Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

pomoc w odszukaniu aktu urodzenia i zgonu Johana Sobańskiego

16 lis 2021, 11:49

O rodzinie mojego Ojca Franciszka Sobańskiego wiedziałam bardzo mało zabierając się z tworzenie drzewa genealogicznego..Jednak gdy już w internecie ukazały się programy pomagające w wyszukiwaniu metryk...udało mi się dotrzeć do 1795 czyli urodzenia 2x pradziadka Sobańskiego.. Ale teraz utknęłam na Janie Sobańskim , który był synem Józefa Sobańskiego i Mariany z Kulczyńskich.
Jan był najstarszym bratem mojego dziadka Ludwika , długi czas nie wiedziałam o nim .. wiedziałam i miałam zdjęcia z cmentarza w Borku.. ze dziadek Ludwik miał siostrę Magdalenę.
Otóż moja prośba o pomoc dotyczy Jana najstarszego brata mojego dziadka. Przypadkowo znalazłam akt ślubu 16/1891 USC Borek z którego wynika że ożenił się w Borku z Magdaleną Idczak. Tam urodziły się dzieci, czworo
1. Michał 1892-1894
2. Marianna 1893-1894
3. Franciszka ur 174/1894
4. Stanisław 1896/1896
Nie wiem czy mieli więcej dzieci.. a wynika z tego, ze troje zmarło w dzieciństwie... Pozostała Franciszka, która, jak odszukałam w e-kartotece w 1915 roku była służącą w Poznaniu.. Nie wiem czy wyszła za mąż i co dalej z nią...
Jednak najbardziej proszę mi pomóc w odszukaniu aktu urodzenia lub chrztu Jana Sobańskiego Syna Józefa i Marianny z Kulczyńskich. Z aktu ślubu wynika, że urodził się16 sierpnia 1862 roku w Borku wlkp.
Poszukuję tez aktu zgonu.. kiedy zmarł i gdzie.. może się gdzieś przeniósł i były jeszcze inne dzieci? Bardzo mi zależy i proszę pomóżcie
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Barbara

Re: pomoc w odszukaniu aktu urodzenia i zgonu Johana Sobańsk

16 lis 2021, 15:30

Parafia Borek Wielkopolski 68/1862

Obrazek

Re: pomoc w odszukaniu aktu urodzenia i zgonu Johana Sobańsk

16 lis 2021, 19:28

Bardzo dziękuję p. Jarosławowi za odszukanie aktu chrztu. Nadal poszukuję aktu zgonu..Jana Sobańskiego i Jego żony Magdaleny z domu Idczak.
pozdrawiam
Barbara

Re: pomoc w odszukaniu aktu urodzenia i zgonu Johana Sobańsk

14 sty 2022, 12:15

Barbara Nowak napisał(a):O rodzinie mojego Ojca Franciszka Sobańskiego wiedziałam bardzo mało zabierając się z tworzenie drzewa genealogicznego..Jednak gdy już w internecie ukazały się programy pomagające w wyszukiwaniu metryk...udało mi się dotrzeć do 1795 czyli urodzenia 2x pradziadka Sobańskiego.. Ale teraz utknęłam na Janie Sobańskim , który był synem Józefa Sobańskiego i Mariany z Kulczyńskich.
Jan był najstarszym bratem mojego dziadka Ludwika , długi czas nie wiedziałam o nim .. wiedziałam i miałam zdjęcia z cmentarza w Borku.. ze dziadek Ludwik miał siostrę Magdalenę.
Otóż moja prośba o pomoc dotyczy Jana najstarszego brata mojego dziadka. Przypadkowo znalazłam akt ślubu 16/1891 USC Borek z którego wynika że ożenił się w Borku z Magdaleną Idczak. Tam urodziły się dzieci, czworo
1. Michał 1892-1894
2. Marianna 1893-1894
3. Franciszka ur 174/1894
4. Stanisław 1896/1896
Nie wiem czy mieli więcej dzieci.. a wynika z tego, ze troje zmarło w dzieciństwie... Pozostała Franciszka, która, jak odszukałam w e-kartotece w 1915 roku była służącą w Poznaniu.. Nie wiem czy wyszła za mąż i co dalej z nią...
Jednak najbardziej proszę mi pomóc w odszukaniu aktu urodzenia lub chrztu Jana Sobańskiego Syna Józefa i Marianny z Kulczyńskich. Z aktu ślubu wynika, że urodził się16 sierpnia 1862 roku w Borku wlkp.
Poszukuję tez aktu zgonu.. kiedy zmarł i gdzie.. może się gdzieś przeniósł i były jeszcze inne dzieci? Bardzo mi zależy i proszę pomóżcie
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Barbara


Tak pisałam w lipcu 2021
Trochę się zmieniło ale nadal potrzebuję pomocy.
Otóż zupełnie przypadkowo znalazłam akt zgonu tej jedynej córki Jana i Magdaleny z Idczaków Sobańskich.. Franciszki Sobańskiej Usc Jarocin akt zgonu 207/1918
i jest kilka odpowiedzi na moje pytania... Otóż Franciszka została znaleziona martwa w lesie w m. Bogusław a Rodzice Jan i Magdalena już w tym czasie nie żyli. Franciszka nadal ma napisane w akcie ze mieszkała w Poznaniu.
Więc teraz została moja ostatnia prośba.. Gdzie i kiedy zmarli Jan Sobański ur 1862 roku w Borku i jego żona Magdalena z Idczaków Sobańska...Borek przeszukałam Jarocin również
Mam akty urodzenia i nie ma dopisku o zgonie.. mam tez akt
.ślubu 16/1891 Borek, tez nie ma adnotacji.
Już braknie mi pomysłu co robić
Jeszcze raz proszę o pomoc
Barbara

Re: pomoc w odszukaniu aktu urodzenia i zgonu Johana Sobańsk

02 lut 2024, 22:05

Witam.
Na wszelki wypadek pozwalam sobie się podzielić tym ustaleniem:
Mam przodków Świątkowskich, powiązanych ze Sobańskimi i Głowińskimi w XIX wieku.
Pozdrawiam.
Jacek "gerszewski"
Parafia katolicka Wągrowiec, wpis 1 / 1842
Adalbertus Swiątkowski (23 lat)
Julianna Sobańska z domu Głowinska (27 lat)
Dodatkowe informacje: vidua

Parafia katolicka Wągrowiec, wpis 4 / 1836
Franciscus Sobański (26 lat)
Julianna Głowinska (22 lat
Odpowiedz