Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Parafia Panienka

08 sie 2020, 20:50

Czy ktoś ma wgląd do akt urodzen z parafii Panienka kolo Jarocina? Proszę o sprawdzenie czy pod datą 28.01.1811 jest akt urodzenia Carla Pfeiffer syna Christiana i Anny Rośliny
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Re: Parafia Panienka

08 sie 2020, 22:47

Piotrze.
Od 1808 do 1812 nie ma w parafii Panienka chrztu o poszukiwanym przez Ciebie imieniu i nazwisku, czyli Carla Pfeifer.

Re: Parafia Panienka

09 sie 2020, 10:08

Danko, bardzo dziękuję za sprawdzenie
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Re: Parafia Panienka

25 lut 2023, 11:40

Witam wszystkich.
Znalazłem jakiś czas temu miejscowość Panienka na starej mapie (zdjęcie w linku poniżej)
https://zapodaj.net/55c8f8fb71a91.jpg.html
To może być wioska w której urodził się szukany Carl Pfeiffer pod datą 28.01.1811 r. Rodzice byli ewangelikami.
Szukałem w okolicznych parafiach, ale bez powodzenia.
Czy ktoś może pomóc mi ustaleniu w jakiej parafii mógł być ochrzczony Carl Pfeiffer?
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Re: Parafia Panienka

25 lut 2023, 15:57

Może to jego ślub? Jeśli tak, to warto sprawdzić zapis.

Parafia ewangelicka Ostrów Wielkopolski, wpis 46 / 1836

Carl Pfeiffer (24 lat)
ojciec: Christian
Rosina Wathe (20 lat)
ojciec: Johann

Re: Parafia Panienka

25 lut 2023, 16:45

Tak Heniu to Jego ślub, znam te dane i teraz szukam Karla Chrztu.
Bardzo dziękuję Tobie za zainteresowanie poszukiwaniem.
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Re: Parafia Panienka

25 lut 2023, 16:56

Trzeba czekać ,aż na Basi lub na genetece będą zindeksowane wszystkie wielkopolskie parafie .

Pozdrawiam
Janusz

Re: Parafia Panienka

25 lut 2023, 17:16

Tak Januszu, ale może ktoś ma wiedzę o tym terenie.
Bardzo Tobie Dziękuję
Piotr z Poznania

Re: Parafia Panienka

25 lut 2023, 20:08

Ponieważ było gdzieś napisane , że Panufka (czy jakoś podobnie) leżała na terenie powiatu odolanowskiego, podaję parafie do przejrzenia znajdujące się w tym powiecie w tamtym okresie .
Ewangelickie dwie : Odolanów i Ostrów
Katolickie : Odolanów , Pogrzybów, Raszków, Skrzebowa, Sulmierzyce , Kościelna Wieś, Biskupice Ołoboczne, Gostyczyna, Lewków,Ociąż, Ołobok, Ostrów, Rososzyca, Skalmierzyce, Szczury, Wysocko Wielkie.

Pozdrawiam
Janusz

Re: Parafia Panienka

25 lut 2023, 22:22

Na mapie którą dałem w linku nazwa miejscowości zakreślona na zielono to PANIENKI. Duże prawdopodobieństwo że to właśnie ta którą szukam. Sprawdzałem we wszystkich ewangelickich parafiach które wymieniłeś i w większości katolickich, ale bez rezultatu. Jest jeszcze możliwość że chrzest odbył się po drugiej stronie granicy, czyli po stronie Śląskiej.
Piotr z Poznania
Odpowiedz