Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Jak zacząc ?

06 maja 2019, 21:39

Witam wszystkich :)
poszukuję przodków z parafii Psary , ponieważ dopiero zaczynam swoja przygodę z genealogią chciałabym prosić o paradę czy dobrze sobie to wszystko zaplanowałam .Mianowicie najstarszą osobę którą mam udokumentowaną to mój dziadek Zygmunt Ratajczyk ur 1909 we wsi Dąbrowa .Nie mam jego pełnego aktu urodzenia wiec znam tylko imiona (Andrzej Stanisława Ratajczyk) jego rodziców ale bez szczegółów . Chcę zwrócić się o skan tego aktu do AP w Koninie bo ustaliłam że tam powinien być i w ten sposób dowiem się ile lat mieli wtedy jego rodzice , może skąd pochodzili (czytałam na tut. forum wątek dotyczący tłumaczenia akt rodziny Marczyńskich ze Słomowa Kościelnego i wydaje się że ówczesny proboszcz tej parafii notował w aktach szczegółowe informacje.) Myślę że to jedyny sposób dotarcia do Andrzeja Ratajczyka przeszukiwałam rożne tematyczne wyszukiwarki i niestety nie znalazłam nic do mogłabym dopasować . W każdym razie będę wdzięczna za każą radę .
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam :)
I jeszcze jedno widziałam na stronie AP cennik za uzyskanie skanu aktu przestraszyłam się troszkę bo jest naliczane według czasu szukania czy może być tak że odnalezienie takiego aktu może trwać kilka godzin i wtedy cena za niego będzie bardzo duża ? czy jestem o tym uprzedzana i wtedy podejmuję decyzję ? bardzo proszę o przybliżenie mi tego tematu :)

Re: Jak zacząc ?

06 maja 2019, 22:06

Księga z 1909 r. znajduje się w AP w Koninie. Jeśli podasz Imię, nazwisko i rok to nie powinno im to zająć więcej niż 15 minut.
Może na cmentarzu w Psarach znajduje się grób rodziców Zygmunta?

Re: Jak zacząc ?

06 maja 2019, 22:19

D-100 napisał(a):Może na cmentarzu w Psarach znajduje się grób rodziców Zygmunta?

Jeszcze kilka lat temu znajdował się pamiętam z z czasów dzieciństwa spędzałam tam każde wakacje , muszę wybrać się na cmentarz w Psarach pamiętam ze było tam więcej starych grobów rodzinnych.Ze skanu aktu liczę na więcej wiadomości o rodzicach Zygmunta. dziękuję za odpowiedź :)

Re: Jak zacząc ?

08 maja 2019, 20:33

Witam ponownie i znowu proszę o pomoc . Znalazłam w wyszukiwarce geneteka wpis o akcie ślubu Antoniego Kicińskiego z Marianną Pawlak z 1876 r ze wsi Smulsko powiat Boleszczyn jest tam odnośnik do skanu tego dokumentu. przy wpisie jest nr aktu 8 ale na skanie pod tym aktem nr 8 są informacje o Tomaszu Marchwickim , prosze o sprawdzenie czy dobrze wybrałam skan z aktem nr 8 .
link do wyników wyszukiwarki :
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

link do skanu z aktem nr 8:
https://szukajwarchiwach.pl/54/729/0/6. ... YBA3GioEiA

Re: Jak zacząc ?

08 maja 2019, 22:20

Renato
Skany są w układzie urodzenia, małżeństwa, zgony
Ty wybrałaś skan nr 8 ale urodzeń
Tutaj właściwy skan
https://szukajwarchiwach.pl/54/729/0/6. ... Jcn80fU6RA

pozdrawiam
Aleksandra

Re: Jak zacząc ?

08 maja 2019, 22:36

Aleksandra 1916 napisał(a):Renato
Skany są w układzie urodzenia, małżeństwa, zgony
Ty wybrałaś skan nr 8 ale urodzeń
Tutaj właściwy skan
https://szukajwarchiwach.pl/54/729/0/6. ... Jcn80fU6RA

pozdrawiam
Aleksandra


Dziękuję bardzo :)
teraz już będę widziała , mój rosyjski jest prawie żaden ale tak mi się wydawało ze ten który znalazłam to chyba akt urodzenia.
Odpowiedz