Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

46 pułk Piechoty im. Hrabiego Kirchbacha w Poznaniu

03 maja 2020, 12:58

Dzień dobry!
Poszukuję nazwisk żołnierzy 46 pułku Piechoty im.Hrabiego Kirchbacha w Poznaniu.Gdzie tego mogę szukać?Przejrzałam internet ale nie mogę znaleźć.
Proszę o pomoc i pozdrawiam
Kasia K.

Re: Pytanie

03 maja 2020, 13:24

Geschichte des 1. Niederschlesischen Infanterie-Regiments Nr. 46 von Errichtung des Regiments bis zum Jahre 1882.
https://www.familysearch.org/library/bo ... edirection

Infanterie-Regiment Graf Kirchbach (1. Niederschlesisches) Nr. 46 im Weltkrieg 1914/1918
https://www.wbc.poznan.pl/dlibra/public ... anguage=pl

Re: Pytanie

03 maja 2020, 14:15

Po pierwsze
I i II Batalion stacjonował w Poznaniu, zaś III Batalion we Wrześni od 1902 r.
Po drugie
Jakiego okresu dotyczy?
Są znane nazwiska poszkodowanych, zarówno podczas I wojny światowej jak i też jest możliwe wyszukanie poszkodowanych w poprzednich czasach. Są w książkach pełne listy kadry.
Michał

Re: 46 pułk Piechoty im. Hrabiego Kirchbacha w Poznaniu

04 maja 2020, 06:59

Już wyjaśniam.
Mam zdjęcie żołnierza,którego mundur wskazuje na wspomniany 46pułk piechoty im.Hrabiego Kirchbacha .
Jest to osoba z rodziny.Mieszkał we Wirach koło Poznania.Niestety nazwiska nie znam ale się jedynie domyślam kto to może być.
Muszę przejrzeć nazwiska tego pułku a może dopasuję do osoby.W jakich książkach szukać?
Pozdrawiam
Kasia K.

Re: 46 pułk Piechoty im. Hrabiego Kirchbacha w Poznaniu

04 maja 2020, 11:44

Kasiu, ale jakie daty, okres?

Re: 46 pułk Piechoty im. Hrabiego Kirchbacha w Poznaniu

04 maja 2020, 12:15

1917 rok

Re: 46 pułk Piechoty im. Hrabiego Kirchbacha w Poznaniu

03 sty 2024, 14:08

Kasiu czy znalazłaś to czego szukałaś? Mój pradziadek był w tym pułku w tamtych czasach mam jego jedno zdjęcie z chłopakami.

Re: 46 pułk Piechoty im. Hrabiego Kirchbacha w Poznaniu

07 sty 2024, 17:25

Czy mogę prosić o to zdjęcie?
Pozdrawiam
Odpowiedz