotkania.

Pozdrawiam
Wojtek

19 lis 2006, 23:26

1.Z umieszczeniem deklaracji musimy poczekać, aż będziemy mieli nr konta.
2.Wprawdzie rachunku za stronę www nie potrzebujemy, ale jakiś "papier" by się przydał, np umowa. Jeśli zapłacimy przelewem, to będę miała potwierdzenie, jeśli gotówką, to ktoś musi potwierdzić odbiór wpłaty.

20 lis 2006, 10:59

wojciech napisał(a):Witam!

Proponuje ,żeby wykupic domene www.WTG-GNIAZDO itd. i korzystać z tego adresu. Podaj Macieju dokłądną kwote i gdzie mam przelac pieniążki.Faktury chyba nie potrzebujemy, ale to najlepiej wyjaśni Marzena.


Witam,

Po dokładniejszym zbadaniu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Otóż ceny które podałem wcześniej w mailach to ceny za pierwszy rok użytkowania, taka promocja. W kolejnych latach będzie drożej, co musimy wziąć pod uwagę.

Na przykład za adresy:

- www.wtg-gniazdo.pl zapłacimy 35 zł za pierwszy rok i 108 zł za każdy kolejny.

- www.wtg.gniazdo.pl.org zapłacimy 35 zł za pierwszy rok i 61 zł za kolejne

Trzeba się zdecydować i wziąć to pod uwagę.


Jeszcze jedno pytanie do Macieja. Co to znaczy ,że musisz powiadomic szefa o mozliwości korzystania z serweru. To teraz robimy to nielegalnie?
Uważam,że ta sprawa musi byc usankcjonowana i albo wykupujemy serwer gdzies tam (około 100 zł rocznie) ,lub mamy zgode szefa Macieja
i jeżeli trzeba to tez opłacamy.


Niezupełnie. Tym serwerem ja się opiekuję. Szef nie wie o forum, bo jest na delegacji; myślę, że nie będzie miał jednak żadnych zastrzeżeń. Oczywiście porozmawiam z nim, jak tylko wróci i poproszę o oficjalną zgodę.

Proponuję aby Maciej przedstawił propozycje wyglądu strony głównej żeby było o czym dyskutowac.
E-mailem przesle Maciejowi regulamin, deklaracje , opracowanie Marzeny, i zdjęcia i relacje z pierwszego spotkania.


Informacje dostałem. Postaram się tym zająć jeszcze w tym tygodniu.

Pozdrawiam

Maciej

20 lis 2006, 12:59

Witam,

Nie miałem zbyt dużo czasu aby zająć się stroną od strony wizualnej. To co umieściłem w internecie to wersja robocza. Obok logo na górze strony w przyszłości umieszczę jakiś ładniejszy napis, może obrazek, albo coś takiego. Muszę się jednak zająć tym na spokojnie.

Tymczasem możecie obejrzeć stronę:

http://monstera.man.poznan.pl/wtg/onas.php

Traktujcie to jednak jako "wersję roboczą". Czekam na sugestie, opinie itd.

Pozdrawiam

Maciej

20 lis 2006, 13:10

Macieju, w spisie członków do poprawy jest wiersz:
"Asię Lubierską, PoznańJerzy Osypiuk, Nekla"
Widzę, ze ruszyłeś błyskawicznie z pracą nad stroną.

20 lis 2006, 13:18

Już poprawione.

Jeśli chodzi o stronę, to zrobię na ile mi czas pozwoli. Póki co chciałem, żeby chociaż szybko zrobić jedną stronę informacyjną i forum. Wtedy można podać adres na zewnątrz i startować z "działalnością".

Pozdrawiam

Maciej

20 lis 2006, 15:53

Witam!
Prosba do Macieja. Zmień adres WTG.Powinno być: Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo 62-200 Gniezno Mnichowo 64 b, tamten adres to jest miejsce mojego zameldowania.

Ja jestem za wykupieniem tej drugiej domeny.
Macieju zaczyna to fajnie wychodzić.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

20 lis 2006, 16:23

Adres korespondencyjny zmieniłem.
Jeśli chodzi o domeny, to powyżej wkradł sie mały błąd. Oczywiście chodziło mi o www.wtg-gniazdo.org.

Pozdrawiam

Maciej

20 lis 2006, 16:58

Strona nabiera zycia i wyglada "calkiem niezle". Zalozenia trafne i po kosmetycznych zabiegach bedzie napewno ladna a co najwazniejsze - funkcjonalna.
Jezeli chodzi o adres to popieram zdanie Wojtka, po co drogo jak moze byc taniej a wiec jestem tez za "org".
No a sprawe dostepu do serwera proponuje zalatwic z Szefem legalnie i oficjalnie, aby sprawa byla jasna i nie byla przyczyna klopotow ani dla Macieja ani dla nas.
Pozdrawiam Therese

20 lis 2006, 18:10

Czy org czy pl? Mnie to bez różnicy! Strona to strona!!! A adres www.wtg-gniazdo i tak prezentuje się fantastycznie.... :D

20 lis 2006, 23:01

Wojtek indeksował i umieszczał już na stronie http://monstera.man.poznan.pl/~bielecki/search.php indeksy małżeństw z terenu Wielkopolski, ja jestem w trakcie indeksowania kilku lat parafii Turek i również chętnie prześlę indeks na tę stronę. Na spotkaniu w Gnieźnie rozmawialiśmy o współpracy naszego Towarzystwa z tym projektem, moim zdanie powinien być to jeden z punktów naszego programu działania.
Myślę, że można umieścić zakładkę na naszej stronie z linkiem do tego projektu, oczywiście po konsultacji z Łukaszem Bieleckim.
Nie wiem czy miałaby to być zakładka na stronie głównej, czy odsyłacz w zakładce "Linki", ale chyba warto.

20 lis 2006, 23:35

D-100 napisał(a):Wojtek indeksował i umieszczał już na stronie http://monstera.man.poznan.pl/~bielecki/search.php indeksy małżeństw z terenu Wielkopolski, ja jestem w trakcie indeksowania kilku lat parafii Turek i również chętnie prześlę indeks na tę stronę. Na spotkaniu w Gnieźnie rozmawialiśmy o współpracy naszego Towarzystwa z tym projektem, moim zdanie powinien być to jeden z punktów naszego programu działania.
Myślę, że można umieścić zakładkę na naszej stronie z linkiem do tego projektu, oczywiście po konsultacji z Łukaszem Bieleckim.
Nie wiem czy miałaby to być zakładka na stronie głównej, czy odsyłacz w zakładce "Linki", ale chyba warto.


Witam,

Darku Twój mail pasuje jak ulał do wątku założonego przez Jurka - "Program działania WTG Gniazdo", może warto tam też coś o tym napisać, żeby sprowokować dyskusję?

Ze swojej strony napisałem do Łukasza maila z adresem forum. Moim zdaniem należy wyeksponować na naszej stronie jego projekt.

Może cenne byłoby namówienie Łukasza na przetłumaczenie jego świetnych stron informacyjnych (lub chociażby zgoda na skorzystanie z nich) np.

http://www.polishroots.org/genpoland/posguide.htm


Pozdrawiam

Maciej

28 lis 2006, 12:29

Witam,

Dodałem na stronie głównej podgląd 10 ostatnich postów na forum. Teraz nie będzie trzeba szukać co kto dodał. Reszta zostaje po staremu

Maciej

29 lis 2006, 11:19

Muszę powiedzieć, że to bardzo ułatwia sprawę :)
Asiek

30 lis 2006, 14:34

Witam ponownie,

Dostałem od kilku z Was uwagi dotyczące strony, literówek, poprawek. Wszystkim dziękuję i wyjaśniam, że nie odczuwam tego jako czepiania się (czego wielu z Was się bało).

Oczywiście sam nie widzę wszystkich błędów, ale wszystkie sugestie a tym bardziej poprawki są mile widziane. Dobrze, że zwracacie uwagę na takie rzeczy. Oby tak dalej, a wszystkim kolektywnie dziękuję.

Pozdrawiam

Maciej

01 gru 2006, 09:38

Na stronie głównej wstawiłem (za zgodą Ł.Bieleckiego) pole przeszukiwania bazy ślubów "Poznań Project". Wyszukiwanie jest na samym dole strony głównej

Maciej

07 gru 2006, 10:10

Na stronie głównej wstawiłem wyszukiwanie miejscowości w kartenmeister.com
Wystarczy wpisać polską lub niemiecką nazwę przed I wojną.

Pozdrawiam

Maciej

13 mar 2007, 13:24

Witam,

1.

Napisałem prostą galerię zdjęć, które już mamy.
W następnym etapie postaram się dodać możliwość wstawiania nowych "albumów" i zdjęć przez stronę WWW. Ale to wymaga więcej czasu, więc jeszcze trochę potrwa. Proszę o cierpliwość.

Póki co zapraszam do przetestowania. Czekam na uwagi. :)

http://www.wtg-gniazdo.org/gallery.php

2.

Kolejna rzecz, to jest już możliwość edycji stron WWW. Jeśli ktoś jest chętny do pomocy - zapraszam, udostępnię hasła i wyślę informacje jak edytować. Przede wszystkim zależy mi na zarządaniu linkami i dodawaniu nowych - chciałbym, żeby była do tego jedna, dwie osoby, które będą przeglądać jakie ciekawe linki dotyczące Wielkopolski pojawiły się na forum lub w innych serwisach i uaktualniały naszą stronę Linki.

Przede wszystkim chciałbym, żeby ktoś zgromadził linki do map Wlkp. dostępnych w internecie.

Pozdrawiam

Maciej

13 mar 2007, 13:31

1. Świetna spraw. Brakowało mi galerii i bezpośredniego, szybkiego dojścia do naszych zdjęć.

2. Maćku, mogę się tym zająć (linkami), choć pamiętam, że Asia już kiedyś "wytypowana" była do tego zadania i, o ile dobrze pamiętam, z ochotą :) wyraziła swoją akceptację. Może wspólnymi siłami poradzilibyśmy sobie z tym.
Co prawda Asia jest naszym etatowym sprawozdawcą z wszelkich geneo-imprez ale dzięki swojemu talentowi, pracowitości i młodzieńczemu zapałowi z pewnością pogodzi te obowiązki i wzorowo się z nich wywiąże :) .

13 mar 2007, 13:56

Witam!
Darku ! Mam propozycje. Skontaktuj sie z Naszą Asią i dobrze byłoby jakbyście wspólnie ten temat opracowywali. Wspólnie będzie raźniej :)

Maćku! Czy galeria dotyczy tylko zdjęc , czy również innych np. pocztówek?

Wojtek

13 mar 2007, 14:05

Wojtku,

Również pocztówek. Najpierw jednak potrzebna jest możliwość "wgrywania" zdjęć przez internet (teraz mogę to zrobić jedynie "ręcznie" umieszczając je na dysku serwera.

W przyszłości (niedalekiej mam nadzieję) zakładam jednak taką możliwość i wtedy wstawianie zarówno pocztówek jak i zdęć ze spotkań (albo spływów) będzie możliwe (wraz z opisami).

Darku,

Dziękuję za zgłoszenie. Przyślę zatem Wam niebawem szczegółowe informacje na temat edycji linków (i od razu innych stron)

Maciej

13 mar 2007, 21:49

Jak będziecie pisać tyle dobroci na mój temat, to popadnę w samozachwyt i powędruję pod sufit, a to będzie z wielką szkodą dla naszego WTG :)
A tak poważnie, to muszę przejść przeszkolenie jakieś czy coś w tym rodzaju. Dodawanie linków wydaje mi się, hm, nieco skomplikowane. A jakoś nie chcę eksperymentować na stronie.

Asia

20 mar 2007, 17:12

Zmieniłem nieco dział Genealogia. Dodałem też poradnik Jak znaleźć miejscowość w Wielkopolsce. Umieściłem go od razu na stronie WWW,ale zapraszam do pisania własnych "poradników" na forum albo o przysyłanie ich do mnie.

Pozdrawiam

Maciej

13 cze 2007, 12:14

Witam,

dodałem prostą funkcję, ale przydatną, a mianowicie publikowanie postów na forum jako RSS. Dla zainteresowanych:

http://www.wtg-gniazdo.org/rss.php

Można na przykład czytać google readerem.

Maciej

13 cze 2007, 12:48

Super! juz dodalem sobie do strony glownej iGoogle :)
W ogole polecam wszystkim uslugi google, jako strone startowa warto ustawic sobie http://www.google.pl/ig?hl=pl :)

pozdrawiam
Piotrek

13 cze 2007, 13:10

Hej,

Właśnie po to głównie napisałem... Mi też brakowało WTG na stronie głównej Google'a więc napisałem. Teraz dostępne są 3 opcje:

1) wszystkie działy (bez zarezerwowanego):
http://www.wtg-gniazdo.org/rss.php?option=wszystkie
2) tylko dział poszukuję:
http://www.wtg-gniazdo.org/rss.php?option=poszukuje
3) domyślne - wszystkie działy bez Poszukuję i zarezerwowanego:
http://www.wtg-gniazdo.org/rss.php

Swoją drogą, pytałem też Tomka z Genpolu czy zamierza publikować RSSy z Genpolu. Przysłał mi nawet linka, ale tylko od newsów, a nie wiadomości z forum - podejrzewam, że tego nie ma. Zaproponowałem nawet, że mogę mu udostępnić mój skrypcik. Zobaczymy.

Maciej

13 cze 2007, 13:49

witam,
u mnie nie otwiera się ta stona :?
wyrzuca tylko błąd kodu :?:
i szczegóły o błędzie:
"Znaleziono nieprawidłowy znak w zawartości tekstowej.
— wiersz: 6, znak: 52

<description>Forum WTG Gniazdo - Poszukuj"

lub też taki:
"Znaleziono nieprawidłowy znak w zawartości tekstowej.
— wiersz: 20, znak: 47

<description>Zaraz... To nie ma mo"

Jeśli u Macieja i Piotra działa to być może informatycy u mnie w firmie pozakładali jakieś utrudnienia w wewnętrznej sieci?
Zobaczę w domu na swoim kompie.

13 cze 2007, 13:49

tylko wez przetestuj jeszcze ten skrypcik bo cos mi sie nie aktualizuje i nie wiem dlaczego :( caly czas jest to samo co w chwili dodania.

Piotrek

13 cze 2007, 13:53

Hmm, wcześniej działał... Może to przez te zmiany. W każdym razie jak się wejdzie bezpośrednio przez przeglądarkę,to wyświetla wszystkie. Wydaje mi się, że Google sam sobie aktualizuje co pewien czas i może to dlatego.

Maciej

13 cze 2007, 13:57

Pewnie masz racje, bo rzeczywiscie normalnie w oknie przegladarki aktualizuje sie na biezaco :)
Jeszcze co do problemow Darka to rzeczywiscie moga takie byc jesli korzystasz ze starszej wersji przegladarki, tak jest np u mnie w IE. W firefoxie wszystko ladnie sie pokazuje :)

edit:
ale oczywiscie przy dodaniu kanalu w google i tak powinno dzialac :)

P.

13 cze 2007, 14:31

Powinno być lepiej. Poprawiłem błędy związane z datą i paroma innymi rzeczami teraz wydaje się, że działa (przynajmniej w moim iGoogle). Sprawdziłem też "RSS validatorem" i poza tagiem "autor" wszystko jest w porządku.

iGoogle potrzebował trochę czasu na ponowne przeczytanie kanału RSS. Próby odświeżania nic nie dawały jeszcze przez jakiś czas po aktualizacji.

Maciej

15 sie 2007, 00:00

Witam,

Parę nowości na stronie - póki co niewidocznych poza jedną rzeczą, ale zamierzam jeszcze trochę popracować, żeby to dokończyć.

Rzeczą, którą widać, to wyświetlanie świąt obok imienin na stronie głównej. Widać to dzisiaj, 15.08, kiedy mamy podwójne święto - państwowe i kościelne. Także święta tzw. ruchome: Wielkanoc i od niej zależne powinny wyświetlać się prawidłowo. Oczywiście jeśli natraficie na błąd, to czekam na informacje.

Kolejne nowości, które zamierzam udostępnić to strefa zarezerwowana dla członków WTG, parę stron administracyjnych, edycja stron WTG przez przeglądarkę (to już działa). Zamierzam się także zająć stroną "lista członków" (Wojtku, proszę o jeszcze trochę cierpliwości) i być może biblioteką (na początek proponuję jednak, żeby Wojtek przysłał plik Excela,który udostępnimy członkom WTG). Będzie też w końcu możliwość wstawiania plików przez WWW. Właściwie też już ta opcja działa, ale trzeba jeszcze trochę pracy, żeby to zintegrować ze stroną.

W międzyczasie, jeśli ktoś chciałby pomóc - w miarę swoich możliwości - to nadal czekają do uporządkowania np. Linki. Sporo jest ich na forum (np. w temacie Linki lub Projekt miejscowości) w różnych postach - warto by to umieścić na naszej stronie "Linki", którą zresztą trzeba także uporządkować. Nie trzeba znać się na tworzeniu stron, wszystko będzie dostępne przez WWW. Potrzeba tylko trochę czasu i dobrej woli. Sam wszystkiego nie zdołam zrobić.

Można by też trochę rozbudować dział "Genealogia" ze strony głównej. Obecna strona to głównie dzieło Wojtka i trochę moich uwag, ale warto byłoby to rozbudować o np. zasoby jakie można znaleźć w księgach, jakie mamy księgi i w jakich archiwach, jak poruszać się w archiwum państwowym w Poznaniu, Gnieźnie, Kaliszu, itd. a jak w regionalnych archiwach (archi)diecezjalnych. Pamiętam, że Asia pisała kiedyś o tym na Genpolu (jeśli mnie pamięć nie myli). Inni też na pewno mają spore doświadczenie - wystarczy napisać parę akapitów tekstu. Być może ktoś będzie chętny, żeby się tym zająć.

Kolejną rzeczą mogłoby być opracowanie kilku-akapitowego tekstu "O nas". To co jest w tej chwili to także tymczasowy opis. Być może ktoś byłby chciałby coś napisać, jak działamy, jak się spotykamy, po co istnieje Towarzystwo itd. Taki opis można by przetłumaczyć później na niemiecki i angielski - mamy paru zagranicznych członków, mogliby pomóc.

Czekam na zgłoszenia - szczegółowe informacje co i jak zrobić mogę wysłać mailem.

Aha, zapomniałem dodać - jeśli ktoś spoza członków WTG byłby zainteresowany, żeby pomóc w którymś z powyższych tematów, to oczywiście każda pomoc się przyda.

Pozdrawiam

Maciej

17 sie 2007, 08:35

Dwie nowe rzeczy - W menu na stronie głównej pojawił się link "Strefa prywatna". Jest to zarezerwowana część tylko dla członków WTG. Narazie są tam głównie sprawy administracyjne (dostępne tylko dla administratora), ale również dostęp na przykład do statystyk. Logowanie odbywa się przez podanie swojego użytkownika i hasła takiego jak na forum.

Druga rzecz, to drobiazg, ale może się komuś przyda. Po kliknięciu na datę - obok imienin pojawia się kalendarium z wikipedii.pl. Sprawdźcie - przydatna rzecz.

Maciej

06 wrz 2007, 00:46

w tym tygodniu zamieszcze na forum nowy projekt graficzny strony. mam nadzieje, ze przypadnie wam do gustu :)

pozdrawiam,
maciek

22 paź 2007, 12:45

Hej,

dodałem wyszukiwarkę na stronie głównej (pod najnowszymi postami). Korzysta z google, ale przeszukuje naszą stronę w tym forum. Jako że używa google.pl informacje z nowych opracowań i wątków na forum mogą się pojawiać z pewnym opóźnieniem (1-2 tyg.), ale to najlepsza i najmniej wymagająca metoda.

Pozdrawiam i życzę miłego wyszukiwania.

Maciej

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 09:15

Jak zapewne zauważyliście, wstawiona została nowa główna strona, na której uporządkowane zostały informacje. Jest także nowy wygląd.
Póki co podstrony zostały jeszcze stare - dla porównania, no i oczywiście przejście na nową szatę graficzną wymagaja jeszcze trochę pracy.
Czekam na uwagi, sugestie (tylko konstruktywne! :) ), itd. Zmiany będą wprowadzane sukcesywnie.

Maciej

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 09:32

Wygląda super :)
Bardzo mi się podoba, aczkolwiek muszę się przyzwyczaić :)
Pozwolisz Macieju, że pod kątem technicznym wypowiadać się nie będę; zaufam w tej kwestii Piotrowi i Tobie :)

A.

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 09:52

Wygląda wspaniale ale wydaje mi się, że żeby komfortowo oglądać trzeba zmienić rozdzielczość monitora, prawda?
Pozdrawiam
Andrzej

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 10:32

Hej,
Rozdzielczością, dla której została zaprojektowana strona jest 1024x768 (XGA) lub większa. Wszystkie monitory i karty graficzne produkowane od jakiś 10 lat (albo i nawet sporo więcej) na pewno obsługują taką rozdzielczość, więc nie powinno być problemu.
Maciej

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 11:58

Witam !
Wchodze i jakie nowosci dla mnie super,jestem pelna podziwu.
Dzieki za wykonaną pracę.
Małgośka

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 16:32

Hmm trudno powiedziec. Przyzwyczajenie chyba. Podobala mnie sie tamta szata graficzna. Czysta i bardzo przejzysta. Czcionki teraz sa jakby rozmazane co w calosci z kolorami stwarza dla mnie mdle wrazenie. Troche terazniejsza kolorystyka jest mdla. Macku ale to tylko ja.

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 19:18

hmm... myślę jak Krzysztof
czasami moja żona powiada, że lepsze jest wrogiem dobrego
pozdrowienia
Piotr

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 20:18

strona teraz jest kolorowa, ale czcionki powinny być bardziej kontrastowe wobec tła
kasia

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 20:21

Macieju!
Krytykują uważasz!!!Jeden z daleka , bo aż zza oceanu ( tam go nie dosięgniesz), a drugi swoją czcigodną małżonką się zastawia:)) No i jeszcze w ostatniej chwili Kasia. Z nią nie zaczynaj. 6 dan:))
I co tutaj zrobić? Hm..
Ja powiem tak :.Ładne , ale.. trochę by mogło być ostrzejsze.Kolorystycznie . Więc poczekamy co inni jeszcze....
Pozdrawiam
Wojtek

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 20:35

Macieju,bardzo ładnie.Jednak aby mogło być lepiej trochę krytyki. Trzcionka mało wyraźna,szczególnie po najechaniu kursorem,blaknie.Przydałoby się trochę ożywić całość jakimiś intensywniejszymi kolorami.Patrząc na plakat z dnia genealoga,utrzymany w naszym kolorze ma intensywniejszą czerwień i wtedy wygląda inaczej.Pomyśl nad udoskonaleniem.Jednak łatwo trafiam wszędzie gdzie chcę,szczególnie do księży,a to dla tego który trafi do nas poraz pierwszy jest ważne.

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 20:36

wydaje mi się, że czcionki bezszeryfowe są dla stron internetowych bardziej przyjazne... Kwestia kolorów to kwestia dyskusyjna. Niewątpliwie ich spranie, wraz ze spranym tekstem nie tworzy wizualnie dobrego zestawu. To wyraz troski Wojtku :)

pozdrawiam
PG

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 21:26

wojciech napisał(a):Macieju! Krytykują uważasz!!!Jeden z daleka , bo aż zza oceanu ( tam go nie dosięgniesz),Pozdrawiam Wojtek

No to moze zamilkne :cry: To dla dobra sprawy by wszyscy widzieli nas w najlepszym swietle.

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 22:56

Jest takie powiedzonko: "czarne na białym" - kolorystyka tekstu nie poprawia czytelności. I gdzieś zginął link do serwisu "kartenmeister" - a szkoda, był przydatny!

Re: Strona WWW dla WTG

29 lip 2008, 23:02

Witam,

Kartenmeister na pewno będzie, teraz jest na urlopie, a po powrocie (niebawem) musi znaleźć swoje miejsce... ;)
Co do innych rzeczy, postaram się nieco poprawić czytelność. Moim zdaniem nowa wersja nie jest zła i cieszę się, że choć paru osobom się podoba. Jeśli chodzi o stare niebieskie ramki, to już nie mogłem na nie patrzeć; poza tym był straszny bałagan na starej stronie.

Maciej
Odpowiedz