Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

AKTA z XIX-XX Z GELSENKIRCHEN W NIEMCZECH JAK ZDOBYĆ

30 kwi 2021, 23:20

Mam już mocno rozbudowane moje drzewo, ale nie wiem jak zdobyć akta części rodziny z Niemiec. Moja prababcia nazywała się Auguste Marie z domu Schneidereit a po mężu Palicka i urodziła się jak wynika z aktu zgonu 29 grudnia 1876r. w miejscowości Wisborisnen Kreis Pillkallen. Przetłumaczyłam dokument i jest to miejscowość w dawnych Prusach i Pillkallen to obecnie Dobrowolsk w okręgu kaliningradzkim. Nie mogę znaleźć nazwy Wisborisnen? Podejrzewam, że rodzice mojej prababci krótko tam przebywali i dlatego się tam urodziła? Następnie wrócili do Niemiec i zamieszkali w Gelsenkirchen.

Z aktu zgonu Auguste Marie wynika , że oboje moi pradziadkowie pobrali się w Gelsenkirchen w Niemczech 13.10.1898r. Nr aktu 246/1898 i właśnie chciałabym mieć ten dokument.
Akt zgonu prababki mam, ponieważ zmarła w Grudziądzu w Polsce w 1943r.

Ponadto rodzice Augusty Marie Palickiej (moi prapradziadkowie) zmarli również w Gelsenkirchen prawdopodobnie w okresie 1915-1930. Nazywali się Bergmann Simon Schneidereit i Anna Schneidereit urodzona w Schiedert-Schwalenberg.
Wszyscy byli ewangelikami, bo to 100% Niemcy. Akta ich zgonu też dużo mi wyjaśnią.
Prababcia Auguste Marie wyszła za Polaka troszkę też z niemieckim rodowodem, ale nazywał się Franciszek Palicki i był ze Snowidowa (Wielkopolska).
Moja babcia jak i jej rodzeństwo urodzili się w Gelsenkirchen.

Proszę o pomoc co trzeba zrobić, aby zdobyć te akta.
Tamara
Odpowiedz