Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Ukraina-Archiwum w Żytomierzu

28 gru 2021, 21:38

Witam

Rodzina mojego taty pochodzi z Ukrainy, moja babcia była Ukrainką. Byłam tam raz wiele lat temu i wtedy historia rodziny nie interesowała mnie.
Chciałabym zdobyć akt urodzenia mojej babci. Nie wiem od czego zacząć. Czy od razu od pisma do archiwum czy może są dostępne gdzieś skany? Znam nieco rosyjski, ale chyba nie odczytam rosyjskich "gryzmołków", pismo drukowane czy odręczne, staranne to coś innego niż szybkie zapisy w księgach.
Moja babcia Wilina Święcicka urodziła się w 1927r, dom jej znajdował się we wsi Смоловка/ Житомирская область, dlatego myślę że w tej wsi urodziła się. Ojciec Filip Święcicki. Tyle wiem. Rodzeństwa sporo, ale to już dalsze poszukiwania. Gdzie szukać przez internet ?

Re: Ukraina-Archiwum w Żytomierzu

29 gru 2021, 21:40

Witam !
Ze skanami będzie kłopot 100 lat nie minęło , teraz następna przeszkoda nie wiadomo gdzie byli chrzczeni czy w Kościele czy Cerkwi? Z zasady przy mieszanych małżeństwach rz-kat i grek-kat istniała niepisana zasada dzieci chrzczone były w cerkwiach i kościołach. Piętrzyć się będą kłopoty w uzyskaniu informacji, jednak ja bym pisał do archiwum .
Życzę owocnych wyników poszukiwań !

Re: Ukraina-Archiwum w Żytomierzu

30 gru 2021, 09:51

witam,
do orientacji zobacz tutaj...
https://1ua.com.ua/smolivka_of_zhytomyrschyna/ru
oraz
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0605598752
Ostatnio edytowano 30 gru 2021, 10:23 przez henry, łącznie edytowano 1 raz

Re: Ukraina-Archiwum w Żytomierzu

30 gru 2021, 10:04

Glass78 napisał(a):Witam !
Ze skanami będzie kłopot 100 lat nie minęło , teraz następna przeszkoda nie wiadomo gdzie byli chrzczeni czy w Kościele czy Cerkwi? Z zasady przy mieszanych małżeństwach rz-kat i grek-kat istniała niepisana zasada dzieci chrzczone były w cerkwiach i kościołach. Piętrzyć się będą kłopoty w uzyskaniu informacji, jednak ja bym pisał do archiwum .
Życzę owocnych wyników poszukiwań !



Dziękuję
Odpowiedz