Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Przekształcenie WTG Gniazdo

16 lip 2008, 08:20

Witajcie

Jak pewnie część z Was wie, 26 kwietnia 2008 r. odbyło się w Czerniejewie spotkanie założycielskie mające na celu przekształcenie dotychczasowego stowarzyszenia zwykłego WTG Gniazdo w stowarzyszenie rejestrowe (zarejestrowane w sądzie rejestrowym KRS). Oczywiście nowo powołane stowarzyszenie jest kontunuacją dotychczasowego, zarówno dla członków jak i sympatyków nic w zasadzie się nie zmienia.
Główną różnicą jest uzyskanie osobowości prawnej, dzięki czemu WTG Gniazdo będzie mogło realizować rozmaite projekty genealogiczne oraz, co równie istotne, ubiegać się o pieniądze (np. fundusze ministerialne, unijne, itd). Oczywiście do tego daleka droga, ale warto otworzyć taką możliwość.
Na spotkaniu wybrane zostały władze nowego Towarzystwa (Zarząd w składzie W.Jędraszewski-prezes, A.Lubierska-Lewandowska-skarbnik, B.Cywińska-sekretarz, M.Głowiak oraz Komisję Rewisyjną w składzie: J.Piętka, J.Bernatowicz oraz J.Osypiuk).

Dziś z przyjemnością mogę poinformować, że sąd rejestrowy zaakceptował nasze dokumenty i dnia 9.07.2008 dokonał wpisu do ksiąg rejestru sądowego pod numerem KRS 0000309548.

Jednocześnie chciałem podziękować w imieniu Towarzystwa wszystkim osobom zaangażowanym w prace nad przekształceniem. Specjalne podziękowania także dla Piotra Glądały, który służył nam radą i pomocą w przygotowaniu dokumentów.

Re: Przekształcenie WTG Gniazdo

16 lip 2008, 11:11

Wspaniała wiadomość! :D :D :D
Naprawdę myślałam, że zajmie nam to więcej czasu.
Bardzo, bardzo się cieszę!!!

Asia (wspomniany wyżej skarbnik bywający okazjonalnie i skrybką) :)

Re: Przekształcenie WTG Gniazdo

16 lip 2008, 12:03

sk-Rybko! Zamień się z Basią na funkcje i będzie wszystko w porządku :D

Re: Przekształcenie WTG Gniazdo

16 lip 2008, 12:08

Nie można... jest tak zarejestrowane w sądzie.
Poza tym to czysta "matematyka":
SKRYBKA +a -y +ni -a = SKaRbNIk :)

Re: Przekształcenie WTG Gniazdo

17 lip 2008, 17:58

wiadomość doskonała, ponieważ nie tylko że wzrastamy do rangi, ale także uzyskanie osobowości prawnej pozwoli nam na realizację nowych projektów genealogicznych.
pozdrowienia andreas
Odpowiedz