Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

BASIA - konkurs urodzinowy!

06 mar 2013, 19:02

Witam serdecznie!

Z okazji drugiej rocznicy powstania projektu BASIA ogłaszam, iż w najbliższą sobotę, tj. 9 marca 2013, w godz. 0:00 - 23:59, odbędzie się internetowy konkurs genealogiczny, sprawdzający wiedzę i umiejętności odczytywania akt w języku niemieckim i łacińskim. W każdej z kategorii uczestnik otrzyma 10 pytań, na które powinien udzielić odpowiedzi w ciągu godziny. Autorami pytań są Liliana Molenda oraz Bartosz Małecki.

Do wygrania atrakcyjne nagrody:
- Tablet
- 5 licencji na użytkowanie oprogramowania Geneabook
- Atrakcyjne nagrody książkowe

Więcej szczegółów już wkrótce pod adresem http://www.basia.famula.pl/konkurs

Pozdrawiam
Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

06 mar 2013, 20:21

Link chyba nie działa...

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

08 mar 2013, 01:36

Pod wskazanym adresem jest już regulamin konkursu.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

08 mar 2013, 06:24

A język rosyjski czemu jest pominięty? Wszak część wschodnia była zapisywana w tym języku. Możemy czuć się jak ubodzy krewni. Pozdrawiam.

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

08 mar 2013, 09:13

Ten pierwszy raz zawsze jest niedoskonały. Poprawimy się w następnym konkursie :)

Wojtek

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

08 mar 2013, 09:29

Spoko. :D :D :D

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

09 mar 2013, 00:11

Konkurs przed chwilą się rozpoczął, zapraszam do uczestnictwa! :)

Obrazek

Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

09 mar 2013, 00:47

Dodam, że w konkursie można też uczestniczyć "poza rankingiem". Taką możliwość przygotowaliśmy z myślą o osobach, które chcą wypełnić test(y) wyłącznie dla własnej satysfakcji, np. nie chcąc odbierać innym nagrody. Wystarczy przy wyborze testu włączyć opcję "Udział poza rankingiem" - wówczas wynik Waszego testu nie zostanie upubliczniony, otrzymacie go wyłącznie pocztą elektroniczną.

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

09 mar 2013, 11:57

Nawet jeśli ktoś nie jest do końca przekonany do swoich umiejętności, to jednak zachęcam do udziału w konkursie. Opublikowane zostaną tylko najlepsze wyniki. Nadal jest duża szansa na wygraną rzeczową :)

Pozdrawiam
Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

09 mar 2013, 21:20

To już ostatnie chwile, aby wziąć udział w konkursie :) Jeśli ktoś jeszcze się nie zdecydował, to serdecznie zapraszam:
http://basia.famula.pl/konkurs

Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

09 mar 2013, 21:27

Wzięłam udział z ciekawości ;)
Jako, że ciekawość pierwszym stopniem do piekła to dostałam po nosie ;)
Jak dla mnie pytania okropnie trudne :/
Jeszcze dużo muszę się nauczyć :)

Ale uważam, że świetny pomysł z tym konkursem :)

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

09 mar 2013, 22:13

Beatko, bardzo dziękujemy Ci za udział i nie przejmuj się - pierwsze koty za płoty. :wink:

Po ogłoszeniu najlepszych wyników, opublikujemy pytania wraz z prawidłowymi odpowiedziami, opatrzonymi komentarzem autorów. Myślę, że dla wielu może to być ciekawe, także dla tych, którzy w konkursie udziału nie brali.
A tymczasem nasz konkurs ciągle trwa. Zapraszamy!

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

09 mar 2013, 23:56

Oj rzeczywiście trudny... No ale przynajmniej wiem, w jakich kierunkach się dokształcić. No ale przecież dopiero się uczę odczytywać akta. I tak jeszcze niedawno patrzyłam z przerażeniem na akta metrykalne niż rubryczkowe. :lol: A już coś mi się udaje odczytać samej. Co prawda bardziej na własny użytek, ale już nie jestem tak spanikowana jak kiedyś.
Z niemieckim zmierzyłam się już bardzo na luzie, ot tak... by sprawdzić, czy uda mi się odpowiedzieć choć na jedno, dwa pytania prawidłowo. Niestety aktów nie dało się powiększyć, przynajmniej u mnie na komputerze. Poległam całkowicie :lol: No ale mam nadzieję, że za rok, dwa... przynajmniej z podstawowymi aktami dam sobie radę.
Świetny pomysł z tym konkursem. Brawo :)

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

10 mar 2013, 00:15

I tak oto pierwszy etap konkursu dobiegł końca. Uczestniczyły w nim 64 osoby i o ile prawie wszyscy podeszli do testu z języka niemieckiego, to już do łaciny przystąpiły "tylko" 42 osoby.
Czekamy teraz na wyniki i ogłoszenie zwycięzców :)

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

10 mar 2013, 13:51

Ja też dziękuję na konkurs.
Spojrzałam na pytania przygotowane przez Lilę ale „nie mój język” i szybko umknęłam bo ani 50% na 50% ani telefon do przyjaciel…
Ale w łacinie wystartowałam bo przecież udział się liczy :D

___
Krystyna

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

10 mar 2013, 13:58

Też w "łacinie" wystartowałam :D
Dawno nie zdawałam żadnego egzaminu - emocje podobne!

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

10 mar 2013, 15:09

Rozpisałem się troszeczkę i w jednym, i w drugim, ale specjalistą nie jestem. Czuję się lekko mocniejszy w rusycystyce, dlatego byłem nieco zawiedziony, że wschodnich rubieży niebyło. Pozdrawiam.

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 00:00

Co prawda późno wieczorem, ale jakoś dotarł do nas zajączek i przyniósł listę zwycięzców konkursu urodzinowego! :) Oto i lista dziesięciu najlepszych (maks. 100 punktów):

1. Elżbieta Kownacka - 80 punktów, nagroda: tablet 7"
2. Wiktor Sybilski - 77 punktów, nagroda: pendrive 32 GB
3. Sławomir Rajkowski - 75 punktów, nagroda: "Tryptyk Wielkopolski" tom 1 i 2 oraz album "Kórnik - skarbiec kultury i przyrody"
4. Elżbieta Parowicz - 74 punkty, nagroda: komplet roczników WTG oraz Geneabook
5. Eugeniusz Forma - 71 punktów, nagroda: "Niezbędnik genealoga" oraz Geneabook
5. Piotr Andrzejewski - 71 punktów, nagroda: "Niezbędnik genealoga" oraz Geneabook
6. Beata Bistram - 70 punktów
7. Barbara Domagała - 67 punktów
8. Marcin Urbaniak - 65 punktów
8. Krzysztof Mańczak - 65 punktów
9. Mikołaj Macioszek - 64 punkty
10. Anna Burdziąg - 61 punktów

Najlepsi w swoich kategoriach (maks. 50 punktów):
Język niemiecki:
1. Wiktor Sybilski - 38 punktów, nagroda: "Spis parafii - Lublin" oraz Geneabook
2. Sławomir Rajkowski - 36 punktów
3. Piotr Andrzejewski - 35 punktów
4. Elżbieta Kownacka - 34 punkty
5. Wojciech Derwich - 33 punkty

Język łaciński:
1. Elżbieta Parowicz - 50 punktów, nagroda: "Leksykon miejscowości Wielkiego Księstwa Poznańskiego - Powiat Gniezno" oraz Geneabook
2. Krystyna Wroblewska - 48 punktów
3. Elżbieta Kownacka - 46 punktów
3. Krzysztof Mańczak - 46 punktów
4. Olga Tylińska - 44 punkty
4. Eryk Jan Grzeszkowiak - 44 punkty
5. Roman Szynka - 41 punktów
5. Eugeniusz Forma - 41 punktów

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym osobom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. W najbliższych dniach udostępnimy na stronie internetowej konkursu szczegółowe wyniki i rozwiązania testów. Nagrody prześlemy pocztą tradycyjną oraz w przypadku programu Geneabook pocztą internetową.

Sponsorzy nagród:
  • WTG "Gniazdo" (tablet, komplet roczników oraz "Niezbędniki genealoga")
  • Prezes WTG "Gniazdo" ("Tryptyk Wielkopolski", "Spis parafii - Lublin" oraz "Leksykon miejscowości Wielkiego Księstwa Poznańskiego - Powiat Gniezno")
  • Sponsorzy prywatni

Pozdrawiam
Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 07:20

Chociaż nie brałem udziału w konkursie to
Gratuluję zwycięzcom oraz osobom biorącym w nim udział
Gratuluję Wszystkim! :D

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 07:50

Nie brałam udziału w konkursie, nie mam ku temu dostatecznej wiedzy, gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Gratuluję także inicjatorom tak znakomitego pomysłu.

Serdecznie pozdrawiam – Eugenia Świetlińska

Szukam wszelkich śladów Świetlińskich w okolicy Ostrowa Wlkp

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 07:56

Gratuluję zwycięzcom i nagrodzonym.
Dziękuję wszystkim uczestnikom i podziwiam za wiedzę. Konkurs był bardzo trudny, a osiągnięte wyniki pokazują wysoki poziom ( w jednym przypadku 50 punktów na 50 możliwych) i zacięta rywalizację.
Gratuluje pomysłodawcom i jurorom. (Piotrek, Lila i Bartek)
W tym roku zrobimy jeszcze jeden konkurs, ale o nieco innym charakterze i nie tak wąskiej specjalizacji.
Pozdrawiam świątecznie.

Wojtek

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 08:45

czy startujący w konkursie bez walki o nagrody też zostali "wycenieni" i jako to wypadło ;)
pozdrawiam

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 09:40

Gratuluję zwycięzcom :D I sama bardzo się cieszę, bo nie spodziewałam się tak wysokiego wyniku. Jeszcze nie dawno patrzyłam na dokumenty w łacinie z ogromnym przerażeniem. Fantastyczny konkurs - gratuluję organizatorom i brawa dla sponsorów i wszystkich uczestników :)

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 10:36

Gratuluję biorącym udział w konkursie i zwycięzcom :) Mogłam sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności i uzyskać całkiem niezły wynik.
Pozdrawiam świątecznie.
Elżbieta Kownacka

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 10:43

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników! :D
Ukłony przed pomysłodawcami i jurorami! :)

Oby więcej takich fajnych pomysłów i przedsięwzięć! :D

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 11:21

PiotrGerasch napisał(a):czy startujący w konkursie bez walki o nagrody też zostali "wycenieni" i jako to wypadło ;)

Część osób rzeczywiście wzięła udział poza rankingiem i skoro pytasz, to chyba mogę tutaj napisać, że Ty i Łukasz wypadliście bardzo dobrze! :) Ogólnie w pierwszej dziesiątce, z biorących udział poza rankingiem, znalazły się 3 osoby. Wkrótce udostępnię na Waszych kontach w BASI dokładne wyniki.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

29 mar 2013, 14:48

Gratuluję Zwycięzcom!

Cieszę się, że mogłem wziąć udział w konkursie - pytania były ciekawe i zróżnicowane pod względem poziomu trudności. Czy nie mylę się, że to pierwszy taki konkurs w Polsce?

Pozdrawiam
E.J.

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

31 mar 2013, 16:12

Czy możemy liczyć na poprawne odpowiedzi w tym konkursie?
Dobrze by było uzupełnić naszą wiedzę. A Zwycięzcom gratulacje.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska

Re: BASIA - konkurs urodzinowy!

31 mar 2013, 21:43

skała napisał(a):Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym osobom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. W najbliższych dniach udostępnimy na stronie internetowej konkursu szczegółowe wyniki i rozwiązania testów

Barbaro, z uwagi na czas świąt musimy wszyscy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.
Odpowiedz