Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

11 kwi 2013, 12:35

Waldemarze, dziękuję.
Flip Album już mam.
Zainstalowałam ScreenhotReader i przetestowałam. Podoba mi się, bo jest prosty w obsłudze. Z plików PDF przenosi bez problemu, ale akurat tutaj można łatwo skopiować i bez programu. Moje oczekiwania głównie dotyczą przenoszenia tekstu ( nie w formie obrazu) z bibliotek cyfrowych. I tutaj program się nie sprawdza-są, jak to nazwałeś, "krzaczki". Teksty z WBC czasami warto przenieść na forum, bo są interesujące i przydatne-w tej chwili można to zrobić wstawiając obraz wycinka strony, albo przepisać.Tego chciałam uniknąć. Widzę, że ten sam problem mają i inni użytkownicy forum.
Pozostaje zaakceptować ten stan rzeczy :(

Pozdrawiam serdecznie

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

24 kwi 2013, 16:54

Witam,
Kilkukrotnie po wejściu na stronę główną WTG, pojawiło się okienko, gdy próbowałam je zamknąć przekierowywało mnie na tę stronę:
http://xn----dtbiawbprblgf.xn--p1ai/
Czy ktoś jeszcze tak ma, czy tylko u mnie takie dziwy?

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

22 maja 2013, 12:49

Mam problem z przeglądaniem publikacji w WBC poznan. Jeszcze przedwczoraj było wszystko OK, a teraz coś nie gra.
Zrobiłam zrzutę z ekranu, bo nie umiem tego wytłumaczyć.
Obrazek Obrazek

Mam Windows XP, Mozillę, Zainstalowane DjVuBrowser Plugin6. i dodatkowo Document ExpresssDjvu Plug-in, chociaż nie wiem skąd się to drugie wzięło :(
Ponadto Java(TM06 Update27-to miałam do dawna, a zaktualizowana wtyczka Javy wymogła Java 7 Update 21-teraz są dwa programy, ale to nic nie pomogło i nadal nie otwieram publikacji.
No i Adobe Reader11.0.03

Zupełnie nie wiem co powinnam zrobić by swobodnie czytać w WBC. Może ja coś kliknęłam na WBC przypadkowo. Pojęcia nie mam co się stało tak nagle, łudziłam się, że może coś w WBC wprowadzają , ale dzisiaj nadal jest ten sam problem. Jestem załamana, pomóżcie, proszę.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

22 maja 2013, 20:52

Mam ten sam problem
Pozdrawiam Piotr

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

23 maja 2013, 10:08

U mnie również jest tak samo. Aby nie było konieczności każdorazowego wyboru przeglądarki przy tej okrojonej wersji należy odhaczyć "zapamiętaj mój wybór".

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

23 maja 2013, 10:21

Ale dlaczego tak się zmieniło na niekorzyść.? To ogromne utrudnienie. Wszystko "idzie" wolno i jest irytujące. Pocieszam się tylko tym, że może to nie wina mojego komputera, bo jeśli i u Was jest podobnie to sugeruje, że coś zmieniono w bibliotece. Tylko i to jest mało prawdopodobne, bo zajrzałam do innych bibliotek i jest też tak samo, a to raczej wyklucza zmianę ustawień u nich-przecież nie zrobiliby tego wszyscy i jednocześnie. Zatem może "wymogły" to odpowiedzialne za obsługę programy ,które się automatycznie aktualizują? I co z tym zrobić? :(

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

23 maja 2013, 10:57

Ja nie mam problemu. Stosuję przeglądarkę Google Chrome.

Wojtek

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

23 maja 2013, 11:11

U mnie działa bezproblemowo(XP,przeglądarka chrome).
Proponuję:
-wyłączyć aktualizacje automatyczne(nie wszystkie aktualizacje są dopracowane).
-sprawdzić prędkość przesyłu danych http://www.speedtest.net/
-odinstalować Document ExpresssDjvu Plug-in
-czy nie było ostatnio aktualizacji Mozilli(Firefoxa) ?jeżeli tak to pozostaje powrót do poprzedniej działającej wersji.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

23 maja 2013, 13:50

Waldemarze, bardzo dziękuję za podpowiedź. To rzeczywiście ostatnia automatyczna aktualizacja wszystko rozregulowała. Zrobiłam tak. Odinstalowałam Mozillę i zainstalowałam jej wersję starszą, którą miałam w swoim schowku na komputerze.I wszystko gra. A co zauważyłam-najnowsza wersja usunęła mi chyba wtyczkę LizaretTechDjvu, bo kiedy sprawdzałam wszystkie wtyczki to tej nie było. W wersji starszej wtyczka się pojawiła i teraz swobodnie i prędko mogę czytać w bibliotece.

Wyłączyłam automatyczne aktualizacje w Mozilli i zaznaczyłam -sprawdzaj dostępność aktualizacji, ale wymagaj potwierdzenia instalacji. Trochę mam wątpliwości czy tak jest dobrze, bo pewnie wciąż mnie będzie zapytywać.Bałam się jednak zaznaczyć-nie sprawdzaj, bo ostrzegają, że to niebezpieczne.

Nie odinstalowałam Document ExpresssDjvu Plug-in--chyba nie przeszkadza

Sprawdzam prędkość przesyłu danych http://www.speedtest.net/ od czasu do czasu-z racji mojego dostawcy internetu mającego "humorki"

Raz jeszcze dziękuję. "Kamień z serca" :D

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

23 maja 2013, 14:16

Cieszę się bardzo,że wszystko gra.Pozostawiłbym tak jak jest i nic już nie zmieniał.Jeżeli chodzi o aktualizacje:sprawdzaj dostępność aktualizacji, ale wymagaj potwierdzenia instalacji-jest dobrze,ma się pytać.Aktualizacje nie są takie częste i czasami kosmetyczne.Wystarczy przeczytać jakie są zmiany w stosunku do starszej wersji.Od bezpieczeństwa są inne programy które na pewno masz Bożenko zainstalowane.Powodzenia.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

24 maja 2013, 17:50

Czy można zmienić plik własny PDF na Word? Chciałam coś zmienić i dopisać, a niestety, nie zachowałam sobie tekstu w oryginalnym Wordzie. :(

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

02 cze 2013, 15:07

Nigdy nie robiłem ale może którymś z wyszukanych programów http://www.google.pl/#q=konwersja+pdf+na+word&psj=1&ei=ZlCrUdrTLIjZPbXSgKgB&start=0&sa=N&bav=on.2,or.r_qf.&fp=27e7dbb0c2444d7b&biw=1024&bih=600

pozdrawiam
Kazimierz

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

02 cze 2013, 19:34

Do zmiany PDF na plik Word'a można z powodzeniem wykorzystać programy do OCR - ja osobiście wykorzystuję ABBYY FineReader.
Na zmiany w plikach PDF pozwala LibreOffice - może nie jest zbyt intuicyjny ale drobne zmiany można wprowadzać.
pozdrawiam
Sławek

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

02 cze 2013, 20:15

Dziękuję.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

06 cze 2013, 14:04

Orientuje się ktoś czy mogę skan książki przekonwertować na tekst np. do Worda?

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

06 cze 2013, 17:46

gajowy123 napisał(a):Orientuje się ktoś czy mogę skan książki przekonwertować na tekst np. do Worda?

Oczywiście np. http://www.finereader.pl/ - program płatny,
albo na tej stronie --> http://www.onlineocr.net/

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

08 cze 2013, 10:46

Dzięki za odpowiedź. Wolałbym coś za darmo mimo wszystko :)

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

08 cze 2013, 17:43

gajowy123 napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Wolałbym coś za darmo mimo wszystko :)

Jest za darmo na tej stronie co podałem (http://www.onlineocr.net/) tylko jest ograniczenie 15 plików (graficznych) na godzinę :) .
No i nie jest tak profesjonalnie jak FineReader'em

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

31 sty 2014, 22:30

Dzisiaj chciałam poczytać w cyfrowej bibliotece"Zbrojownia". Znowu "narzuca "mi się Java.
Niby coś tam mam zainstalowane, ale Mozilla blokuje wtyczkę Java Deployment Toolkit jako niebezpieczną.

A stan wtyczek taki
Java Deployment Toolkit 7.0.450.18NPRuntime Script Plug-in Library for Java(TM) Deploy niebezpieczna Zaktualizuj teraz
Java(TM) Platform SE 7 U45Next Generation Java Plug-in 10.45.2 for Mozilla browsers niebezpieczna Zaktualizuj teraz

Nic z tego nie rozumiem i tak naprawdę to boję się cokolwiek ruszyć? Nie wiem co zrobić?
Do czego mi ta Java tak naprawdę jest potrzebna? Czy musi być przy Windows XP? A jak nie jest konieczna to jak to odinstalować?
Bardzo proszę o pomoc.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

31 sty 2014, 22:54

Jest potrzebna, możesz też zaktualizować, ale myślę, że nie w tym rzecz :) Wysłałem wiadomość.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 mar 2014, 00:57

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... pport-help
Koniec pomocy technicznej dla WindowsXP.
Przeczytałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na najważniejsze (dla mnie) pytania: 1. czy koniecznie muszę zakupić wersję Windows8 ? z treści pod powyższym linkiem wynika, że na starszych komputerach może się ten program nie zainstalować. Taki komputer mam-bo ma już z 10 lat. Wg autora informacji powinnam kupić nowy komputer :shock: a co z laptopem? (Mam na nim Windows 7-używam laptopa tylko czasami, bo nie lubię). Nagle gro osób ma kupować na przymus nie tylko program ale i komputery?
2. Czy prawda jest, że do Windows8 nie ma myszki-?nie znoszę obsługiwania bez niej
3.Czy mogę zostać przy WindowsXP i wszystkich swoich zainstalowanych programach?Co będzie ze skanerem HPDeskjet F735?-niedawno kupiłam i bardzo mi odpowiada.
3. Co z internetem?
4. Czy muszę wszystkie swoje pliki przed upływem terminu wyznaczonego przegrać na CD itp. bo coś utracę?
Te pytania może wydadzą się niezbyt mądre, ale.... i ja nie jestem zbyt mądra jeżeli chodzi o techniczne sprawy związane z komputerem.
JESTEM NIEŹLE WYSTRASZONA. POMOCY.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 mar 2014, 05:53

Genowefa napisał(a):http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/end-support-help
Koniec pomocy technicznej dla WindowsXP.
Przeczytałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na najważniejsze (dla mnie) pytania: 1. czy koniecznie muszę zakupić wersję Windows8 ? z treści pod powyższym linkiem wynika, że na starszych komputerach może się ten program nie zainstalować. Taki komputer mam-bo ma już z 10 lat. Wg autora informacji powinnam kupić nowy komputer :shock: a co z laptopem? (Mam na nim Windows 7-używam laptopa tylko czasami, bo nie lubię). Nagle gro osób ma kupować na przymus nie tylko program ale i komputery?
2. Czy prawda jest, że do Windows8 nie ma myszki-?nie znoszę obsługiwania bez niej
3.Czy mogę zostać przy WindowsXP i wszystkich swoich zainstalowanych programach?Co będzie ze skanerem HPDeskjet F735?-niedawno kupiłam i bardzo mi odpowiada.
3. Co z internetem?
4. Czy muszę wszystkie swoje pliki przed upływem terminu wyznaczonego przegrać na CD itp. bo coś utracę?
Te pytania może wydadzą się niezbyt mądre, ale.... i ja nie jestem zbyt mądra jeżeli chodzi o techniczne sprawy związane z komputerem.
JESTEM NIEŹLE WYSTRASZONA. POMOCY.



Nie jest tak źle.
Po prostu Microsoft przestaje zajmować się WindowsXP - w szczególności poprawiać i usuwać znalezione błędy czy luki co teoretycznie może zwiększyć podatność na wszelkiego rodzaju ataki z zewnątrz.
Program będzie działał tak jak działa ale z czasem pewnie nie będzie pozwalał na korzystanie z najnowszych rozwiązań dostępnych w internecie.

W każdym razie:
1. Nie, nie musisz kupować innego komputera czy nawet systemu operacyjnego - to co masz będzie działać jak działało.
2. Nie, nieprawda, Windows 8 można obsługiwać myszką.
3. Bez zmian aczkolwiek z czasem będziesz mieć coraz większe problemy z dostępem do niektórych stron (po prostu nowsze technologie nie zawsze są dostępne dla starszych programów - starsze przeglądarki internetowe nie są dopuszczane do obsługi najnowszych stron a jednocześnie na starym systemie nie zainstalujesz nowych przeglądarek).
4. Nie, aczkolwiek jestem zwolennikiem posiadania kopii zapasowej w każdym przypadku.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 mar 2014, 09:25

Uzupełniając tylko odpowiedź Stanisława:

Jeśli chodzi o dostęp do stron WWW, to aktualizacja przeglądarki np Firefox czy Chrome rozwiązuje problem.
Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo, to teoretycznie wzrośnie zagrożenie podatności komputera na ataki, bowiem nie będą poprawiane ewentualne błędy i dziury w systemie. Nie ma jednak co panikować, bo można się spodziewać, że po 13 latach wsparcia dla systemu, większość krytycznych dziur została załatana. Aby zabezpieczyć się na przyszłość warto zainstalować jakiegoś antywirusa oraz firewall - lista najczęściej używanych np.
http://www.softonic.pl/s/darmowy-firewa ... windows-xp

Firewall - w skrócie - kontroluje jaki program łączy się z internetem i kto i w jaki sposób może się połączyć z naszym komputerem.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 mar 2014, 11:44

O, JAKA WIELKA ULGA. :D
Mam program antywirusowy i najnowszego Firefoxa. Kopie robię na bieżąco, ale mam zawsze "rozgrzebane"różne pliki nad którymi pracuję i tych nie przegrywam.

Baaaaardzo Wam dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Pozdrowienia

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

18 kwi 2014, 23:46

I znowu mam problem, niestety :(
Windows XP już daje mi się we znaki. Tym razem Java-Mozilla zablokowała wtyczki.Na "stronie wtyczek" Mozilla umieściła komunikat: Wiemy o problemie wykrywania obecnej wersji wtyczki Java i błędnego uznawania jej za niebezpieczną. Pracujemy nad naprawą tego błędu. W międzyczasie zapraszamy na witrynę wtyczki Java i pobranie najnowszej wersji.
Nie mogę już czytać w bibliotekach cyfrowych. Usiłowałam zaktualizować Javę ale nic z tego. Wyczytałam w sieci, że od 8.4.
"....W tej sytuacji AV-TEST zaleca pozbycie się, w miarę możliwości, Readera, Flasha i Javy. Znaleźć zamienniki dla czytnika PDF od Adobe nie jest trudno, niemieccy eksperci polecają Sumatrę PDF i PDF-XChange Editor. Z Flashem jest już trudniej, zalecane jest sięgnięcie po rozwijany przez Mozillę projekt Shumway, czyli napisanego w JavaScripcie interpretera/renderera plików SWF. Najgorzej wygląda sytuacja z Javą, dla której nie ma realnych zamienników – więc tu zaleca się stosowanie dobrego pakietu ochronnego...."
Te powyższe rady są dla mnie niezrozumiałe, nazwy nic mi nie mówią a tylko niepokoją :( Reader i Flash na razie działają.
No i co mam zrobić, co pobrać czy może czekać cierpliwie aż Mozilla naprawi błąd? :shock:

mac napisał(a): Aby zabezpieczyć się na przyszłość warto zainstalować jakiegoś antywirusa oraz firewall - lista najczęściej używanych np.
http://www.softonic.pl/s/darmowy-firewa ... windows-xp
Firewall - w skrócie - kontroluje jaki program łączy się z internetem i kto i w jaki sposób może się połączyć z naszym komputerem.
[/quote][/quote]

Ten firewall- myślałam, że to Zapora, która jest w Windowsie. To jednak trzeba pobrać? Jeśli tak to który polecacie z tej listy.
Proszę o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy...i POMOC.
Pozdrawiam

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 kwi 2014, 09:55

Genowefa napisał(a):
mac napisał(a): Aby zabezpieczyć się na przyszłość warto zainstalować jakiegoś antywirusa oraz firewall - lista najczęściej używanych np.
http://www.softonic.pl/s/darmowy-firewa ... windows-xp
Firewall - w skrócie - kontroluje jaki program łączy się z internetem i kto i w jaki sposób może się połączyć z naszym komputerem.


Ten firewall- myślałam, że to Zapora, która jest w Windowsie. To jednak trzeba pobrać? Jeśli tak to który polecacie z tej listy.
Proszę o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy...i POMOC.
Pozdrawiam

w jaki sposób łączysz się z internetem? Routery (urządzenia dostępowe) większości dostawców (livebox, netiaspot) maja już wbudowane firewalle, które chronią Twój komputer a bądźmy szczerzy - instalacja firewalla przez osobę, która się na tym nie zna może skończyć się nawet kompletną blokadą dostępu do internetu na tym komputerze. Czy za pomocą tego komputera używasz bankowości elektronicznej lub płatności kartą przez internet? Jeśli nie i Twój router ma wbudowany firewall to wystarczy - pamiętaj tylko o częstym archiwizowaniu danych i oczywiście aktualnym oprogramowaniu antywirusowym - ze swojej strony na XP mogę polecić darmowy AVG - nie zamula komputera i ma dobrą skuteczność

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 kwi 2014, 18:51

Dziękuję, Jarku, za wyjaśnienie-teraz wiem,że nie potrzebuję firewalla. Jeden problem z głowy. :D

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 kwi 2014, 22:18

Bożenno, w żadnym wypadku nie rezygnuj z firewalla. Firewall na routerze i ten w systemie operacyjnym komputera, to nie to samo, bo ten pierwszy nie wykryje np. sytuacji, gdy jakiś złośliwy program będzie chciał połączyć się z siecią na standardowym porcie, chociażby 80, przez który otwierasz tę stronę. Jeśli router masz zabezpieczony, to myślę że standardowy firewall z Windowsa powinien Tobie wystarczyć.

Pozdrawiam
Piotr

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

19 kwi 2014, 23:40

Piotrze, trochę nieprecyzyjnie się wyraziłam pisząc, że nie potrzebuję firewalla- miałam na myśli, że nie potrzebuję pobierać dodatkowo, bo mam i na routerze i Zaporę w systemie.
Wciąż kombinuję jak czytać w bibliotekach bez Javy.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

21 kwi 2014, 10:12

Genowefa napisał(a):Wciąż kombinuję jak czytać w bibliotekach bez Javy.

Bożeno,
Być może to nie problem z Javą a wtyczką DjVu, na początek właśnie ją próbuj zaktualizować.
Do pobrania jest stąd:
http://www.djvu.com.pl/download/DjVuBro ... r33592.msi

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

21 kwi 2014, 11:13

Witam

moja propozycja
PROGRAM ZA DARMO
http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade ... 12627.html
Pobierz program
Adobe Reader

Oraz proponuje za darmo
XnView

Pozdrawiam
henry

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

21 kwi 2014, 18:10

To jednak Java jest problemem.
Poradziłam już sobie-połowicznie, bo wcale mnie to nie zadowala, ale trudno kiedy nic innego nie ma "w zanadrzu"
Cytuję:
Jak korzystać z Javy, kiedy jest zablokowana
Ze względów bezpieczeństwa Firefox zablokował automatyczne uruchamianie niektórych wersji wtyczki Javy. W razie potrzeby nadal można uruchomić tę wtyczkę na zaufanych witrynach.
Spis treści
· Jednorazowa aktywacja Javy
· Automatyczna aktywacja Javy dla danej witryny
Uwaga! Uruchamiaj Javę tylko na zaufanych witrynach.

Postąpiłam zgodnie z instrukcją, która jest podana dalej w treści tego komunikatu. Uważam, że strony bibliotek należą do zaufanych więc czytam teraz włączając wtyczkę jednorazowo. Brak Javy na innych stronach www mnie nie martwi tak bardzo, bo "nie biegam" po sieci po ścieżkach, które mnie nie interesują.
Inne programy i wtyczki na razie działają w moim komputerze bez zarzutu.

Dziękuję za chęć pomocy.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

26 kwi 2014, 21:42

Witam! Proszę o wyrozumiałośc dla moich prób dla w/w tematu. Uczę się jak wkleić fotke na forum.
oto obrazek powtórzony z forum
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam małgośka_ Klewen

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

07 maja 2014, 22:09

Jestem znowu w kropce. Odkąd ten Windows XP jest "porzucony" mam tylko kłopoty z komputerem. Przed kilkoma dniami przestał działać Avast, który miałam zainstalowany-mimo ważności klucza do 19.9.br.Musiałam pobrać nowy(bezpłatny oczywiście, bo kasy brak). Jest bardzo uciążliwy-wciąż mi blokuje niektóre strony, które chcę otworzyć-muszę "dawać zgodę, że wiem co robię" a do tego co chwila ich reklama i namawianie do zakupu dodatków. Tak mnie to zmęczyło, że usunęłam ten Avast 9.0.2018.391 i zainstalowałam Microsoft Security Essentials4.4.304.0 Prawie nic nie lepiej. Wciąż reklamy?, niemal za każdym nowym otwieraniem jakiegokolwiek linku-wszystko po angielsku-nie znam języka więc narasta we mnie panika a do tego to wszystko zabiera czas i denerwuje mnie zamykanie tych wstawek. Jaki powinnam mieć antywirus by nie dawał mi się we znaki a chronił. Z moim starym Avastem4.8.1367nigdy nie miałam problemów-wykrywał wirusy, ostrzegał na bieżąco itd.

:oops: Chyba już powinnam skończyć z komputerem, bo zaczynają mnie przerastać te zmiany :( Jak widzę to ten wątek o pomocy to jest tylko dla mnie-to dołujące, bo wygląda na to, że jestem zupełnie do niczego.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

07 maja 2014, 22:54

Bozenko -
Ja takze mam problemy komputerowe. Odpukac ostatnio spokoj.
Spedzalam nieraz na internecie duzo czasu aby wyszukac tego co mi
potrzeba bylo na "chorobe" komputera albo tylko po to aby
odnalezc podlug symptomow co sie takiego dzieje z komputerem.
Nie znam sie na programach security, mam Nortona 360 i sobie chwale.
Slyszalam, ze Microsoft tak jak napisalas porzucil Windows XP, ktore
uwazam za 1000% lepsze niz Windows 7.
Microsoft sam robi problemy a Firefox dodaje nastepnych.
Niby moj komputer i obwarowany moimi zaleceniami ale zmieniaja
wszystko co chca i usuwaja co chca. Ciagle kombinuje Firefox z DjVu viewer
albo czym innym.
Rozumiem co przechodzisz Bozenko i, ze jest to irytujace ale czeka Cie chyba
zakup nowych Windows, jakich, nie wiem, nie radze.
I nie martw sie inni maja takze problemy ale im "duma" nie pozwala
na publiczne zapytania :wink:

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

08 maja 2014, 06:43

Genowefa napisał(a):Jestem znowu w kropce. Odkąd ten Windows XP jest "porzucony" mam tylko kłopoty z komputerem. Przed kilkoma dniami przestał działać Avast, który miałam zainstalowany-mimo ważności klucza do 19.9.br.Musiałam pobrać nowy(bezpłatny oczywiście, bo kasy brak). Jest bardzo uciążliwy-wciąż mi blokuje niektóre strony, które chcę otworzyć-muszę "dawać zgodę, że wiem co robię" a do tego co chwila ich reklama i namawianie do zakupu dodatków. Tak mnie to zmęczyło, że usunęłam ten Avast 9.0.2018.391 i zainstalowałam Microsoft Security Essentials4.4.304.0 Prawie nic nie lepiej. Wciąż reklamy?, niemal za każdym nowym otwieraniem jakiegokolwiek linku-wszystko po angielsku-nie znam języka więc narasta we mnie panika a do tego to wszystko zabiera czas i denerwuje mnie zamykanie tych wstawek. Jaki powinnam mieć antywirus by nie dawał mi się we znaki a chronił. Z moim starym Avastem4.8.1367nigdy nie miałam problemów-wykrywał wirusy, ostrzegał na bieżąco itd.

:oops: Chyba już powinnam skończyć z komputerem, bo zaczynają mnie przerastać te zmiany :( Jak widzę to ten wątek o pomocy to jest tylko dla mnie-to dołujące, bo wygląda na to, że jestem zupełnie do niczego.

na XP polecam darmowy AVG antyvirus 2014 http://www.dobreprogramy.pl/AVG-AntiVir ... 13206.html system chodzi duzo szybciej niż przy Avascie.
Uwaga przy instalacji - Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.

Dobry jest też Qihoo 360 Internet Security - niestety na niektórych komputerach, jeśłi nie pracuje się na koncie Admina to po starcie systemu zawsze prosi o hasło do konto administratora co może byc uciązliwe

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

08 maja 2014, 08:46

Panie Jarku
Od 1880 roku pracuję; na komputerach a zaczynałem od polskiej maszyny ZAM-2Gamma zresztą; wojskowej .
I przez te 34 lata nigdy nie widziałem wirusa ani niczego podobnego .
Ze względu na genealogię i prowadzenie poważnego projektu genealogicznego używam komercyjnego programu TNG v 10.0 -do 1 miliona rekordów w bazie danych .
Komputer odpalam z płyty Live CD albo z Pendriva z systemu operacyjnego SUSE 13.0 .

Cała moja wiedza polega na włożeniu płyty DVD do napędu.

Ze względu na swoją pracę wynalazcy nie mogę sobie pozwolić na amatorskie programy typu Windows .
Pozdrawiam
Ryszard

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

08 maja 2014, 09:34

Panie Ryszardzie
na komputerach pracuję od lat wielu, ilu to liczyć mi się nie chce, ale i bez tego stwierdzić mogę jedno: piszesz Pan nie na temat. Padło pytanie jaki antywirus na XP i na to dałem odpowiedź
Na marginesie proponuje wysłać też swojego maila do ABW bo te nieuki do BSK do klauzuli ściśle tajne dopuszczają "amatorski program" Windows :mrgreen:
Jak się komuś doradza to trzeba znać jego potrzeby i zagrożenia. Sam pracuje na komputerach odłączonych od sieci, gdzie wszystkie porty USB są zablokowane a żeby włożyć płytę CD użytkownik musi mieć moja pisemną zgodę, ale jakoś nie wpadłem na to żeby twierdzić, ze jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich i wszyscy powinni je stosować. A co do Pańskiego rozwiązania .. cóż każdy ma prawa utrudniać sobie życie :roll: Proponuje też więcej pokory przed tym jak jakieś oprogramowanie nazwie się amatorskim.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

08 maja 2014, 19:24

Hania napisał(a):....Spedzalam nieraz na internecie duzo czasu aby wyszukac tego co mi
potrzeba bylo na "chorobe" komputera..... albo tylko po to aby
odnalezc podlug symptomow co sie takiego dzieje z komputerem.

I nie martw sie inni maja takze problemy .....

Haniu, też, nim proszę na forum o pomoc, szperam w internecie ale tylko czasem sobie poradzę a ZAWSZE tak mnie skołują podpowiedzi, że nic z tego nie rozumiem :? .Serdecznie dziękuję za słowa pociechy :)
JarekK napisał(a):
na XP polecam darmowy AVG antyvirus 2014 http://www.dobreprogramy.pl/AVG-AntiVir ... 13206.html system chodzi duzo szybciej niż przy Avascie.
Uwaga przy instalacji - Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów....


Jarku, BARDZO DZIĘKUJĘ za podpowiedź. Zainstalowałam AVG-nie proponował mi dodatkowego paska ani podmiany. Za to doinstalowałam AGV PC TuneUp i AVG Konserwacja .Komputer teraz śmiga jak strzała. Program znalazł i unieszkodliwił 2 wirusy a ani Avast 2014 ani Microsoft Security Essentials wcale ich nie widział :shock: Zatem same plusy.

Tylko reklamy na pasku Trust Rating nadal są. Nie wiem jak to usunąć, bo wyczytałam w internecie tyle porad, że zgłupiałam do reszty.I pewnie nie ma to nic wspólnego z programem antywirusowym.

pozdrawiam ciepło

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

08 maja 2014, 19:54

Genowefa napisał(a):
Tylko reklamy na pasku Trust Rating nadal są. Nie wiem jak to usunąć, bo wyczytałam w internecie tyle porad, że zgłupiałam do reszty.I pewnie nie ma to nic wspólnego z programem antywirusowym.

pozdrawiam ciepło

to:
http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner, ... 38865.html

powinno usunąć smieci takie jak Trust Rating

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

10 maja 2014, 09:41

Jarku,dziękuję. AdwCleaner-jednak to dla mnie za mądre. Ukazało się wiele ale ja nie wiem co z tym zrobić, bo te linki nic mi nie mówią i nie chcę ryzykować.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

15 maja 2014, 08:52

teoretycznie usunięcie wszystkiego co sugeruje ten program powinno być ok, ale rzeczywiście jeli nie jesteś pewna to lepiej nic nie robić

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

28 maja 2014, 17:23

Moi Drodzy.
Dotychczas pracowałam na Microsoft Office - Excel2007 i było wszystko O.K.
Teraz mam Open Office i w Excelu nie potrafię odszukać zadania, aby zablokować
pierwszy wiesz w arkuszu z nagłówkami.
Np. pisząc jakiś indeks, przy setnej pozycji nie widzę pierwszego wiersza gdzie mam wpisane tytuły poszczególnych kolumn,
a co za tym idzie, czasem nie jestem pewna czy informację wpisałam we właściwą kolumnę.
Latam po arkuszu góra - dół. :(

Proszę o pomoc z instrukcją dostosowaną do mojej ograniczonej w tym zakresie wiedzy jak to zrobić?. :)

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

28 maja 2014, 17:33

Danka,
zaznacz komórkę A2 i wybierz opcję z menu: Okno -> Przytwierdź.
Oczywiście zaznaczenie innej komórki spowoduje inne zablokowanie-przytwierdzenie.

Pozdrawiam,
Monika

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

28 maja 2014, 17:51

Moniko,

naprawdę serdecznie dziękuję. !!!
W tym programie są troszeczkę inne nazwy funkcji, i samouk głupieje.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

04 sie 2014, 20:07

Bardzo proszę o pomoc.Na geneteka.genealodzy.pl/index... przestała działać u mnie funkcja odczytywania danych o rodzicach dziecka po najechaniu kursorem myszki na prostokącik pod rubryką "uwagi". Czy coś się zmieniło? Czy tylko u mnie? Czy u wszystkich?

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

04 sie 2014, 22:53

U mnie przed chwilą wszystko w porządku ... przynajmniej w parafii Pępowo ...

Pozdrawiam serdecznie

Chrystian

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

05 sie 2014, 19:30

Chrystianie,dziękuję za sprawdzenie. U mnie nadal nie działa. Przy okazji informacja dla Ciebie:Znalazłam kolejną rodzinę we Francji z czasów emigracji w l.20 XX w. do pracy w kopalni.To potomkowie Jana Wachowiaka-Sroki.

Czy w sprawie komputera ktoś może poradzić,co zrobić?

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

03 wrz 2014, 20:59

WindowsXP Mozilla.
Od kilku dni pokazuje mi się poniższy zapis
Obrazek

podkreśla niektóre wyrazy(nie wybierane przeze mnie) albo czasem wstawia jakąś reklamę video.Co jest tego przyczyną? Nie instalowałam niczego nowego, ale może coś kliknęłam niechcący. Proszę o pomoc jak tego się pozbyć.

Re: Pomoc odnośnie pracy komputera i internetu

04 wrz 2014, 06:40

polecam ADWCleaner
do pobrania tutaj:
http://www.pcworld.pl/ftp/pobierz/pc/115259.html

film instruktażowy jak używać tutaj (od 37 sekundy)
https://www.youtube.com/watch?v=QldqQ5Ga4LI

instrukcja pisana (do kroku 5)
http://forum.komputerswiat.pl/topic/524 ... dwcleaner/
Odpowiedz