Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Zapytanie o archiwa

08 gru 2020, 20:45

Mam pytanie, czy w archiwach są pełne skany aktów chodzi mi o o XVII, XVIII i XIX wiek, czy są jakieś szanse, że Archiwa Państwowe mogą uzupełnić.
Pozdrawiam

Re: Zapytanie o archiwa

02 sty 2021, 21:07

Archiv Bochum . Czy może mi ktoś pomóc w otwarciu w archiwum miejskim Bochum wejść do akt w celu odczytania aktu w zbiorach Bochum-Gerthe akty ślubów z roku 1903 . Jestem tam zalogowany ale coś robię nie tak i się gubię a może moja znajomość języka jest słaba .Może umysł nie taki bo mam 80 lat.

Re: Zapytanie o archiwa

07 sty 2021, 16:36

Proszę podać namiary na to archiwum. Udało mi się znaleźć tylko wykaz nazwisk objętych aktami.

Pozdrawiam
Ewelina

Re: Zapytanie o archiwa

07 sty 2021, 17:16

witam,

tylko te do dyspozycji 1910 do 1938

https://www.archive.nrw.de/archivsuche

Re: Zapytanie o archiwa

13 mar 2022, 19:47

Czy ktoś ostatnio korzystał z archiwum w Bochum ? www.bochum.de/stadtarchiv; stadtarchiv@bochum.de

Wysłałam prośbę o skan aktu ślubu Heiratsurkunde Johann Krajka Gerthe 53/1908 znaleziony w skorowidzu.
W odpowiedzi otrzymałam cały regulamin z kosztami i ochroną danych osobowych oraz deklarację,że pokryję koszty poszukiwań i kopiowania: „Bestellung von Kopien aus Standesamtsregistern“
Nie podano jednak konkretnych kosztów,więc nie wiem,czego mogę się spodziewać.Poszukiwanie pół godz. 32 euro,kopia 20 euro.
Proszę podzielić się swoim doświadczeniem,żebym nie wkopała się w jakąś gigantyczną (na polskie warunki) opłatę.

Re: Zapytanie o archiwa

14 mar 2022, 09:40

witam Barbara,

Link pomocniczy...pomocny?

https://books.google.de/books?id=TnLiCN ... le&f=false

Re: Zapytanie o archiwa

14 mar 2022, 17:19

Witam,henry.
Bardzo serdecznie dziękuję za link.Okazał się bardzo pomocny,znalazłam też inne osoby z mojej okolicy. Myślę,że również skorzystają inni poszukiwacze.
Bądź zdrów.
Odpowiedz