Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

zdjęcie

28 paź 2016, 13:44

Witam,
Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu zdjęcia z 1934 roku. Przedstawia apel/paradę wojskową na rynku w Pleszewie na tle Banku Kupieckiego. W oknie pierwszego piętra widać trzy osoby, a w tym czasie wszystkie pomieszczenia powyżej parteru zajmowała wdowa po moim dziadku i jej dzieci. Wydaje mi się, że rozpoznaję tam mojego ojca z siostrą i starszym bratem. Czy ktoś z Państwa potrafi tak wykadrować ten fragment zdjęcia, żeby osoby były rozpoznawalne?
Będę wdzięczny za pomoc!

Re: zdjęcie

28 paź 2016, 14:37

Witam,

przydałby się skan w 300 dpi

Pozdrawiam Monika

https://viagenerationis.wordpress.com

Re: zdjęcie

28 paź 2016, 16:02

Henryk Krzyżan napisał(a):Czy ktoś z Państwa potrafi tak wykadrować ten fragment zdjęcia, żeby osoby były rozpoznawalne?
Pytanie jakiej jakości jest samo zdjęcie, odbitka oraz jakie ma ona wymiary a jakie wymiary ma obszar do wykadrowania.
Dobrej jakości odbitka na starym klasycznym papierze fotograficznym potrafi oddać podczas skanowania rozdzielczość która potrafi zaskoczyć.

Jeżeli jednak pod silną lupą twarze pozostają zamazane to raczej skanowanie niewiele pomoże. Takie cuda są możliwe tylko w serialu 'Agenci NCIS' :?

Jeżeli byłoby inaczej można wykonać skan tylko fragmentu odbitki przeznaczony do wykadrowania z pewnym marginesem w najwyższej rozdzielczości optycznej (nie interpolowanej !) skanera.
Nawet proste domowe skanery posiadają takie możliwości i rozdzielczość optyczną 2400-4800 dpi. Wtedy można będzie ocenić co jeszcze można zrobić.

Re: zdjęcie

28 paź 2016, 17:54

Napisałem, że mam zdjęcie, a ja mam skan 960x708 73,0 KB. Po powiększeniu widać rozmyte twarze.

Re: zdjęcie

29 paź 2016, 20:24

Henryk Krzyżan napisał(a):Napisałem, że mam zdjęcie, a ja mam skan 960x708 73,0 KB. Po powiększeniu widać rozmyte twarze.

73 KB? słabiutko.
Jak napisał Tomek, z oryginału można sporo wycisnąć ustawiając wysoką rozdzielczość (nawet z malutkiego zdjęcia), ale wtedy "waga" skanu idzie w kilkanaście (lub więcej) MB.
Skontaktuj się z właścicielem oryginału, może coś uzgodnicie :)

Re: zdjęcie

29 paź 2016, 21:09

Dziękuję, już się pogodziłem z tym, że nie zobaczę twarzy tych osób i pozostaną tylko domysły :-(

Re: zdjęcie

30 paź 2016, 01:42

Nie da rady się skontaktować?
Miałbyś dodatkowe rodzinne zdjęcie...
Lubimy snuć domysły, nie? :)

Re: zdjęcie

30 paź 2016, 07:22

Oczywiście, że da radę się skontaktować, ale nie wiem czy ta osoba jest w posiadaniu oryginału, co nie zmienia faktu, że jestem jej niezmiernie wdzięczny za to co już mam.

Re: zdjęcie

01 lis 2016, 21:17

Henryku, sprawdź maila, przesłałam nieco lepszy skan. Ale to chyba i tak niewiele pomoże.

Re: zdjęcie

02 lis 2016, 07:06

Lila, nic nie dostałem. Czy możesz wysłać skan ponownie?
Odpowiedz