Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Wycieczka

08 lut 2007, 17:20

Proponuję termin wycieczki "Śladami Marianny i Michała Jasieckich" 28 kwietnia br. Chętnych proszę o zgłaszanie się na tym wątku z podaniem ilości osób.

11 lut 2007, 16:03

Hallo,
bardzo chetnie, wraz z mezem wezme udzial w tej wycieczce, a wiec dwie osoby juz zgloszone.
Basiu, czy mozesz okreslic koszt organizowanej przez Ciebie wycieczki. Wiem ze ktores z biur podrozy tez ma w swej ofercie jednodniowa wycieczke sladami Marianny i warto byloby porownac obie ceny.
Pozdrawiam serdecznie - Teresa

11 lut 2007, 17:23

Tereso, wszystko zależy od ilości zgłoszeń. Nie robiłam jeszcze szczegółowej kalkulacji. Zobaczymy ile osób będzie zainteresowanych... :lol:

01 mar 2007, 09:18

Witam,

Ja też jestem chętny. Oczywiście wszystko zależy to od ceny.
Myślę, że ze znalezieniem czterdziestu osób może być mimo wszystko ciężko.

Znalazłem w internecie taką wycieczkę w PTTK:
tutaj więcej informacji. Koszt 80 zł, ale z obiadem i wstępami.

Może po prostu zebrać się w kilkanaście osób, zgłosić do takiej firmy wraz z preferowanym terminem i niech znajdą resztę osób chętnych.

Pozdrawiam

Maciej

26 mar 2007, 15:58

Myślę, że można jeszcze rozważyć inną opcję - wybranie się prywatnymi samochodami. Napiszcie co o tym myślicie i czy podany wcześniej termin pasowałby. Teresa napisała do mnie, że w tym czasie będzie w Polsce :lol:

26 mar 2007, 17:54

Witam!
To rozwiązanie jest chyba najlepsze, oczywiście jeżeli ktos podejmie sie roli przewodnika abysmy jaknawiecej skorzystali.
Termin - konie kwietnia- dla mnie dogodny.
Rozumiem ,ze jedziemy z rodzinami.
Wojtek

26 mar 2007, 19:07

Hej, Pomysł dobry, też o tym myślałem. Możemy wydrukować mapki dla uczestników z trasą przejazdu, żebyśmy się nie pogubili.

Na kiedy planowana jest w końcu wycieczka?

Maciej

27 mar 2007, 12:52

Wojtku - rodziny bardzo mile widziane :lol:
Macieju - mapki pozostawię Tobie, prześlę Ci dokładną trasę przejazdu. Termin - koniec kwietnia myślę, że fajny, choć zaznaczam, że jest to początek "najdłuższego w dziejach nowoczesnej Europy" weekendu :roll:

28 mar 2007, 14:47

Hej,

Mapki mogę przygotować jeśli tylko przyślesz mi trasę podróży (miejsca które mamy zwiedzić). :)
Pozdrawiam
Maciej

12 kwi 2007, 12:28

Hallo,
wstepnie planowany termin wycieczki juz sie zbliza, a wiec czas odswiezyc ten watek. Dla mnie osobiscie wazna jest odpowiedz na pytanie kiedy wycieczka sie odbedzie i jaka planowana jest jej dokladna trasa.
Przypominam sie juz dzisiaj, przed sobotnim spotkaniem aby na nim juz konkretnie pewnie sprawy ustalic.
Basiu, chetnie pomoglabym w organizacji, ale dojade niestety dopiero w "ostatniej chwili".
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieje ze "do zobaczenia" - Teresa

12 kwi 2007, 13:19

A więc do dzieła:
Termin - sobota, 28 kwietnia br.
Trasa - Poznań (cmentarz gdzie pochowani są Jasieccy), Komorniki, Polwica, Śnieciska, Zaniemyśl (przerwa na małe "conieco"), Dolsk i Ostrowieczko, ew. Żelazno (ale nie ma tam co oglądać - byłam niedawno, dwór przebudowano na dom modlitewny Zielonoświątkowców)
Środki komunikacji - własne, długość trasy ok. 160 km
Uczestnicy mile widziani z rodzinami
Pogoda gwarantowana (organizatorzy zalecają zabranie parasoli - oczywiście przeciwsłonecznych!) :lol:

16 kwi 2007, 20:39

Hej,

Jest już stronka z opisem:

http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Spotkanie7

Wypadałoby ustalić jeszcze szczegóły - godzinę spotkania, dokładne miejsce, żebyśmy się nie szukali oraz trochę wskazówek - czy jemy obiad, czy bierzemy kanapki itd.

Basiu, możesz mi przysłać maila ze szczegółami, to umieszczę na powyższej stronie; mogę też przygotować mapki, ale musiałbym wiedzieć dokładnie, czy ta kolejność zwiedzania będzie taka, jak pisałaś?

Pozdrawiam

Maciej

17 kwi 2007, 18:42

Witam, chciałabym jeszcze dodać do naszej trasy Koszuty z Muzeum Ziemi Średzkiej - piękne, urokliwe miejsce i możliwość obejrzenia wnętrza wielkopolskiego dworku szlacheckiego. Co o tym myślicie?

17 kwi 2007, 19:02

Ja jestem jak najbardziej za!
Byłam tam kiedyś, piękny dwór, atmosfera starej siedziby szlacheckiej, piękny park z klombem róż w kształcie serca. Aż chciałoby się pojechać raz jeszcze...
:)

Asia
ps. o ile pamiętam państwo Jasieccy gościli tam swego czasu późnojesienną porą na imieninach.

17 kwi 2007, 19:19

Tak, Asiu, masz rację byli, ale na prośbę sponsora drugiego wydania książki - pana Kruka :lol:
Rozumiem z Twojego wpisu, że jedziesz z nami.

17 kwi 2007, 21:00

Bardzo lubię odwiedzać Koszuty, zawożę tam wszystkich obcokrajowców aby poznali klimat polskich dworków, ale ....boję się, że nie wystarczy nam czasu.
Zacznijmy od ustalenia czasu trwania wycieczki. Nie wszyscy jestesmy z Poznania.
O której możemy wyruszyć?
160 km (w grupie i boczne drogi ) to 4 godz.
Samotna. Komorniki, Polwica, Ostrowieczko, Dolsk - to następne min. 4 godz.
Posiłek - 1 godz. Ewentualne Żelazno - jakieś pogaduszki ... i 10 godz. z głowy.

Z Koszut nie da się wyjśc wcześniej niż po 1,5 godz. - szczególnie jak oprowadza p. Kustosz.
I to jest Muzeum - są godz. otwarcia.
A jeszcze park...
Proponuję, żeby kiedyś zrobić kiedyś wycieczkę Koszuty - Czerniejewo.
Tęsknota - tęsknotą, ale realia sprowadzają na ziemię.
Proszę o wypowiedż szczególnie te osoby, które są spoza Poznania, a planują wziąść udział w wycieczce.
Pozdrawiam
Janka

18 kwi 2007, 06:52

Koszuty są o tyle sensowne, że w żadnym ze zwiedzanych dworków, gdzie żyli Jasieccy nie ma możliwości wejścia do środka, pooddychania atmosferą dworu. Zarówno Polwica, jak i Ostrowieczko zajmą nam dosłownie 15 min. do pół godziny.

18 kwi 2007, 08:16

Hallo,
przejazdy przez miasto, szczegolnie kilkoma samochodami zabieraja zawsze duzo czasu, dlatego proponuje rozpoczac wycieczke w Komornikach np. o 9.00. Kolejnosc pozostalych miejscowosci mozna troche dopasowac do godzin otwarcia muzeum - Koszuty. Szkoda byloby malowac obraz dawnej Wielkopolski, a to rowniez jest celem wycieczki, bez zwiedzenia wnetrza dworku, nawet jezeli nie jest on bezposrednio zwiazany z Marianna.
Cmentarz w Poznaniu moze byc ostatnim etapem naszej wyprawy.
Pozdrawiam serdecznie - Teresa

18 kwi 2007, 12:15

Witam,

Spojrzyjcie na stronę, na której zebrałem informacje z forum i maili:

http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Spotkanie7

Czekam na uwagi.

Pytania do przedyskutowania:

1. Czy zwiedzamy Koszuty, jeśli tak, to czy dokładnie czy "po łebkach" ze względu na czas

2. Czy nie należałoby zarezerwować stolika w lokalu w Zaniemyślu, żeby uniknąć problemów?

3. Kto zrobi listę uczestników i samochodów
- potrzebne do pkt.2
- oraz można spróbować umieścić ludzi bez samochodów w samochodach, w których są wolne miejsca

4. Jakie ponosimy dodaktowe koszty (zwiedzanie)?

5. Inne?

M.

18 kwi 2007, 12:24

Można zrobić tak jak piszesz Tereso, chociaż przejazd z cmentarza na Spokojnej do Komornik to prostą drogą 15-20 min
Chciałam cmentarz umieścić na początku, bo z Dolska, gdzie kończymy nie wszyscy muszą jechać do domu przez Poznań - myślę, że to do ustalenia, ale podany przeze mnie plan wydaje mi się najbardziej logiczny.
Właśnie dzwoniłam do muzeum w Koszutach - chętnie nas tam przyjmą. Wstęp 2 zł.

18 kwi 2007, 12:40

Witam!
Odpowiadam na punkty w poscie Macieja.
1. Koszuty - tak warto zapoznań sie z tym muzeum, a jest po drodze.
2. Stolik w Zaniemyslu - tak usprawni przebieg wycieczki
3. Lista uczestników- proponuje zgłaszac Basi ,głównemu organizatorowi.
4. Oferty miejsc w samochodach umieszczać na tym forum. U mnie będa dwa miejsca i chętnie kogoś zabiorę.
5. Plan wycieczki jest ok.
Pozdrawiam
Wojtek

18 kwi 2007, 14:36

Jak Wam się podoba obiad w tawernie?
http://www.tawerna.zaniemysl.pl/oferta.htm
Rozmawiałam z właścicielem, ma co prawda zamówienie na 28 kwietnia, ale nie potwierdzone-we wtorek będzie już wiedział na pewno. Proponuje natomiast rozpalenie grilla w ogródku - jeśli będzie pogoda, to myślę, że byłoby fajnie.

18 kwi 2007, 14:42

Hej, wygląda to całkiem ciekawie, ja jestem za.
M.

21 kwi 2007, 19:03

Bardzo proszę o zgłaszanie uczestnictwa z podaniem ilości osób(ważne, aby zamówić jedzonko w Zaniemyślu) :wink:
Pogoda zapowiada się prawdziwie letnia :lol:

24 kwi 2007, 20:18

Dzwoniłam do Zaniemyśla - "Tawerna" czeka na nas z grillem!
Do zobaczenia więc w sobotę o 9.00 na parkingu przy przychodni na Opolskiej. Wjeżdżając na ten parking uważajcie na ogromnych rozmiarów dziurę - można nieźle załatwić samochód. :evil:
Teresa pytała mnie dziś o której przewidujemy powrót - z wyliczeń moich i Macieja wyszło mi, że najwcześniej o 17.00 + dojazd z Dolska do Poznania.
Macieju - obiecałeś mapkę, czy to aktualne?

24 kwi 2007, 21:13

Basiu,

Z mapką miałem trochę problemów.
Póki co umieściłem mapkę z lokalizacją cmentarza i opis Janki jak tam trafić. Jest to na stronie:

http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Spotkanie7

tam też będą wszystkie aktualizacje, więc na wszelki wypadek zajrzyjcie jeszcze przed wyjazdem.

Co do mapki, to udało (/nie udało?) mi się umieścić ją na google maps. Nie wiem na ile to działa. Link jest tutaj, zobaczcie:

mapka śladami Marianny w google maps

Powinna być widoczna trasa (na niebiesko) i punktami zaznaczone wszystkie miejsca.

Pozostaje jeszcze do wyjaśnienia ile pieniędzy potrzebujemy na wstępy i jak rozliczany jest obiad - każdy zamawia sobie, czy czeka na nas coś gotowego?

M.

24 kwi 2007, 21:41

O ile wiem Muzem w Koszutach w soboty jest bezpłatne
Pozdrawiam
Janka

24 kwi 2007, 22:42

Jest już pełna mapka.

http://wtg-gniazdo.org/pic/marianna/mapa_marianna.jpg

(Niestety, dysponowałem dość starym atlasem, więc autostradę musiałem narysować samemu, stąd zaznaczona jest orientacyjnie. Także dojazd z cmentarza do Komornik jest orientacyjny. Mam nadzieję, że wystarczy)

Pozdrawiam
Maciej

26 kwi 2007, 14:06

Witam,

Ja w sobotę jadę sam, więc mam wolne miejsca w samochodzie. Jeśli ktoś jest chętny to może się zabrać ze mną.

Pozdrawiam

Maciej

27 kwi 2007, 15:30

Walczę od kilku dni z grypą żołądkową więc bawcie się dobrze, zróbcie mnóstwo pięknych zdjęć. Pogoda będzie Wam sprzyjać, bo już jest bardzo ciepło.
Ależ żałuję, że nie mogę jechać...

Asia

27 kwi 2007, 16:05

Asiu, przykro mi bardzo. Przede wszystkim, że cierpisz, ale również dlatego, że nie pojedziesz z nami :cry: Mam nadzieję, że szybko wrócisz do zdrowia, czego Ci życzę z całego serca i skorzystasz jeszcze z tego lata wiosną :wink:

18 maja 2007, 20:34

Hallo,
jezeli ktos ma oochote przezyc jeszcze raz wycieczke, w bardzo skroconej formie, zapraszam na moja strone
http://www.theresemichalski.republika.p ... iroze.html
Pozdrawiam bardzo serdecznie - Teresa

18 maja 2007, 20:55

Tereniu!
To jest super relacja. Szkoda że częściej nie możesz bywać na naszych spotkaniach.
Wojtek
Odpowiedz