Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Piła archiwum

17 gru 2009, 09:10

Niektóre dokumenty archiwalne zgromadzone są w Pile. Czy ktoś korzysta z tych zbiorów i byłby chętny coś pomóc bo dojazd z Poznania bez samochodu jest dla mnie wielkim utrudnieniem.

Re: Piła archiwum

16 paź 2010, 20:20

Witam.
Miałbym prośbę do osoby odwiedzającej Archiwum Państwowe w Pile - chodzi mi o ustalenie namiarów (sygnatura i strona)
aktu ślubu z 1885 roku.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: Piła archiwum

16 paź 2010, 20:53

Witam!
Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będę mógł odwiedzić AP w Pile. Jeśli to się uda, mogę pomóc! Proszę o szczegóły!

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Piła archiwum

17 paź 2010, 09:31

Dziękuje.Szczegóły podam na p.w.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: Piła archiwum

21 paź 2010, 15:17

Wizyta aktualna ? Można jeszcze prosić o pomoc?
Pozdrawiam Barbara

Re: Piła archiwum

21 paź 2010, 18:25

Witam!
Przykro mi, ale wizyta już miała miejsce 19 października, następna w bliżej nieokreślonym terminie.

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Archiwum Państwowe w Poznaniu

16 kwi 2013, 11:21

Witam
Zwracam się z prośbą do osób korzystających z A.P. Poznań- oddział w Pile o sprawdzenie jednego aktu ślubu z USC Wągrowiec.
Prawdopodobnie w Wągrowcu w roku 1895 brał ślub Piotr Nowak i Wiktoria Antkowiak [ według Poznań Project w par. Wągrowiec, więc może też i w USC tam ]. Przypuszczam, że jest to " mój Piotr " którego szukam od dłuższego już czasu.
Proszę o sprawdzenie czy figuruje zapis ślubu w USC Wągrowiec i ewentualne wszelkie dane.
Pozdrawiam Marianna.

Nieaktualne, dziękuję za pomoc.

Archiwum Państwowe Poznań/Piła

16 mar 2015, 18:09

Witam,

Proszę o pomoc kogoś kto odwiedza Archiwum w Pile.
Potrzebuję
1) Akt Małżeństwa
Józef Drews i Anna Koźmińska , Podlesie Kościelne, 23 września 1886.

2)Akt Urodzenia
Martin Drews urodzony 20 października 1887 także w Podlesie Kościelne.

Byłabym wdzięczna, z góry dziękuję.

Pozdrawiam Lilla

Czy ktoś wybiera sie do filii archiwum państwowego w Pile?

05 cze 2015, 08:36

Jeżeli ktoś wybiera sie w najbliższym czasie do archiwum państwowego w Pile, to miałbym olbrzymia prośbę o sprawdzenia dla mnie jednego zbioru: 611/0 Urząd Stanu Cywilnego Rosko, czyli księgi urodzeń za lata 1888 do 1911 dla wsi Rosko.
Poszukuję urodzenia Szczepana Grześ, który prawdopodobnie w okresie 1888-1896 sie ram urodził.

Pozdrawiam,
Błażej

Re: Czy ktoś wybiera sie do filii archiwum państwowego w Pil

05 cze 2015, 13:22

Będzie trudno znaleźć chętnego. Limit jednostek do wypożyczenia w AP Piła wynosi 16 jednostek na osobę dziennie.

Re: Czy ktoś wybiera sie do filii archiwum państwowego w Pil

05 cze 2015, 17:15

Może jednak jest tu ktoś z Piły i będzie miał ochotę zrobić dobry uczynek:)

Re: Piła archiwum

10 maja 2016, 12:52

Witam serdecznie!
Mam gorąca prośbę do osób wybierających się do Archiwum w Pile.Mam do odnalezienia akt małżeństwa z 1882 roku z Budzynia.
To punkt zaczepienia bez,którego nie ruszę dalej.Prapradziadkowie Mojej Przyszłej żonki.
Dane podam na priv.
Pozdrawiam:
Krzysztof.

AP Piła

24 wrz 2016, 09:09

Witam
Mam prośbę/ zlecenie o sprawdzenie kilku informacji z ksiąg, które są w AP Piła. Czy ktoś sprawdzi/ podejmie?
Tomasz
achim@go2.pl

Re: AP Piła

25 wrz 2016, 07:09

Alik-Bydzia napisał(a):Witam
Mam prośbę/ zlecenie o sprawdzenie kilku informacji z ksiąg, które są w AP Piła. Czy ktoś sprawdzi/ podejmie?
Tomasz
achim@go2.pl

Pytanie
Gdzie będą księgi parafialne urodzonych w Potulinie w latach ok. 1880-1930r (USC Gołańcz), czy w AA Gniezno?

Re: AP Piła

25 wrz 2016, 12:29

Księgi parafialne znajdują się w AA Gniezno.

Re: Piła archiwum

30 maja 2017, 07:57

Witam
Mam prośbę odnośnie sprawdzenia danych w Archiwum w Pile.
Jeśli ktoś z odwiedzających to archiwum mógłby spojrzeć w akt zgonu
z USC Wągrowiec, czy jest w nim więcej danych ( w szczególności czy są wymienieni rodzice ).
Chodzi o akt zgonu : Franciszek Nowak - zmarły 03.06.1934. w Wągrowcu.
Dziękuję

Pozdrawiam
Marianna

Re: Piła archiwum

18 cze 2017, 09:57

Witam serdecznie!
I zarazem mam gorącą prośbę do osób odwiedzających archiwum w Pile.
Chodzi mi o dane w szczególności rodziców państwa młodych.
ślub USC BUDZYŃ 01/1882 Wojciech Januchowski i Michalina Bucholc.
pOZDRAWIAM:
Krzysztof.

Re: Piła archiwum

18 cze 2017, 09:57

[quote="cristovoro"]Witam serdecznie!
I zarazem mam gorącą prośbę do osób odwiedzających archiwum w Pile.
Chodzi mi o dane z aktu małżeństwa w szczególności rodziców państwa młodych.
ślub USC BUDZYŃ 01/1882 Wojciech Januchowski i Michalina Bucholc.
pOZDRAWIAM:
Krzysztof.[/quote]

Re: Piła archiwum

14 paź 2017, 19:28

Witam
Mam prośbę odnośnie sprawdzenia danych w Archiwum w Pile.
Jeśli ktoś z odwiedzających to archiwum mógłby spojrzeć w akt zgonu
z USC Wągrowiec, czy jest w nim więcej danych ( w szczególności czy są wymienieni rodzice ).
Chodzi o akt zgonu : Franciszek Nowak - zmarły 03.06.1934. w Wągrowcu.
Dziękuję

Pozdrawiam
Marianna

Prośba już nieaktualna.

Re: Piła archiwum

22 sty 2018, 18:05

Witam!
Zwracam się z prośbą do odwiedzających AP w Pile!
Jeśli przeszukuje Ktoś księgi Stanu Cywilnego w Rogoźnie proszę o sprawdzenie księgi ślubów z roku 1911.
Akt ślubu 63/1911
Jan Januchowski i Katarzyna Pawlak
To pradziadkowie mojej małżonki.
Niestety sam wybrac się nie mogę ciągle praca w delegacji.
Pozdrawiam serdecznie:
Krzysztof Nadobnik.

Re: Piła archiwum

17 lip 2020, 22:41

Dzień dobry!

Z początku myślałem, że poradzę sobie sam przez strony jak szukajwarchiwach.gov.pl albo Family Search ale skany są niedostępne dlatego zwracam się z ogromną prośbą do odwiedzających AP w Pile!
Niestety sam nie będę miał w najbliższej perspektywie możliwości odwiedzić archiwum ze względu na odległość jaka mnie od niego dzieli i natłok pracy :-(

Prosiłbym o sprawdzenie metryk USC z Wielenia, dotyczące księgi narodzin z lat 1890-1913. Mam świadomość, że proszę o wiele, ale bardzo zależy mi na odnalezieniu rodzeństwa mojego pradziadka Wincenta, dzięki czemu mógłbym efekty pokazać mojej babci - córce Wincentego. Według relacji rodziny pradziadek miał dwanaścioro rodzeństwa (włącznie z nim) a znamy tylko dziesięciu.

Dane osób które poszukuję to:
- Stanisława Boberska, ur. 5 września 1897 roku w Jaryniu (informacja niepewna)
- Franciszek Boberski, ur. 27 września 1900 roku w Jaryniu (niepewne)
- Zofia Boberska, ur. 24 kwietnia 1903 roku w Jaryniu (niepewne)
- Magdalena Boberska, ur. około 1905 roku w Jaryniu (niepewne)

Reszta znanego mi rodzeństwa to: Ignacy, Michał, Magdalena, Katarzyna, Wincenty, Pelagia oraz Rozalia - ich jestem pewien.
Oni wszyscy są dziećmi Józefa Boberskiego i Marianny z domu Wyrwas, którzy wzięli ślub w październiku 1885 roku.

Osoby wyżej wymienione jako "niepewne" tzn. nie wiemy czy znamy prawidłowe daty ich narodzin. Prosiłbym o odnalezienie ich aktów urodzenia i potwierdzenie daty albo jej zmianę. Ponadto byłbym dozgonnie wdzięczny gdyby ktoś przejrzał księgę USC z lat 1890-1913 w celu odnalezienia nieznanego rodzeństwa.

Pozdrawiam,
Andrzej

Adres e-mail: karol.basiewicz@onet.pl

Re: Piła archiwum

12 cze 2022, 21:33

Dzień dobry,

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak najlepiej dotrzeć do Archiwum Państwowego w Pile aby uzyskać jeden dokument bez wizyty tam? Mam wszystkie "namiary" na mojego pradziadka włącznie z numerem aktu. Korzystałem już z usług Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu i tam na szczęście wszystko można załatwić droga mailową. Czy w Pile też tak da radę? Czy konieczna mest wizyta w AP w Pile?

Pozdrawiam
Maciej

Re: Piła archiwum

12 cze 2022, 21:56

Nie musisz jechać do Piły.
Również załatwisz wszystko drogą meilową.
Odpowiedz