Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Gdzie leży ten cmentarz?

15 maja 2019, 14:36

Cmentarz z okresu II wojny światowej, najprawdopodobniej leżący w Niemczech. Nic więcej o nim nie wiem. Czy ktoś ma jakiś pomysł na zlokalizowanie tego miejsca? https://www.fotosik.pl/zdjecie/7dddf4e5b981fc39

Re: Gdzie leży ten cmentarz?

15 maja 2019, 19:58

Wydaje mi się, że za krzyżem jest jakiś dłuższy napis. Gdyby udało się go przybliżyć i choć w części odczytać, to byłby jakiś punkt zaczepienia. Można też powiększyć fragment z żołnierzami i rozpoznać najpierw ich umundurowanie.
Waldek

Re: Gdzie leży ten cmentarz?

16 maja 2019, 04:58

Nie sądzę by napis za krzyżem był związany z lokalizacją cmentarza. Najczęściej była to sentencja ku czci Pochowanych.
Ostatnio edytowano 16 maja 2019, 10:39 przez Paweł Wietrzykowski, łącznie edytowano 1 raz

Re: Gdzie leży ten cmentarz?

16 maja 2019, 08:43

Nie mam zdjęcia w lepszej rozdzielczości niestety.

Re: Gdzie leży ten cmentarz?

17 maja 2019, 10:47

Witaj Liliano !

Przejrzałem w internecie miejsca pochówku żołnierzy alianckich /żołnierze sa w mundurach wojsk alianckich ,mozliwe że sa to Polacy /
natrafiłem na podobne cmentarze ,ale nic pewnego nie ustaliłem .
Czy do powyższego zdjecia Masz wiecej danych ? jakieś szczatkowe zapisy na zdjeciu , jak znalazło sie w Twoim posiadaniu itp

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski

Re: Gdzie leży ten cmentarz?

17 maja 2019, 11:26

Mirku, dziękuję. Nie mam niestety żadnych danych. Zdjęcie jest z Internetu, zatem żadnych adnotacji.

Re: Gdzie leży ten cmentarz?

31 maja 2019, 20:29

Lila, a skąd dokładnie z Internetu? Możesz podać źródło, stronę, link, nazwę, cokolwiek?
Odpowiedz