Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Józef Welka i Franciszka.

27 cze 2018, 10:00

Witajcie,
robiąc drzewo genealogiczne natknąłem się na takowy zapis w roku 1841 w parafii Sadlno "Elżbieta lat 20, córka Józefa i Franciszki małżonków Welków urodzona w Łysku parafii Sadlno" W akcie urodzenia córki Elżbiety, Marcjanny mamy informacje jakoby Elżbieta nazywała się Welka lecz ojciec jej wymieniony jest już jako Józef Welk. Przeszukałem genetekę na stronie genealodzy.pl lecz nic więcej na temat Welków/Welke/Welka nie znalazłem. Podejrzewam, że Józef mógł należeć do parafii Ewangelickiej w Sompolnie, której skany są jeśli się nie mylę w Koninie ale czy da się jakoś bardziej precyzyjnie określić lata w jakich mógł żyć? szukanie na ślepo w archiwum trochę czasu zajmie :/ Przeszukałem również gedbas ale tam też nie natknąłem się na Józefa. Zapraszam do dyskusji :)

Pozdrawiam,
Adam

Re: Józef Welka i Franciszka.

27 cze 2018, 12:10

Może Kleczew i okolice?

Re: Józef Welka i Franciszka.

28 cze 2018, 22:28

Witaj Adamie!
Proponuję skontaktować się z Ryszardem Welką z Torunia (jest na FB), który zarządza drzewem Welków. Podaję link do tego drzewa: http://archive.is/N0u6J , oraz jego mail: ryszard@welka.pl, który został podany na poznan-project.
Pozdrawiam
Halina 9

Re: Józef Welka i Franciszka.

05 lip 2018, 10:07

Sprawa Wygląda następująco, odnalazłem akt zgonu Elżbiety, córki Józefa i Franciszki. W akie zgonu ma podane, że miała 64 lata co daje nam rok urodzenia 1811, natomiast w akcie małżeństwa z 1841 mamy podane, że ma wówczas lat 20 co daje nam rok około 1820 :/ no i miejsce urodzenia, zapisane jako Witatowo w poznańskim. Czy jest to miejscowość Wylatowo?

Pozdrawiam,
Adam

Re: Józef Welka i Franciszka.

05 lip 2018, 11:45

Adamie
Na genealodzy.pl zadałeś to samo pytanie dot. Witatowa (inaczej sformułowane)….
Powtórzę ponownie , a może Wylatkowo pow. słupecki, gm.Powidz par. Powidz - sprawdź
https://szukajwarchiwach.pl/53/3456/0#tabZespol
Odpowiedz