Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Czarnków / Lubasz - Kłosowski

30 gru 2021, 12:33

Dzień dobry,
poszukuję przodków, którzy żyli w Lubaszu na przełomie XIX i XX wieku. Sądziłem, że urodziła się tu moja prababka lub pradziadek, ale po dokładnych datach urodzin nie mogę nic znaleźć ani w aktach (przez szukajwarchiwach) USC w Lubaszu, ani w Czarnkowie. Żadne z imion nie pasuje do zamieszczonych akt urodzeń. Daty ślubu nie znam. Pochowani są w Poznaniu. Chodzi o osoby: Zofia Kłosowska (po mężu, nie znam panieńskiego nazwiska) - ur. 21.04.1877 oraz Michał Kłosowski - ur. 17.09.1882.

Nie bardzo wiem nawet, w którym wątku zamieścić post; to moja pierwsza próba poszukiwań na tym forum.

Pozdrawiam,
Romek

Re: Czarnków / Lubasz - Kłosowski

30 gru 2021, 14:07

Witam
Jesteś pewny tego Lubasza? Na basia.famula.pl jest akt urodzenia Michała Kłosowskiego z 17 września 1882 z miejscowości Lubinia. W 1910 roku zawiera związek małżeński w Jarocinie z Zofią Sip.

Re: Czarnków / Lubasz - Kłosowski

30 gru 2021, 20:51

Witaj Romku !

Włodzimierz wskazał Tobie zapewnie dobry trop w poszukiwaniach ,
Lubinia leży obok Jarocina a po ślubie w Jarocinie mogli zamieszkać w Lubaszu

na cmentarzu Chrobrego w Poznaniu znalazłem ;

- Michał Kłosowski +13.07.1952
- Zofia Kłosowska +12.01.1958

jeżeli to Twoi Antenaci polecam wizytę u Proboszcza tej Parafii lub odwiedziny w USC w Poznaniu, gdzie uzyskasz potrzebne info.
dzisiaj uzyskałem potrzebne mi dane w naszym USC dzięki życzliwości pracujacej tam Pani Urzędniczki

polecam też osobista wizytę w USC Lubaszu,gdzie pracuja Wspaniałe Panie chętne do pomocy genealogicznej
sam korzystałem z Ich wiedzy i doświadczenia

Pozdrawiam
Mirek
PS w Lubaszu bywam,sa tam pochowani na miejscowym cmentarzu przy kościele moi Antenaci

Re: Czarnków / Lubasz - Kłosowski

30 gru 2021, 22:10

gerrard napisał(a):Witam
Jesteś pewny tego Lubasza? Na basia.famula.pl jest akt urodzenia Michała Kłosowskiego z 17 września 1882 z miejscowości Lubinia. W 1910 roku zawiera związek małżeński w Jarocinie z Zofią Sip.


Baaaardzo dziękuję!!! :o
Mały krok dla człowieka, a wielki dla ludzkości! 8)
Teraz mogę szukać dalej!

Re: Czarnków / Lubasz - Kłosowski

30 gru 2021, 22:11

mirke napisał(a):Witaj Romku !

Włodzimierz wskazał Tobie zapewnie dobry trop w poszukiwaniach ,
Lubinia leży obok Jarocina a po ślubie w Jarocinie mogli zamieszkać w Lubaszu

[...]

Pozdrawiam
Mirek
PS w Lubaszu bywam,sa tam pochowani na miejscowym cmentarzu przy kościele moi Antenaci


Dziękuję!!!! Bardzo!
Pozdrawiam i ruszam tropem. :)
Odpowiedz