Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Spamerzy na forum - Dziwne wpisy

12 gru 2013, 02:32

To co się dzieje w ostatnich dniach na forum jest bardzo denerwujące. Wciąż znajdujemy wpisy zupełnie nie związane z genealogią. Ktoś wrzuca na forum reklamy i inne obcojęzyczne wpisy -dla mnie spamy. Jak przedstawia się sprawa zabezpieczenia forum przed takimi wejściami? Czy otwieranie wątku w którym jest ten "badziew" nie jest przypadkiem zawirusowane?

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 02:38

No wlasnie jest tego juz 30 sztuk w tej chwili. Jest czwartek 2:42 polskiego czasu

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 07:04

Uwaga - ostrzeżenie

itescitifiafe, StoomLoxDoota - to boty wklejające spam. Siedzą na forum dalej. Profilaktycznie nie radzę klikać aktywnych linków w ich postach zwłaszcza nie posiadając aktywnego dobrego antywirusa.

Pozdrawiam
Marek Szymański

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 07:12

wczoraj też były dziwne posty ale zniknęły na szczęście.

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 09:46

Rzeczywiście mamy ostatnio tutaj zmasowany atak spamerów, widocznie jakoś obchodzą zabezpieczenia forum. Dodałem przed chwilą dodatkowe ograniczenia dla nowych użytkowników, jeśli to nie pomoże, będziemy zastanawiali się dalej, co zrobić.

Pozdrawiam
Piotr

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 09:59

Co to za ograniczenia?

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 10:10

czy to istotne jakie? ważne żeby były skuteczne.

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 10:55

Właśnie nie do końca wiem, czy to będzie działać jak bym chciał, ale nowi użytkownicy przydzieleni są do osobnej grupy mającej mniejsze uprawnienia, a poza tym ich posty muszą być zaakceptowane przez moderatorów.

Piotr

Re: Dziwne wpisy na forum

12 gru 2013, 15:13

Witam
Myślę Piotrze,że to dobre rozwiązanie by było. No i oby działało. Bo w pewnych momentach można było dostać oczopląsu
Pozdrawiam.Beata

Re: Dziwne wpisy na forum

14 gru 2013, 08:20

Witam
I znów to samo,połowa postów to te dziwne wpisy. Co za ludziska!!!
Piotrze ratuj nas i nasze nerwy :)
Beata

Re: Spamerzy na forum - Dziwne wpisy

20 gru 2013, 01:47

Witam,

od jakiegoś czasu, jak zauważyliście widoczna była wzmożona aktywność spamerów na naszym forum. Mimo aktualizacji oprogramowania forum do najnowszej wersji i kilku eksperymentów z ustawieniami praw dostępowych, nasze działania przyniosły niewiele pożytku. Trzeba zatem wrócić do opcji najprostszej, a mianowicie ręcznej akceptacji kont użytkowników przez administratorów forum.
Ma to jednak swoje minusy, bowiem może się zdarzyć, że nowi użytkownicy znudzeni czekaniem nie pojawią się już na forum. Uznaliśmy jednak, że najważniejsze jest "chronienie" przed spamem użytkowników już obecnych na forum, a nowych, dopiero co się rejestrujących prosimy o cierpliwość.

W przyszłości będziemy próbowali dodać do procesu rejestracji zabezpieczenia pozwalające na powrót do akceptacji użytkowników przez samych siebie (aby potwierdzić adres e-mail), jak to było wcześniej.
Odpowiedz