Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

miejscowość w powiecie Odolanów

26 sty 2021, 20:14

Witam.
Czy ktoś może mi pomóc w rezszyfrowaniu nazwy miejscowości zapisanej w spisie ludności jako miejsce urodzin w dniu 28.01.1811 r. Carla Pfeiffer w różnych wersjach: Panowki, Panofki, Paniaki, Pawiaki w każdym przypadku w kreis Adelnau (powiat Odolanów)?
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Re: miejscowość w powiecie Odolanów

26 sty 2021, 22:22

Proszę sprawdzić na mapie Prus Południowych Gilly'ego z 1803 roku dostępnej na stronie igrek.amzp.pl oraz w książce "Opisanie historyczno-statystyczne Wielkiego Księstwa Poznańskiego" dostępnej w internecie. W książce wykaz wsi powiatu odolanowskiego jest na stronach 291-297.
Pozdrawiam
Janusz
PS Osobiście stawiam na Boników koło Odolanowa

Re: miejscowość w powiecie Odolanów

27 sty 2021, 08:50

Januszu dziekuję, posprawdzam wszystko
Piotr z Poznania

Re: miejscowość w powiecie Odolanów

27 sty 2021, 14:47

Dzień dobry
Jestem mieszkańcem gminy Odolanów. Gdyby udostępnił mi Pan skan tej strony, być może pomógłbym w rozszyfrowaniu tej miejscowości.
łączę pozdrowienia

Re: miejscowość w powiecie Odolanów

29 sty 2021, 07:51

szczepan69, odpowiedź przesłałem na PW
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Re: miejscowość w powiecie Odolanów

23 lis 2021, 14:32

Witam wszystkich.
Powracam do sprawy poszukiwań miejscowości Panienka w okręgu odolanowskiego.
Dzięki Ani z Ostrowa Wlkp. (Aniu jeszcze raz dziękuję), znalazłem taką miejscowość na starej mapie, leży ona już po stronie powiatu (okręgu) ostrzeszowskiego, tuż przy granicy.
Porównując dzisiejsze mapy, to jest to miejsce 10 km na zachód od Ostrzeszowa, możliwie że nazywa się dziś Dąbrowa Długa lub Jezioro. W każdym razie to jest to miejsce. Rodzina tam zamieszkująca była ewangelikami. Gdzie mogli Oni chrzcić syna w 1811 roku ?
Piotr z Poznania

Re: miejscowość w powiecie Odolanów

23 lis 2021, 18:42

Parafia ewangelicka była w Ostrzeszowie.



Pozdrawiam
Janusz

Re: miejscowość w powiecie Odolanów

23 lis 2021, 20:26

Januszu w ewangelickim Ostrzeszowie i Sycowie sprawdzałem i brak takiego wpisu w 1811 roku
Piotr z Poznania
Odpowiedz