Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Szukam rodziców Józef Pietrzak STRZELNO, mam szczegóły!

22 lip 2020, 16:53

Witam po raz trzeci z tym samym i mam nadzieję, że ostatni, że uda mi się wyczerpać ten temat. Z góry przepraszam za spam. Udało mi się ruszyć z miejsca i zdobyć więcej informacji.
Czego szukam: rodziców oraz nazwiska pierwszej żony Józefa Pietrzaka urodzonego 13.02.1910 (Niestety nie wiem gdzie), zmarł 21.03.1992 pochowany w Strzelnie. Jego pierwsza żona Zofia, urodzona 02.05.1904 (W księdze zgonów jest, że w Strzelnie, ale w USC nie mogę jej tam znaleźć), zmarła 13.07.1943 w Strzelnie w szpitalu, tam też pochowana. Mam zdjęcia grobów gdyby były potrzebne.

Chcę się też upewnić, co do rodziców Marii Sileckiej (drugiej żony Józefa). Maria urodziła się 12.01.1914, zmarła 27.10.1985, pochowana w Strzelnie. Leży w grobie ze swoją matką - Bronisławą. Wydaje mi się, że rodzice Marii to: Józef Silecki ur 17.11.1880 Busewo, zm 31.07.1954 Strzelno i tam też pochowany, oraz Bronisława Łuczak ur 17.08.1884 (Niby Kruszwica, ale w USC jej tam nie widzę), zm 26.07.1962. Pochowana w Strzelnie. Niby wszystko mi się zgadza, bo z dziadka strony wszyscy umierali na raka płuc, a Józef Silecki na raka płuc umarł. Jak rozmawiam z krewną dziadka to kojarzy niektóre fakty, potwierdzają się niektóre rzeczy. Co mi daje do myślenia, Bronisława to niby córka Michała Łuczaka i Apolonii Kozłowskiej, wg project poznań Michał i Apolonia brali ślub w 1886 roku w Gębicach, czyli po urodzinach swojej córki Bronisławy... W tamtych czasach takie ożenki były bardzo rzadkie, przynajmniej w mojej rodzinie, żeby 2 lata po dziecku brać dopiero ślub. Szukałam aktu urodzenia Bronisławy w USC Kruszwica, USC Gębice i jej tam nie ma. Jest chyba w Kruszwicy Bronisława, ale o innym nazwisku. Chociaż rodzice Michał i Apolonia. Data bardzo zbliżona do tej którą posiadam, bądź nawet taka sama, nie mogę do końca rozczytać. Znów może być też tak, że wyżej wymieniona Bronisława urodziła się innego dnia niż ten co mi się wydaje, jednak w księdze zgonów w Strzelnie jest wpisana właśnie ta data.
Odpowiedz