Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Wydruk drzewa genealogicznego

07 gru 2021, 17:32

Witam, stworzyłem drzewo na stronie geni.pl. Teraz chciałbym je wydrukować, po wydruku pliku(z geni) większość jest nieczytelna. Czy znacie może grafika który zajmuje się przenoszeniem drzewa w programie graficznym do druku?

Pozdrawiam
Wojtek

Re: Drzewo genealogiczne

08 gru 2021, 10:41

Tu nie o grafika chodzi, ale o odpowiedni program, z którego da się wygenerować obraz drzewa, obraz nadający się potem do wydruku.
Każdy program genealogiczny ma zapewne generowanie takiego obrazu drzewa (mój Ahnenblatt ma takie coś).
Szukałem innych programów, które miałyby ładniejsze obrazy drzew do wydruku, ale nie znalazłem.
Jeśli idzie o pobranie drzewa z Geni czy Myheritage - trzeba je pobrać jako plik gedcom, wczytać do programu i wygenerować obraz w programie.
Drzewo składające się z samych głównych przodków, liczące np. tylko 4 pokolenia wstecz to już 16 prostokącików naszych prapradziadków z ew. fotkami - takie coś może zmieścić się, i jako tako wyglądać, co najmniej na plakacie B0 1x1,4 metra (pewnie i 5 pokoleń, czyli 32 2x pradziadków - też na takim formacie by dobrze wyglądało w poziomie). Można też wydrukować 2 plakaty, dzieląc drzewo na dwie połówki itp.

Myślałem z rok temu o takim wydruku ... i dobrze, że tego nie zrobiłem, bo teraz mam o wiele więcej ustalonych przodków niż wtedy, czyli ... nie wiadomo, kiedy jest ten czas, by wydrukować :D

Ale temat ciekawy (wydruk drzewa) i może ktoś już poczynił takie wydruki na ścianę to niech się pochwali jak to zrobił?
Bo widziałem już całe drzewo z krewnymi na takim plakacie, ale ten plakat miał szerokość chyba z 5 metrów.

Re: Drzewo genealogiczne

08 gru 2021, 13:15

Na potrzeby jednego ze spotkań rodzinnych wydrukowałem kiedyś z Ahnenblatt drzewo, a właściwie jego fragment obejmujący potomków jednych z moich 3×pradziadków. Robiłem to w Poznaniu na ploterze co pozwoliło na uzyskanie pasa o szerokości 60 cm co jeśli dobrze pamiętam było maksymalnym rozmiarem. Wydruk ma około 3 metrów długości a zmieściło się na nim 7 pokoleń. Pojedynczy „prostokącik” ma w tym przypadku 3×4 cm więc każdy mógł się łatwo odnaleźć i prześledzić powiązania.

Oczywiście problemem takiego wydruku jest niemożność aktualizacji dlatego też z innymi się wstrzymałem.

Re: Wydruk drzewa genealogicznego

15 gru 2021, 18:13

Drukowałam kiedyś (pewnie z 7 lata temu) na A0 na Nowowiejskiego w Poznaniu. Niestety nie pamiętam, ile pokoleń się wtedy zmieściło :( Na pewno korzystałam z Ahnenblatt, zapisywałam w pdf i z pendrivem udałam się do punktu drukowania.
Sobie samej nie wydrukowałam egzemplarza, bo prace nad drzewem wciąż w toku... a tamte wydrukowane były w formie prezentu świątecznego. Od tego czasu drzewo się dość mocno urosło.

Obrazek

Re: Drzewo genealogiczne

16 gru 2021, 08:21

gregB napisał(a):Robiłem to w Poznaniu na ploterze co pozwoliło na uzyskanie pasa o szerokości 60 cm co jeśli dobrze pamiętam było maksymalnym rozmiarem.

Maksymalna szerokość papieru na ploterze to 90 cm, papier jest w rolkach, więc długość praktycznie nieograniczona. Punkty liczą cenę według metra kwadratowego i w zależności od "zagęszczenia" wydruku.

Re: Wydruk drzewa genealogicznego

16 gru 2021, 09:37

Są gotowe programy z których można skorzystać. Nie trzeba na nowo wpisywać wszystkich danych do takiego programu. Można zaeksportować plik GEDCOM. Nie jest potrzebny grafik. Za pomocą kilku kliknięć można samemu stworzyć piękny wydruk. Poniżej podaję link do jednego z takich programów. Można zainstalować wersję demo i przetestować czy spełnia nasze wymagania.
https://www.plsoft.pl/produkt/wachlarz-przodkow/
Pozdrawiam
Marcin

Re: Wydruk drzewa genealogicznego

17 gru 2021, 12:40

Ja mogę z czystym sumieniem polecić firmę boomdruk.pl w Poznaniu na ulicy zielonej obok rynku bernardyńskiego, w razie czego również doradzą

Re: Wydruk drzewa genealogicznego

17 gru 2021, 14:11

Polecam strone: http://www.wellbert-graphic-tree-builde ... mpleGedcom
Drzewo moze miec 4-7 pokolen. Mozna sie pobawic z ustawieniem wielkosci czcionki itp. Wystarczy zaladowac GED plik by zobaczyc jak to bedzie wygladalo. Podoba mi sie graficzna prezentacja. Jakos nie moge sie przekonac do wykresu w formie kola.
Po zaladowaniu pliku trzeba zaznaczyc od jakiej osoby chcemy zaczac drzewo. Niestety jest po angielsku i francusku tylko. Drugi minus to ze polskie czcionki nie sa przyjmowane. Wiele lat temu u niego wlasnie robilem wykres i musialem usunac polskie czcionki. Moze teraz jest inaczej. Przesyla plik w PDF po zaplaceniu. Ale jak to podglad bedzie wygladalo jest za darmo.
Odpowiedz